Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Cimdeniekos jūtas kā Sūnu ciemā

Cimdeniekos jūtas kā Sūnu ciemā
Foto: Ģirts Gertsons
10.01.2020 07:00

Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Sabiedriskā transporta izmaiņas Grobiņā satraukušas daudzus, īpaši Cimdenieku iedzīvotājus. Viņi pēc palīdzības vēršas avīzē, sociālajos tīklos pauž savu izmisumu un atklāti stāsta, ka jūtas pamesti un dzīve Cimdeniekos viņus vairs neapmierina. “Vai tiešām visiem par mums ir vienalga?” skumji jautā kāda pensionāre no nelielā ciematiņa.

Mūs vienkārši pamet

Grobiņas pagasts pārņēma Cimdeniekus 1996. gadā, dzīvojamais fonds no Aizsardzības ministrijas pagasta rīcībā nonāca 1997. gadā, bet nākamajā, 1998. gadā, par valsts un pašu līdzekļiem tika pārbūvēta katlumāja un rekonstruēta autobusu pietura. Lai arī toreiz situācija bija šķietami labāka, bija pieejams arī neliels veikaliņš, iedzīvotāju skaits lēnām saruka un vietējie arī tolaik nebija īsti apmierināti. Šobrīd Cimdeniekos deklarēts 271 iedzīvotājs.
Nedēļas sākumā redakcijā vērsās kāds satraukts kungs – Igors Vaiders. Vīrietis ir pensionārs un Cimdeniekos dzīvo jau 30 gadus. “Kā jums šķiet, Eiropas Savienība tika ieviesta, lai mēs visi varētu dzīvot labāk vai tomēr sliktāk? Dzīvoju Cimdeniekos, jūtos izolēts no sabiedrības un aizmirsts. Jau sen mums nav ne pasta, ne aptiekas, ne veikalu. Līdz šim situāciju vēl kaut cik glāba autobuss, tagad arī to noņēma. Nesaprotu, kā pret cilvēkiem tā var izturēties. Ko mums darīt? Piemēram, ja man vajag pienu, es atbraucu uz Liepāju, nopērku pienu un trīs stundas gaidu, lai tiktu atpakaļ? Nevaru pat iedomāties, kā būs, kad vasarnieki uz dārza mājiņām sāks braukt. Sieva strādā “Laumas” rajonā. Agrāk bija pilsētas transports, tad varēja pārsēsties, kur vajag. Tagad jāpērk divas biļetes. Cimdeniekos situācija paliek aizvien sliktāka un sliktāka. Kāpēc pret mums tā izturas?” jautā I. Vaiders.

Vīrietis stāsta, ka arī apsaimniekošana ciematiņā klibo. Lai arī godprātīgi un regulāri veic visus maksājumus, kāpņu telpa netiek remontēta, esot kauns viesus aicināt. “Nezinām vairs, kur sūdzēties, ko darīt. Nedzīvojam taču meža vidū, esam tepat jums blakus. Lidosta arī strādā. Dzirdēju, jaunu termināli plāno būvēt. Visam pietiek naudas, bet mūs vienkārši pamet.” Iedzīvotāji bažījas, vai Cimdenieki pavisam drīz nesāks līdzināties Andreja Upīša aprakstītajam Sūnu ciemam.

Visiem ir, Cimdenieku ļaudīm nav

Laura Sobinova Cimdeniekos dzīvo deviņus gadus. Viņa ir strādājoša divu bērnu māmiņa, kas sašutusi par to, ka atcelts 2. maršruta autobuss. “Nu arī man sirds reiz pilna. Pirms deviņiem gadiem pārcēlos no Skrundas uz Cimdeniekiem – skaistā ciematā Grobiņas novadā. Šo gadu laikā ar tīru sirdsapziņu un tikai labu nodomu vadīta esmu darījusi daudz, lai sakoptu un labiekārtotu Cimdeniekus. Tā ir vide, kurā dzīvoju, šī vieta man ir ļoti mīļa! Tomēr šī gada 1. janvāris man bija kā spļāviens sejā un makā. Ikdienā pārvietojos ar auto, ar sabiedrisko autobusu uz darbu nevarēju izbraukāt arī iepriekš, bet bērni mācās Liepājas skolā: meita 9. klasē, dēls 12. klasē. 2. autobuss atcelts, skolas mēnešbiļetes un talonus izmantot vairs nav iespējams, un normāli aizbraukt un atbraukt no skolas mani bērni nevar. Vai nu viņiem stundām jāgaida, vai arī daži kilometri no Cukura ielas apļa jānāk kājām. Esam nepilnus divus kilometrus no Liepājas robežas, bet sajūta, ka dzīvojam meža vidū, pasaules malā. Kā lai lauki neizmirst, ja ir šāda attieksme?” jautā sieviete. Viņa stāsta, ka nesen piedalījusies arī sapulcē, kur Cimdenieku iedzīvotāji savu nostāju varēja paust Grobiņas novada domes pārstāvim. 14. janvārī pulksten 17 būs otra sapulce, sieviete cer, ka tad situācija kļūs skaidrāka. “Traki ir arī tas, ka tieši Cimdenieku iedzīvotājiem nav paredzētas jaunās braukšanas kartes. Visiem ir, Cimdenieku iedzīvotājiem nav! Veikala nebūs, par pastu un aptieku arī neticu, tomēr transporta lietas būtu jāsakārto,” saka L. Sobinova.

Pēc sūdzību uzklausīšanas braucam uz Cimdeniekiem pārliecināties, vai tur patiešām valda tāda aizmirstība. Ciemā satiekam pensionāri Mariju Golubevu. Sieviete Cimdeniekos dzīvo no 1954. gada. “Piedodiet, ka tā saku, bet tas, kas te notiek, patiešām ir bardaks! Veikala nav, autobusu nav, pat medmāsiņas mums te nav. Agrāk bija divi veikali, medpunkts, pat ballīšu vieta bija. Ja man vajag pie ārsta, tad man 84 gados ir jāiet ar kājām. Vai jums tas šķiet pieņemami? Un es jau te tāda neesmu vienīgā, mums te daudz pensionāru. Esam vairākkārt runājuši, teikuši, rakstījuši Grobiņas novada domei, nu nekas no tā nemainās. Agrāk bija problēmas arī ar ūdeni un elektrību, vismaz tas sakārtots. Cimdeniekos piedzimuši un dzīvojuši visi mani bērni un mazbērni. Man ir skumji. Agrāk te bija daudz labāka situācija. Zinu, ka Grobiņa Cimdeniekus gribēja Liepājai atdot. Bet pilsēta jau arī mūs vairs negrib, jo te viss ir pamatīgi ielaists,” skumji saka M. Golubeva.

Situācijas ķīlnieki

Kad vaicājam Grobiņas novada domē, vai viņi ir informēti par šādu iedzīvotāju nostāju, izpilddirektors Uldis Vārna atbild apstiprinoši. “Šobrīd ir izjaukta sistēma, kas iepriekš strādāja ļoti labi un pie kuras bija pierasts. 2. maršruta autobusa atcelšana ir lielākā no problēmām. Tas bija Liepājas maršruts, tomēr par spīti tam, ka lidosta attīstās, Liepājas domē pieņemts lēmums to likvidēt. Grobiņas pašvaldība to nevar mainīt, šajā gadījumā mēs paši esam situācijas ķīlnieki. Pašvaldība negrasās norobežoties no saviem iedzīvotājiem, mēs uzklausām cilvēkus un atbalstām, cik spējam, bet sabiedrisko transportu maršrutus mainīt mēs nevaram,” paskaidro U. Vārna. “Tas ir valsts pasūtījums, ko nodrošina Autotransporta direkcija.”

Cimdenieku galvenais vilcējspēks ir lidosta. 2007.–2008. gadā, kad sāka lidot lidmašīnas, šeit bija zināms pacēlums – zeme maksāja dārgāk un bija jūtams sapnis par attīstību. “Tolaik bija doma Cimdeniekus pievienot Liepājas teritorijai, par to konceptuāli balsoja abas pašvaldības, apzinoties, ka tad būtu jātaisa maza lokāla reforma un jāmaina visi plānojumi. Uznāca krīze, lidmašīnu reisi tika apturēti, un viss lēnām izsīka. Pie tām sarunām vairs neesam atgriezušies. Šobrīd situācija atkal kļūst cerīgāka – lidosta attīstās, parādās jaunas darba vietas, arī infrastruktūra uzlabojas. Plānots, ka drīzumā Cimdenieku iedzīvotājiem ūdens un kanalizācijas pakalpojumus nodrošinās uzņēmums “Liepājas ūdens” – būvdarbiem jānotiek šogad.”

Cimdeniekus izpilddirektors sauc par savdabīgu, bet pievilcīgu vietu. Arī dzīvokļi Cimdeniekos kļūst aizvien pieprasītāki. Tos veiksmīgi un ātri izdodas pārdot. “Citos ciemos tik labi ar to nevedas, no tā secinām, ka tomēr cilvēki Cimdeniekos grib dzīvot. Lokācija šeit ir ļoti ērta. Pilsēta tepat vien ir. Nav arī tā, ka Grobiņas pašvaldība negribētu Cimdeniekus. Piemēram, šogad gatavojamies noasfaltēt to ceļu, kas ved no Cimdeniekiem uz Grobiņu, tādā veidā uzlabojot nokļūšanas iespējas. Tas nozīmē, ka divu, trīs kilometru attālumā būs ērti sasniedzams sporta centrs, mūzikas skola un viss pārējais, kas Grobiņā ir pieejams. Uz skolu autobuss iet, uz bērnudārzu arī, mazākajiem pat tiek nodrošināta auklīte autobusā. Mums visapkārt ir ciemati, kuros dzīvo pat vairāk iedzīvotāju, bet sabiedriskā transporta vispār nav un nekad nebūs, viņi pie tā ir pieraduši un uztver to kā normu. Ir jāsaprot, ka pašvaldība neslēdz pasta nodaļas, nelikvidē veikalus un neatceļ autobusus,” situāciju skaidro U. Vārna.

Domā par labiekārtošanu

Grobiņas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Dabars Cimdeniekos saimnieko jau desmit gadus. Viņš stāsta, ka agrākās militārās zonas komunālās saimniecības mantojums bija diezgan smags. Tā kā Cimdeniekos bijis garnizons, ik pa laikam joprojām sanāk uzdurties kādam pārsteigumam, piemēram, ūdensvadam 3 metru dziļumā vai iepriekš nepamanītam kabelim. Bet tam, ka pašvaldība par Cimdeniekiem būtu aizmirsusi, J. Dabars nepiekrīt. “Katlumājā pirms gada uzstādīti jauni granulu katli, katrā mājā ielikts siltummezgls, kā rezultātā iedzīvotājiem jānorēķinās tikai par patērēto siltumu. Pērnajā vasarā izveidojām arī bērnu laukumu, kuram blakus ir volejbola laukums. Tas bija pēc iedzīvotāju iniciatīvas, ar pašvaldības un projektu atbalstu. Iedzīvotājus gribas paslavēt, viņi ļoti labprāt aktīvi līdzdarbojas dažādās talkās un projektos, kas ieplānoti attīstībai. Viņiem pat ir savas idejas, ko un kā labāk darīt. Vēl pirms dažiem gadiem te būtu vienkārši dīķis,” J. Dabars rāda uz bērnu laukumu, “esam ne tikai pacēluši augstāk līmeni, bet arī grāvjus izrakuši no jauna. Pēdējo desmit gadu laikā te ir bijuši vismaz trīs lieli plūdi, ezers nespēj uzņemt to ūdeni, kas nāk pa Ālandes upi. Šogad plānots tīrīt arī ieteci ezerā.” Tāpat nesen izbūvēts jauns, paaugstināts trotuārs, kas ved pa galveno ieliņu pie daudzdzīvokļu mājām. Reizi nedēļā uz Cimdeniekiem brauc darbinieks, kasieris, lai iedzīvotāji maksājumus varētu veikt tepat uz vietas. Brauc arī sociālais darbinieks, un reizi mēnesī Grobiņas novada domes pārstāvis ierodas uzklausīt vietējos iedzīvotājus. Izbūvēts arī ceļš līdz ezeram, kur tagad var ērti piekļūt, tur izveidota arī atpūtas vieta un laipa.

“Cenšamies nodrošināt visu, kas ir mūsu spēkos,” saka vadītājs. “Par veikalu runājot, retu reizi uzrodas kādi uzņēmēji, kuri apsver iespēju te atvērt veikalu. Vienīgās telpas, ko veikalam var piedāvāt, ir kāds no dzīvokļiem, tas iedzīvotājus neapmierina, un tālāk nekas neattīstās. Citu telpu mums te nav. Šaubos, ka uz šādu iedzīvotāju daudzumu veikals te spētu izdzīvot. Katras pārmaiņas ir smagas, es ļoti ceru, ka ar laiku viss sakārtosies.”

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz