Pirmdiena, 27. jūnijs Malvīne, Malvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dižstroķi pamesti nav, bet īsteni rosīgi ir vakaros un vasarā

Uz Liepājas–Rīgas šosejas, pie pagrieziena uz Ilmāju, ceļa norādes zīme pa kreisi pavēsta, ka pēc dažiem kilometriem ir apdzīvota vieta ar nosaukumu Dižstroķi. Šī vieta pazīstamāka būs rallija faniem, kuri apmeklē populāro Vecpils ātrumposmu.

Dižstroķi pamesti nav, bet īsteni rosīgi ir vakaros un vasarā
Regīna no Dižstroķu “Zariņu” mājām, kur agrāk atradās pienotava, par dzīvi šajā ciemā, kur mājas izkaisītas patālu cita no citas, nesūdzas – šeit ienākusi pirms 50 gadiem no Kalvenes, te piedāvāts darbs. “Ja man kaut ko vajag, tad iesēžos mašīnā un pati braucu!” (Foto: Ģirts Gertsons)
Regīna no Dižstroķu “Zariņu” mājām, kur agrāk atradās pienotava, par dzīvi šajā ciemā, kur mājas izkaisītas patālu cita no citas, nesūdzas – šeit ienākusi pirms 50 gadiem no Kalvenes, te piedāvāts darbs. “Ja man kaut ko vajag, tad iesēžos mašīnā un pati braucu!” (Foto: Ģirts Gertsons)
09.06.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Lai arī apdzīvoto vietu nevar dēvēt par pamestu, tomēr vairāk šai ciemā cilvēku rosība vērojama vai nu vakaros, vai vasarās – šeit pastāvīgi dzīvo pensionāri, jaunas strādājošas ģimenes un vasarnieki. Bet redzētās mājas – tiešām dižas. ”Jo te bija diža muiža!” saka Vecpils novadpētniece Dzintra Lāce.

Neviena nav mājās

Parasti laukos apdzīvotās vietās tālu pēc kāda runātīga vietējā iedzīvotāja nav jāmeklē – priecājoties par to, ka satiek kādu svešāku ieinteresētu caurbraucēju vai ciemiņu, labprāt pastāsta gan par sevi, gan savu dzīvesvietu. Dižstroķos, kamēr atradām uz vietas dzīvojošu kādu iedzīvotāju, bija jāiegriežas vairākās vietās.

Navigācija no apļveida krustcelēm vispirms aizved uz konkrētu punktu, kam nosaukums Dižstroķi (pirms tam izvedot cauri Mazstroķiem). Vispirms skatam paveras angāra un fermas izskata ēkas, patālāk – lielos kokos ieaugušas lielas mājas, kuras pēc to vizuālā apveida, atsevišķām detaļām jumtā un arhitektūras īpatnības pasaka priekšā, ka tās ir celtas pirms kādiem pāris gadsimtiem.

Vēlāk uzzinām, ka mūsu spriedums ir pareizs, jo šajā vietā ir bijusi muiža, bet mūsu redzētās mājas ir bijušās Dižstroķu muižas, ap ko cēlusies apdzīvotā vieta, saimniecības un palīgēkas.

Tūlīt ieraugām, ka piebraucamā ceļa malā ir neliels ar žogu norobežots dīķis, kura krastā sasēdušas ap 30 baltu mājas zosu, pa kādai laiku pa laikam ieiet ūdenī pērties.

Saglabājušās neapdzīvotās saimniecības un palīgēkas ar senākas arhitektūras elementiem ir vienīgie atgādinājumi par to, ka šeit bijusi grandioza un lepna Dižstroķu muiža ar vizuāli vērienīgu parku. To, ka kāds īpašumā saimnieko, ka tas nav pamests, pierādīja šis bariņš zosu un sētā skanošais radio. Foto: Ģirts Gertsons

Seno ēku pagalms ir diezgan aizaudzis, un durvīm priekšā krusteniski aizliekta nagla, kā arī tuvāk ieraudzītais ēkas vizuālais un tehniskais stāvoklis liek domāt, ka šo namu sen vairs neviens neapdzīvo. Pa zālainu pagalmu, kur kādreiz no mājas lieveņa vedusi taka uz dārzu un lopu kūti, izdzirdot mūs, milzīga un noteikti ļoti veca koka virzienā aizskrien dažas brūnas vistas.

Uz saucieniem un sveicināšanu neviens cilvēks neatsaucas. Tuvāk uz fermas un angāra pusi ieklausoties izdzirdam balsis un mūziku no radio. Bet izremontētā un labiekārtotā piebūvē nevienu nemanām.

Pārsimts metrus uz priekšu redzams sakopts nams un tā apkārtne, un pie tā stāv auto. Pagalmā sastopam aptuveni 60 gadus vecu krievu valodā runājošu vīrieti, kurš grābj zāles pļāvēja robota nopļauto mauriņu. ”Neesmu saimnieks, es te tikai visu pieskatu,” viņš saka.

Mājas ”Saulcerīši” īstie saimnieki esot no Jūrmalas, pieskatītājs teic, ka pats esot no Rīgas.

”Jā šo vietu sauc Dižstroķi, te kādreiz bijusi muiža un zirgu stallis, vairāk neko nezinu par šejieni. Šī māja ir ļoti veca, saimnieki atjaunoja,” viņš norāda.

Kaimiņi apkārt esot, taču ir mājas, kas stāv tukšas, jo īpašnieki nomiruši, piebilst vīrietis.

”Saulcerīšu” mājas agrāk bijušas Dižstroķu muižas pārvaldnieka dzīvojamais nams. Tā īstie īpašnieki, kuri seno māju atjaunojuši, atrodoties Jūrmalā, ikdienā uz vietas nedzīvo, taču te dzīvo uzraugs. Foto: Ģirts Gertsons

Dodoties tālāk, pamanām pavasara nobeigumam un vasaras iesākumam ļoti raksturīgu akcentu apkārtnē – zied daudz gaiļpiešu, vairāk un biežāk nekā citur.

Otrais novērojums – lauki ir sakopti un, kur mājas apdzīvotas, katras mājas īpašnieks parūpējies par ļoti akurātiem mazdārziņiem un glītiem ceļgalu un piebraucamo ceļu noformējumiem.

Arī mājās ”Skraujas”, pie kuru namdurvīm nolikti velosipēdi, nesatiekam nevienu cilvēku, taču mūs draudzīgi sagaida divi laipni suņi, kuri vien dažas reizes uzrej, kad tuvojamies māju durvīm. Iepretim ”Skraujām” notiek dīķa rakšanas darbi.

Savukārt ”Ziemeļnieku” mājas gala loga mīlīgais noformējums vēsta, ka šeit dzīvo ģimenīte ar bērniem. Te arī neviena mājās nav.

Zina vien par muižu

Vienīgās mājas, kur beidzot satiekam kādu Dižstroķu iedzīvotāju, ir ”Zariņi”. Pensionāre Regīna, kuru sastopam, atbalstoties uz divām nūjām, dodoties no mazdārziņa un siltumnīcas iekārtošanas, teic, ka nav vietējā iedzīvotāja, bet te ienācēja no Kalvenes.

Cik ilgi šeit dzīvo? ”Nu kāds laiciņš būs – kādus 50 gadus!” viņa saka. Teic, ka par Dižstroķiem neko vairāk nezina, kā vien to, ka vieta cēlusies no muižas.

”Te, kur es ar brāli dzīvoju, kādreiz bija pienotava,” viņa norāda. Kundzes brālis sētā skalda malku, pa sētu skraida jauns suns, kuru saimniece ik pa laikam apsauc. Viņš apstājas pie mājas piebraucamā ceļa, kur aug milzīgs koks ar dižkoka atpazīšanas zīmi. Tas ir osis. Zīme uzlikta nesen. Netālu no mājas ir koku aleja, arī tur vairākiem pieliktas ozollapas vizītkartes, kas apliecina, ka tie ir dižkoki.

Mājas te ir apdzīvotas, par pamestību Dižstroķi nevar sūdzēties, tikai liela daļa gados jaunu iedzīvotāju pa dienām vai pa nedēļu ir projām. Iedzīvotāji rūpējušies, lai garāmbraucēji vai caurbraucēji priecētu acis ar glītiem māju, ceļgalu un dārzu noformējumiem. Foto: Ģirts Gertsons

”Autoveikali jau te brauc, taču tie ir dikti dārgi! Es iekāpju pati mašīnā un aizbraucu līdz pilsētai, tas ir, līdz Aizputei. Autobuss te iet, taču, ja gribu ko vairāk nopirkt, nesamie man smagi, tad ir labi, ka man ir auto,” priecīgi saka Regīna.

Grandioza vieta ar vērienīgu parku

Vecpils novadpētniece Dz. Lāce pastāsta, ka Dižstroķos tiešām bijusi grandioza muiža (citur saukta arī par muižas pili) ar vērienīgu parku. Muiža piederējusi baroniem Ofenbergiem un Blombergiem. ”Parks nebija tik daudz ar daudzveidīgiem un eksotiskiem, neredzētiem augiem kā citās muižās, bet gan ar to, ka bija arhitektoniski izveidots jeb augi, koki, krūmi bija apgriezti, izveidojot dažādas formas. Parkā bija dīķi, kaskādes, strūklakas,” pēc vēstures materiāliem, kuru gan ir saglabājies ļoti maz, zina stāstīt novadpētniece.

Muiža, līdzīgi kā citas, 1905. gadā dedzināta, kad latvieši sacēlušies pret vācu baroniem.

”Varēja saglābt, taču tolaik neviens neradās, kas to varētu darīt. No muižas mūsdienās pāri nav palicis nekas,” piebilst Dz. Lāce.

Taču par parku atgādina lielie koki. Dižstroķos savulaik arī bijusi skola, taču arī no tās pāri palicis praktiski nekas – tā atradusies no Dižstroķiem virzienā uz Priekules jeb Durbes šosejas pusi. Vecpils novadpētniecības centrā glabāšanā ir ērģeles, kuras savulaik izmantotas šajā skolā.

Viņa norāda, ka Dižstroķu muiža bija viena no 11 pašreizējā Vecpils pagasta muižām un pusmuižām. Saglabātas vai saglabājušās vien daļa.

”Vecpils un apkārtne ir maģiska vieta arī pasaules mērogā – ar dižkokiem, ūdens avotiem, jau daudzajām muižām un pusmuižām.

Domāju, ka tās te savulaik tik daudz bijušas, jo vilināja Vecpils apkaimes reljefs.”

Dižstroķos ir liela daļa Vecpils dižkoku, kas savā ziņā apliecina vietas seno vēsturi. Foto: Ģirts Gertsons

Dižstroķu muižas īpašumu, kur atrodas palīgēkas, iegādājās pirms gadiem kāds uzņēmējs, bet ne no mūspuses, šķiet, no Rīgas. Gribējis saimniekot ar vērienu – upeņu laukus iestādīja, turēja gaļas liellopus. ””Saulcerīšos” kādreiz bija muižas pārvaldnieka māja,” piebilst novadpētniece.

”Tas arī tiesa, ka Dižstroķu apkārtnē ir daļa no Vecpils pagasta dižkokiem, daudzi atklāti samērā nesen. Mēs apzinām savu vēstures un kultūras mantojumu. Mēs, pagasta entuziasti, esam arī nodibinājuši biedrību, kas rūpējas par Vecpils kultūras pieminekļu saglabāšanu. Gribam sameklēt un uzturēt kontaktus ar muižas sākotnējo īpašnieku pēctečiem. Ar trīs no tiem izdevies nodibināt attiecības,” uzsver Dz. Lāce.

”Kas cits rūpēsies par lauku īpašās auras un vietu saglabāšanu, ja ne paši?!” pauž novadpētniece.

UZZIŅAI

Dižstroķu (Strocken, Strohen) pils un muižas saimniecības komplekss veidots ilgā laika posmā kopš 17. gadsimta vidus. Muižas pils celta 18. gadsimta beigās, tās bijušo atrašanās vietu var noteikt pēc lielceļa malā esošās brīvās lauces. Līdz mūsdienām saglabājies 5 hektārus lielais muižas parks.

Lauces dienvidu nogāzē pils priekšā atradās vairākas strūklakas. Saglabājušies daži to baseini, kas tagad atrodas pa kreisi no piebraucamā ceļa un ir aizaugoši dīķi. No muižas aprakstiem zināms, ka ziemā baseinos tika sašķūrēts sniegs, lai ilgāk pietiktu ūdens strūklaku darbināšanai.

Avots: www.zudusilatvija.lv

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz