Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Brīdina, lai neaizmirstu

Brīdina, lai neaizmirstu
Foto: Egons Zīverts
10.05.2017 07:12

"Kurzemes Vārds"

Pirmajās nedēļās kopš sākts pieņemt pieteikumus tiešmaksājumiem, iesniegumus aizpildījuši jau 15 tūkstoši saimniecību. Tas ir labs rezultāts, vērtē Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktore Anita Helviga.

Tiešmaksājumu saņemšanas kārtībā šogad būtisku izmaiņu nav, Zemkopības ministrijas reģionālās preses dienā stāsta Tirgus un tiešā atbalsta departamenta Zigmārs Ķikāns. Tie šogad pieaugs par 12 procentiem, sasniedzot vidēji 112 eiro par hektāru – liecina prognozes. Galējais skaitlis būs zināms tikai pēc tam, kad beigsies pieteikumu iesniegšanas termiņš.

”Arī šogad mēs aicinām iesniegt iesniegumus platību maksājumiem elektroniski, jo pagājušā gada lielā kampaņa ar braukšanu palīdzēt lauksaimniekiem ir devusi rezultātus,” uzsver A. Helviga. Kļūdu un sankciju apjoms pagājušajā gadā samazinājies četrarpus reižu, toties palielinājies administrēšanas ātrums. Pērn rudenī varēts izmaksāt 222 miljonus eiro, gadu iepriekš – tikai 168 miljonus. Turklāt lauksaimnieki līdz 26. jūnijam pārklājumu labošanu elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) var veikt bez soda sankcijām.

Aizpildīt pieteikumu papīra formātā drīkst tikai gadījumos, kad tam ir objektīvi iemesli, norāda Zemkopības ministrijā. Lai sniegtu atbalstu tiem, kuriem nav pieejams dators ar interneta pieslēgumu vai trūkst datorprasmju, LAD organizē klātienes konsultācijas un palīdz aizpildīt iesniegumus elektroniski.

”Tāpēc arī šogad ceram uz ļoti labu rezultātu,” norāda A. Helviga. Pirmajās pieteikumu iesniegšanas nedēļās to izdarījusi jau ceturtā daļa zemju īpašnieku. Tiek prognozēts, ka pavisam šogad varētu saņemt aptuveni 60 tūkstošus pieteikumu. Dienesta direktore piebilst, ka lielākā aktivitāte vienmēr vērojama maijā, kad iesniegumus aizpilda arī lielie lauksaimnieki.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 10.maija numurā.

#kvards-20170510-04#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli