Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Atjaunos vietējos ceļus

Atjaunos vietējos ceļus
Foto: Egons Zīverts
19.02.2019 07:02

"Kurzemes Vārds"

Grobiņas novadā pēdējo divu gadu laikā atjaunoti 12 ceļu posmi. Pašvaldība aicina vietējos uzņēmējus iesniegt savus grants ceļu būvniecības vai pārbūves priekšlikumus, informē Grobiņas novada domes attīstības un uzņēmējdarbības nodaļas vadītājs Gints Ločmelis.

Pēc tam, kad 2015. gadā tika apstiprināta Grobiņas novada pašvaldības dalība pasākumā, kura mērķis ir atbalstīt investīcijas publiskās ceļu infrastruktūras kvalitātes uzlabošanai lauku teritorijās, lai veicinātu uzņēmējdarbību un saglabātu apdzīvotību, Grobiņas dome saņēma līdzfinansējumu 908 653,08 eiro apmērā un īstenoja divas projekta kārtas. Šobrīd tiek plānots darbs, lai īstenotu 3. projekta kārtu, jo pāri palikuši 110 000 eiro. “Ar šo summu pietiek vienam 2–3 kilometrus garam posmam vai vairākiem īsiem posmiem, tādēļ gaidām ieteikumus,” saka G. Ločmelis.

Priekšlikumus, norādot konkrēto ceļa posmu un tā garumu, kā arī pamatojot būvniecības vai pārbūves nepieciešamību, var iesniegt pagastu pārvaldēs vai domē līdz 19. februārim. Tie tiks apkopoti un prezentēti apspriedē ar vietējiem uzņēmējiem, kas notiks 20. februārī pulksten 17 Grobiņas bibliotēkā. “Ir svarīgi, lai iedzīvotāji būtu aktīvi un apspriedē piedalītos, jo tā vislabāk iespējams vienoties par izvirzīto ceļu un to posmu būvniecības vai pārbūves lietderību,” uzskata G. Ločmelis.

Papildus šim projektam Grobiņā turpinās arī Alejas un Viršu ielas rekonstrukcija, plānota gājēju pārejas būvniecība Kapsēdē, kas tiks papildināta ar apgaismojumu, arī Cimdeniekos veidos jaunu gājēju pāreju un ietvi. Pie Grobiņas skolas tiks izbūvēta jauna piebrauktuve, tādēļ nedaudz mainīsies satiksmes organizācija. Tas tika ierosināts, jo, sākoties mācību gadam, tur nav iespējams pietiekami ērti izbraukt. Vēl šogad iecerēts asfaltēt Kalēju ielas posmu.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli