Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sliktais ceļu stāvoklis varētu kavēt novada attīstību

Sliktais ceļu stāvoklis varētu kavēt novada attīstību
Kurzemē uz valsts reģionālajiem ceļiem šogad nav plānota ne virskārtas atjaunošana, ne rekonstrukcija. Katastrofālā stāvoklī ir ceļi ar asfalta segumu Priekules un Vaiņodes novadā. (Foto: Andris Gertsons)
06.02.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē 4. februārī piedalījās Liepājas un apkārtējo pašvaldību vadītāji. “Pilsētai galvenā tēma bija vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces iesniegtie likuma grozījumi, kuros viņš redz lietas, kas Liepājai ar jaunveidojamo novadu būtu jādara kopā,” stāsta Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis. Taču vairāku novadu vadītāji uzsvēra ceļu slikto stāvokli kā būtisku šķērsli reformas īstenošanai.

Sēdē apspriesti priekšlikumi, gatavojot likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” trešajam lasījumam. Par topošā novada administratīvā centra atrašanās vietu astoņu pašvaldību vadītāju domas dalās. “Puse redz Liepāju, bet otrai pusei atkal domas dalās,” saka J. Vilnītis. “Paudu viedokli, ka Liepāja ir atvērta, bet mēs nejauksimies, lēmums ir jāpieņem valstij un pašiem novadiem. Šobrīd remontē ēku Peldu ielā 5, un redzam iespēju vienu stāvu iznomāt jaunā novada administratīvajam centram.”

Starp lietām, kuras Liepājai un jaunajam novadam vajadzētu darīt kopā, Saeimā nosaukta atkritumu apsaimniekošana. “Tas nav nekāds jaunums, un nav arī iebilžu, mēs to jau darām,” atzīst J. Vilnītis. Viņš iebilst pret ierosinājumu veidot kopīgu izglītības pārvaldi, jo Liepāja negrasoties reformēt visas skolas jaunajā novadā. “Mēs redzam iespēju veidot jaunu metodisko centru, kas apkalpotu pilsētu un novadus visā, kas skar izglītības kvalitāti, līmeni un saturu,” norāda Liepājas mērs. “Taču visvairāk biju pret to, ka Liepāja kopā ar novadu veidotu attīstības un investīciju plānu. Mēs jau esam sākuši plānot savu attīstības programmu. Nav pareizi veidot kopīgu plānu, jo mums katram ir sava stratēģija. Mums ir osta, lidosta, dzelzceļa mezgli, “Liepājas metalurga” teritorija, un visi cilvēki gaida ziemeļrietumu priekšpilsētu savienojumu ar centru – dzelzceļa pārvadu. Tie ir mūsu izaicinājumi, kas parādās attīstības plānā un skar arī investīciju plānu. Es piedāvāju sadarboties atsevišķos projektos, tāda pieredze jau ir, piemēram, ar Lejaskurzemes vēsturisko mantojumu.”

“Juridiski jau būtu pareizi, ja administratīvais centrs būtu Lejaskurzemes novadā,” saka Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska. “Taču novads ir liels. Iedzīvotājiem ir darīšanas Zemesgrāmatā, pie notāra vai slimnīcā – tas viss ir Liepājā, cilvēkiem vajag atvieglināt piekļuvi. Tā domā visi, kas atbalsta centru Liepājā. Gala lēmumu pieņems Saeima.”

V. Jablonska pašlaik nodarbojoties ar jautājumu par valsts reģionālajiem autoceļiem no Priekules uz Vaiņodi un Skodu Lietuvā. “Saeimā uzsvēru, ka reizē ar reformu šie ceļi ir jāsakārto. Pašlaik apzvanām autobusu parku, uzņēmējus, kas mokās, braucot pa šiem ceļiem, Aizputes televīzija veido sižetu. Mans nākamais solis būs iesniegums pozīcijas partijām par VARAM paredzētajiem 300 miljoniem ceļiem. Lai nāk priekšā ar programmu – kurus ceļus? Tā ir valstiska vienošanās, ka to ir jāsāk darīt,” viņa uzskata. Tā kā Kurzemē šogad nav plānots salabot nevienu reģionālo ceļu, pašvaldības vadītāja plānojot braukt uz Latgali, kur ceļus labo. “Gribu nofilmēt, vai patiešām tur ir tik traki ceļi kā pie mums.”

“Ceļi Saeimas komisijas sēdē tika minēti kā arguments, kas varētu kavēt jaunveidojamā novada darbību un attīstību,” saka Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis. “Paralēli izskanēja ideja par ceļu attīstības koncepciju līdz 2040. gadam – ka visas pilsētas savieno ātrgaitas ceļi, kur var braukt ar ātrumu līdz 130 kilometriem stundā.” Viņš atceras, ka par valsts ceļiem runāts arī 2009. gadā, kad notika novadu veidošana, taču ceļa no Nīcas caur Otaņķiem uz Grobiņu nav joprojām.

Saeimas komisijai pašvaldības savus priekšlikumus varēja iesniegt tikai ar Saeimas deputātu starpniecību, pastāsta A.  Petermanis. Viktors Valainis virzījis priekšlikumu par vairāku pašreizējo novadu, tai skaitā Nīcas, palikšanu pašreizējās robežās, bet komisija balsojumā to nav atbalstījusi. “Mums bija cits priekšlikums – par Nīcu un Rucavu kopā, bet tādu neizskatīja,” saka A. Petermanis. “Ar 2021. gadu sāksim dzīvi jaunajā novadā.” Nozīmīgs viņam šķitis priekšlikums papildināt likumprojektu ar pantu par kultūrvēsturiskajiem novadiem. “Kultūras ministrijai uzdots līdz gada beigām izstrādāt priekšlikumus kultūrvēsturiskās identitātes stiprināšanai nesaistīti ar administratīvajām robežām,” viņš pastāsta.

Saeimas komisija un pašvaldību vadītāji pozitīvi vērtējuši Pāvilostas novada domes priekšsēdētāja Ulda Kristapsona piedāvājumu mainīt jaunveidojamā novada nosaukumu no Lejaskurzemes uz Dienvidkurzemes. “Tāds bija mūsu deputātu lēmums un priekšlikums. Dienvidi ir kaut kas jaukāks, siltāks un labāks. Šāds nosaukums jau ir vairākām valsts iestādēm. Pozicionējot Liepāju un novadu kā tūrisma galamērķi, dienvidi noteikti ir labāki par leju,” saka U. Kristapsons.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz