Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bārteniece par skolas likvidēšanu: “Šausmīgi izmainījusies dzīve, nav vairs nekā!”

Par 69 800 eiro nosolīta Bārtas skolas ēka. Dienvidkurzemes novada pašvaldības otrreiz izsludinātajā izsolē bija viens dalībnieks.

Bārteniece par skolas likvidēšanu: “Šausmīgi izmainījusies dzīve, nav vairs nekā!”
Bārtas skolas ēka celta pirms 100 gadiem. Telpu platības, izmantotie materiāli ir atbilstoši “padomju” un mūsdienu laika prasībām, tehniskais stāvoklis kopumā apmierinošs/daļēji labs – lasāms nekustamā īpašuma vērtētāja ziņojumā. (Foto: Dainis Ģelzis)
Bārtas skolas ēka celta pirms 100 gadiem. Telpu platības, izmantotie materiāli ir atbilstoši “padomju” un mūsdienu laika prasībām, tehniskais stāvoklis kopumā apmierinošs/daļēji labs – lasāms nekustamā īpašuma vērtētāja ziņojumā. (Foto: Dainis Ģelzis)
10.04.2024 00:10

liepajniekiem.lv

Viņam summa jāsamaksā gada laikā.

Kamēr tas nav izdarīts, skola joprojām ir pašvaldības īpašums, portālu informē pašvaldības īpašuma atsavināšanas un izsoļu komisijas priekšsēdētājs Guntis Brūders.

Kurš cilvēks nosolīja īpašumu ar trim ēkām un tām apkārt esošo teritoriju, Guntis Brūders neatklāj. Kad īpašumtiesības būs likumīgi nokārtotas, tad varēšot runāt atklāti.

Mēs aizbraucām jautāt pagasta iedzīvotājiem – kā viņi jūt skolas likvidēšanu? Vai mainījusies dzīve pagasta centrā, kur agrāk bija pamatskola un skanēja skolēnu balsis? Ko cilvēki domā par ēkas nākotni, kādu to gribētu?

Likvidētā skola tukša, tāda pati arī agrākā pasta ēka blakus skolas parkam.

Iepretim atrodas Bārtas muzejs, bet arī bija pakluss, jo tajā šiverēja tikai vadītāja Aija Ķude. Cilvēki paretam virināja durvis administratīvajai ēkai, kas pāri ceļam, un veikalam.

Mīļa kā mājas. Pie skolas durvīm (no labās) muzeja vadītāja Aija Ķude un skolotāja Mudīte Meļķe. Foto: Dainis Ģelzis

Satikām Austru, kas, piepirkusi somu uz ritentiņiem, jau gāja mājup.

“Nu, šausmīgi izmainījusies dzīve, nav vairs nekā!” viņa teica par skolas likvidēšanu.

Seniorei par to sāp sirds, jo ir iestādē strādājusi – bijusi virtuves strādniece un kurinātāja. Visas padsmit skolas krāsnis viņa ziemās sāka iekurt pulksten trijos naktī.

Toreiz bija grūti, bet tagad smeldzīgi – par klusumu, kas iestājies, bērniem aizejot uz citām skolām.

“Skola vienmēr bijusi nozīmīga visam pagastam,” tādās pašās domās bija Inta Koltunova.

Viņa Bārtā izskolojusi bērnus un mazbērnus, dzīvojusi līdzi viņu skolas gaitām, tāpēc arī klusumu uztver sāpīgi.

Pirms skolas likvidēšanas tai nomainīja jumtu, izremontēja gaiteņus, ielika jaunas durvis. Telpas ir dzīvošanai piemērotas, tik daudz, ka apkurina ar krāsnīm. Foto: Dainis Ģelzis

Pēc brīža sapratām, ka šādu atbildi dzirdēsim no katra uzrunātā, jo arī pašiem miers pagasta centrā sāka šķist smags.

To klīdināja muzeja vadītājas Aijas Ķudes pretimnākošā attieksme. Viņa atļāva izcilāt ekspozīcijas vērtības – adījumus, zīļu vainagus, audumus, senus rakstus, priekšmetus. Visas lietas – cita citai pie sāniem.

Izrādās, pašvaldības amatpersonas zina, ka muzeja ekspozīcija saspiestībā, tai arī nav telpas krājumam; Aija to viņiem stāstīja, kad bija atbraukuši.

Arī ierosināja – atvēliet muzejam telpas tukšajā skolā! Varēs papildināt ekspozīciju, izvietot krājumu, tikai jāierīko centrālā apkure.

Bārtas muzeja vadītāja Aija Ķude labprāt paplašinātu ekspozīciju, bet ēkā nav ne brīva stūrīša, kurā to darīt. Skolā gan neizmantotu telpu papilnam. Foto: Dainis Ģelzis

Skaidrs, ka novadā mazākais akreditētais muzejs nespēj aizņemt divstāvu ēku, bet telpas taču varētu piešķirt arī citiem – jauniešiem trenažieru zālei, bērniem savām nodarbēm, nevalstiskajām organizācijām…

Kā saka, neizgāja cauri, pašvaldība palika pie lēmuma izsolīt gan veco skolu, gan jaunbūvi, ko sāka celt 1999. gadā, kad bērnu skaits auga ar katru gadu.

Taču sāka likvidēties kolhozi, cilvēki pārcēlās dzīvot citur, un skolēnu skaits tikai ruka.

Skolas direktors Zigmunds Cinkus teica, ka īsi pirms izglītības iestādes reorganizācijas kopā ar pirmsskolas grupu bija 70–80 bērnu. Jā, maz, toties skolotāju netrūka.

Viņš tāpat kā citi bārtenieki saprot, ka skola nevar pastāvēt, ja nav skolēnu, bet skolas likvidēšana ietekmē pagasta likteni.

Bārtas skolas direktors Zigmunds Cinkus iestādes 90. izlaidumā 9. klases absolventiem teica: “Lai tas, ko esat ieguvuši mūsu skolā – labais, sirsnīgais, viedais –, iet jūsu dzīves ceļā visur līdzi!” Šodien viņš saka: Bārta kļuvusi par tādu kā guļamvagonu, uz kuru jaunieši atbrauc tikai nedēļas nogalēs ciemos. Foto: Dainis Ģelzis

Vietējie ļaudis pazīst jaunas ģimenes, kas dzīvo Liepājā un galvaspilsētā un labprāt nopirktu māju Bārtā – klusumā pie dabas. Taču viņiem pirmais jautājums – vai ir bērnudārzs, skola? Tā kā nav – dzīvot neatnāk. Lielākoties seniori vien palikuši…

Arī kultūras nama pulciņos skolēni un jaunieši klāt nenāk, bet esošie dalībnieki izaugs uz aizies uz tālākām skolām. Tagad viņi vakaros noguruši atgriežas no mācībām; lai tikai pietiek enerģijas mājas darbiem, kur nu vēl mēģinājumam.

Tomēr skolotājai, folkloras kopas “Bārtenieki” vadītājai Mudītei Meļķei tik ļoti gribas bērnus aizvest uz nākamajiem skolēnu dziesmu svētkiem. Gan izdosies!

Par skolas teritoriju bārtenieki teica, ka viņiem gribētos, lai to neiežogo, neuzstāda pie ieejas barjeru. Negrib zaudēt sporta laukumus, jo bērni un jaunieši tur sporto, arī pulcējas, pavada brīvo laiku sarunās.

Tāpat parks svarīgs – tajā pastaigājas māmiņas ar bērnu ratiņiem.

Skolas sporta laukumā (no kreisās) vietējie puikas Roberts un Renārs spēlē bumbu, kad vien brīvs laiks. Abi ir Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas skolnieki. Skolēnu autobusā rītos kāpj pulksten 7.45, vakarā mājās pēc pulciņu nodarbībām ir ap pulksten 17. Foto: Dainis Ģelzis

Uzziņai

Īpašuma “Bārtas skola” sākuma cena 63 810 eiro, izsoles solis 6000 eiro.

Īpašums sastāv no trīs zemes vienībām – 1,55 ha, 2,57 ha, 0,7497 ha platībā un četrām būvēm: skolas ēkas 608 m² platībā; skolas jaunbūves 2151,30 m², transformatora ēkas 81,10 m² platībā, malkas šķūņs 58,60 m² platībā.

Avots: dkn.lv

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz