Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Durbenieki vērtē reģionālo reformu

Durbenieki vērtē reģionālo reformu
Foto: Ģirts Gertsons
27.05.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Dienā, kad visā Latvijā norisinājās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, Durbes kultūras namā notika aptauja, kur iedzīvotāji savu viedokli reģionālās reformas jautājumā varēja paust, vienkārši ievelkot krustiņu pie lodziņiem “jā” vai “nē”.

Aptauja veikta arī Vecpils pagasta pārvaldē, kā arī Dunalkas un Lieģu kultūras namos. Viedokļa paušanas process bija vienkāršs un saprotams: pēc reģistrēšanās iedzīvotājs saņēma aptaujas anketu, aizpildīja un ievietoja tam speciāli paredzētā urnā. Lielākā aktivitāte Durbē novērota rīta pusē, laikrakstam stāsta Durbes novada domes pārstāve, Līga Vītola. Pusdienlaikā iedzīvotāju aptaujā viedokli bija pauduši jau 110 cilvēki. L. Vītola gan piebilst, ka iedzīvotāju atsaucība, paužot viedokli par reģionu apvienošanu, gan varētu būt lielāka.

Aprunājoties ar Durbes iedzīvotajiem, kas ieradās iecirknī, lai balsotu, izrādījās, ka viedokļi atšķiras. Piemēram, durbeniece Ināra Kaire uzskata, ka reģionu apvienošana iedzīvotājiem nāks par labu: “Gribas ticēt, ka apvienošanās gadījumā pašvaldībai būs lielāks budžets, līdz ar to iespējas Durbē pieaugs. Ceru, ka pieaugs darba vietu skaits, tiks izveidoti jauni uzņēmumi un varēs piesaistīt lielāku Eiropas finansējumu. Līdz šim esmu novērojusi, ka mazajās pašvaldībās īsti nav iespējas iesaistīties šajos projektos, jo nepietiek līdzekļu.”

Savukārt Aija Kapele, kura aktīvi piedalās visās vēlēšanās, uzskata, ka Durbē ir labi tā, kā šobrīd ir: “Mani pilnībā apmierina esošais sadalījums. Jā, es uzskatu, ka pārmaiņas ir nepieciešamas un tie ūdeņi ir jāsašūpo, tomēr šis nav pareizais veids, kā to darīt. Dzīvosim, redzēsim. Vienu gan varu teikt – cilvēkiem ir vairāk jādomā līdzi.” Par to, vai iedzīvotāju viedokļa apkopojuma rezultāts tiks ņemts vērā, A. Kapele īsti pārliecināta nav: “Kaut ko jau ņems vērā, bet domāju, ka ne visu.” 

Savu viedokli par reģionu apvienošanos vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Irisa Volkeviča atklāt nevēlējās, tomēr paskaidro, ka bažas raisa neziņa, kas īsti notiks ar mazajiem ciematiņiem, kas ir sakopti un skaisti. Vai pastāvēs mazās bibliotēkas un kultūras centri, skolas. Par to, vai apvienošanās gadījumā Durbe nezaudēs savu īpašo identitāti, kundze nesatraucas: “Durbe tāpat saglabās savu pilsētas statusu. Esmu pamanījusi, ka iedzīvotāji pret apvienošanu lielākoties noskaņoti negatīvi, tomēr jāsaprot arī tas, ka cilvēks vienmēr baidās no pārmaiņām, jo nezina, kā īsti būs. Domāju, ka grūtāk būs cilvēkiem gados. Jauni pārmaiņām pielāgojas vieglāk.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli