Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Brīvdienās notiks “Atvērtās dienas laukos 2019”

Brīvdienās notiks “Atvērtās dienas laukos 2019”
Foto: Egons Zīverts
03.05.2019 07:12

liepajniekiem.lv

“Lauku ceļotājs” aicina uz akciju “Atvērtās dienas laukos 2019”, kas norisināsies 4. – 6. maijā Latvijā un 10. – 12. maijā Lietuvā.

Tas ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākumu, kas jau kļuvis par tradīciju – iesākt vasaras tūrisma un ražošanas sezonu ar plaši atvērtām durvīm, aicinot visus interesentus, klientus, kaimiņus un vienkārši zinātkāros uz lauku saimniecībām, lai iepazīstinātu ar bagātīgo piedāvājumu, ko var ieraudzīt, nogaršot, sadzirdēt un sajust laukos.

Akcijas mērķis ir popularizēt laukus. “Aicinām iepazīt lauku dzīvi, nobaudīt laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot tikai laukos, un jauki pavadīt maija brīvdienas ceļojumā!” skaidro “Lauku ceļotāja” pārstāvji.

Latvijā un Lietuvā kopā būs atvērtas 194 lauku saimniecības (129 Latvijā un 65 Lietuvā), katra saimniecība viesus gaidīs ar savu īpašo piedāvājumu.

Akcijā piedalās naktsmītnes, amatnieki, pirtnieki, pārtikas ražotāji, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi.

Latvijā akcija notiks svētku brīvdienās, aicinot doties uz laukiem, lai sveiktu Latviju – daudzas saimniecības aicina ciemos uz ”Baltā galdauta svētkiem”. Savukārt, Lietuvā, akcijas nedēļas nogalē tiek svinēta Mātes diena. Kopīgs brauciens uz laukiem ir jauks veids, kā svinēt svētkus!

Liepājas pusē interesentiem iespējams apmeklēt deviņas vietas: 
 Dzirnakmeņu kolekcijas apskate un gida stāsti viesu namā “Sīpoli”
Atpūtas bāzes “Ods” iepazīšana
Leišmalītes garšas un smaržas burvība Embūtes tūrisma informācijas centrā
Atveldzēt dvēseli “Dvēseles veldzes dārzā”
Tējas pēcpusdiena “Turaidās”
Ciemos pie rukšiem
Atklāj citādu Aizputi
Veselība no bišu dravas
Baudi un radi “Miera ostā”

Visas piedāvātās vietas iespējams apskatīt mājaslapā, kur var atrast karti un visu saimniecību aprakstus ar īpašajiem piedāvājumiem, saimnieku kontaktiem. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)