Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Bērnudārza piebūvei drīz būs spāru svētki

Bērnudārza piebūvei drīz būs spāru svētki
22.10.2009 07:02

Grobiņas pirmsskolas izglītības iestādes “Pīpenīte” piebūve drīz svinēs spāru svētkus, par būvniecības gaitu informē bērnudārza vadītāja Dzintra Gutāne.

Vēl gan skaidri nav zināms, kad piebūve būs pilnīgi gatava.

Redakcija novērojusi, ka darbi piebūvē rit samērā lēni, tomēr Grobiņas Novada domē norāda, ka strādnieki iekļaujas termiņos. Līdz šā gada beigām paredzēts pabeigt pirmās kārtas būvniecību. “Tas nozīmē, ka ēkai jābūt zem jumta, ar durvīm, logiem, bet bez iekšējās un fasādes apdares,” stāsta domes Attīstības nodaļas vadītāja vietniece Ieva Kulpe. Viņa gan piebilst, ka vēl tiek precizēts, kādiem darbiem līdz termiņa beigām jābūt paveiktiem.

Pirmsskolas izglītības iestādes piebūvi atbilstoši SIA “Balts un melns” arhitektu izstrādātajam projektam ceļ pilnsabiedrība “Būvlata”. “Bērnudārza darbībai tas netraucē. Viss ir sakārtots, celtnieki strādā korekti,” apgalvo Dz. Gutāne.

Pagaidām nav zināms, vai “Pīpenītes” piebūvei būs līdzekļi arī nākamā gada valsts investīciju programmā. Tas būs zināms, kolīdz pieņems jauno valsts budžetu. Ja šajā programmā finansējums Grobiņas dārziņam neatradīsies, pašvaldība meklēs citas iespējas, kur rast līdzekļus.

Redakcija jau rakstījusi, ka pie bērnudārza Saules ielā 10 tiks uzcelta divstāvu piebūve, kas paredzēta 96 bērniem jeb četrām grupiņām. Būs arī svinību zāle ar skatuvi un īpaša telpa tērpiem un dekorācijām. Piebūves pamatakmens tika guldīts maijā, bet ekspluatācijā būvi plānots nodot nākamā gada augustā.

Nākamgad iecerēta arī pašreizējās bērnudārza ēkas rekonstrukcija, tā būs pilnsabiedrības “Būvlata” īstenojamā projekta 2. kārta. Kopējā līguma summa piebūves celtniecībai un ēkas rekonstrukcijai ir 845 457 lati. 1. kārtas īstenošanai nepieciešami 349 472 lati. Valsts budžeta mērķdotācija šim nolūkam ir 316 327 lati, pašvaldības līdzfinansējums – 33 146 lati.

Ilze Šķietniece,
“Kurzemes Vārds”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)