Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Durbes ezera svētki apvieno novadniekus

Durbes ezera svētki apvieno novadniekus
Foto: Andris Gertsons
31.07.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Ierasto Durbes pilsētas svētku vietā šogad četru dienu garumā nosvinēti Durbes ezera svētki. “Pasākumu plānojot, sapratām, ka gribas ko citādāku, nekā jau ierasts. Galu galā Durbē ir arī vēl neizceltas vērtības, piemēram, Durbes ezers, kas vieno visu novadu,” ideju skaidro viena no svētku organizētājām, Durbes kultūras nama vadītāja Daira Veilande.

Šāda ideja svētku organizatoriem radās uzreiz pēc pagājušajiem pilsētas svētkiem, visu gadu tika krāti priekšlikumi un ierosinājumi, līdz gala rezultātā iznāca svinības vairāku dienu garumā. “Gribējās, lai novads šajās dienās ir kopā, jo primāri, šāds pasākums domāts mums pašiem un mūsu ģimenēm, lai gan gaidīts, protams, ir jebkurš.” Durbenieki ezera krastā tikušies arī iepriekš, kad akustiskās mūzikas pavadījumā sagaidījuši saulrietu, bijusi arī zivju ēšana, dzejas lasīšana un citas aktivitātes, tomēr šogad viss izvērties daudz plašāk. “Man patīk, ka ir kaut kas citādāk, vispār jauki, ka tiek organizēti svētki un tiek domāts par to, lai tie neapniktu. Man kā mammai ir svarīgi, lai bērni šādos pasākumos var darboties, šeit tas ir,” savu viedokli atklāj Ramona Savika no Lieģiem.

Ezera svētku pirmā diena aizritēja Vecpilī, kur bija iespēja apskatīt un iepazīt teju simts avotus. “Avoti ir visa sākums, tie ietek Lāņupītē, Lāņupīte ezerā un ezers jau sasniedz jūru. Redziet, tas tiešām vieno. Nekur citur Durbes novadā un Liepājas rajonā tik daudz avotu kā Vecpilī nav,” saka avotu īpašnieks Mārtiņš Bite. Par ekskursiju uz avotiem un muzikālo noskaņu rūpējās Vecpils Kultūras un atpūtas centra vadītāja Inta Dreimane un nesen dibinātā Vecpils folkloras kopa.

Savukārt Dunalkā uzsvars tika likts uz dīķi, kur notika dažādas sportiskās aktivitātes. “Durbenieki vispār ir aktīvi un sportiski cilvēki, bet vairāk jau šādās reizēs atzinību izpelnās tās atrakcijas, kas ir vienkārši jautrs plezīrs, nevis nopietnas sacensības,” saka Durbes novada sporta darba vadītāja Alise Ansone.

Trešajā svētku dienā notika auto orientēšanās sacensības. Kopā piedalījās 11 komandas, 40 dalībnieki. “Tas ir labs sākums. Varēja redzēt, kā tas aizrauj cilvēkus, viņi bija kārtīgi gatavojušies, piedomājuši. Ceru, ka turpmāk tā jau būs tradīcija,” saka A. Ansone. Vakara daļa tika aizvadīta pie Gulbīša dīķa skatu platformas, kur varēja klausīties Arta Ādmīdiņa saksofona skaņās un Astrīdas Katkevičas arfas spēlē. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 31.jūlija numurā.

#kvards-20190731-04#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli