Foto: Novada skolas soli tuvāk jaunatnes deju svētkiem
Ceļā uz Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Dienvidkurzemes novada dejotāju ”Radošais koncerts” norisinājās laukumā pie Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas. ”Jāstrādā vēl daudz, bet ir labi, ja ir, ar ko strādāt,” par kuplajiem novada skolu kolektīviem priecājas vērtētāja Inta Āboliņa.
liepajniekiem.lv
Lai sekmētu bērnu un jauniešu līdzdalību dziesmu un deju svētku procesā un tradīcijas pārmantošanā, visā Latvijā no 1. februāra līdz 30. maijam norisinājās skolas jaunatnes tautas deju kolektīvu radošie koncerti.
Tie palīdzēja novērtēt tautas deju kolektīvu sniegumu un dot metodisko atbalstu pedagogiem mākslinieciskā snieguma pilnveidošanai.
Dejotāji sabrauca no dažādām novada skolām – Vaiņodes vidusskolas, Vērgales pamatskolas, Priekules vidusskolas un Aizputes Skolēnu jaunrades centra. Viņus uzņēma Grobiņas skolas deju kolektīvi no pirmās līdz sestajai klasei.
”Cītīgi gatavojāmies visa mācību gada garumā, lai varētu parādīt, kā mums sanāk,”
par gatavošanos pastāsta Vērgales pamatskolas pirmo līdz trešo klašu deju skolotāja Sigita Freimene.
Koncertu ieskandināja Grobiņas skolas jauktais koris ar skolotāju un diriģenti Anitu Eleri.

Sniegumu vērtēja Dienvidkurzemes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Kampare un Grobiņas Skolēnu interešu centra (SIC) metodiķe Aija Niedola.
Bija paredzēts, ka bērnus vērtēs arī ieteikts eksperts no Valsts izglītības satura centra (VISC), bet eksperts netika piešķirts, tāpēc vērtēšanā tika pieaicināta Inta Āboliņa, kas jau daudzu gadu garumā Liepājā vada dažādu vecumu tautas deju kolektīvus.
Kolektīvu sniegums tika izteikts ar vērtējumu ”repertuārs apgūts” un ”repertuārs apgūts daļēji.”
Pēc koncerta eksperts un vērtētāji sniedza ieteikumus mākslinieciskajai pilnveidei, lai radoši turpinātu gatavošanos 2025. gada gaidāmajiem deju svētkiem.
”Koncerts parādīja veikumu un skolotāju ieguldīto darbu. Tika vērtētas ne tikai dejas, bet arī – kā vizuāli izskatījās dejotāji,”
atklāj SIC metodiķe Aija Niedola.
Tāpat viņa priecājas, ka koncerts izdevies labi un bijis prieks skatīties uz jauniešiem, kas tik aizrautīgi dejo.
”Bērni bija malači, un uzteicami, ka Dienvidkurzemē ir tik daudz kolektīvu, kas var uzreiz ar astoņiem pāriem dejot, jo ir diezgan grūti puišus pierunāt uz dejošanu, bet šeit viss ir,” vērtē Inta Āboliņa.
Tāpat viņa uzsver, ka, ieguldot lielu darbu, var sagaidīt labu rezultātu.
”Tā kā man kolektīvā lielākā daļa ir pirmklasnieku, tad šķiet, ka mums nodejot sanāca diezgan labi,”
savu vadīto deju kolektīvu uzstāšanos vērtē Vērgales pamatskolas skolotāja Sigita Freimane. Tāpat viņa atzīst, ka pirmklasnieki jau īsti vēl nesaprot, kas ir deju svētki un kam gatavojas, bet pēc šī koncerta bērni esot bijuši pacilātā noskaņojumā.
Deju skolotājas un pasākuma scenārija autores Iveta Dambe un Aida Kupiča, kas kopā Grobiņas skolā vada tautas deju nodarbības no pirmās līdz sestajai klasei, atzīst, ka Grobiņas skolas kolektīvā dejotāji nāk tikai klāt, nevis iet prom, un par to viņas ļoti priecājas.
”Bērni dejo ar prieku, un apsveicami, ka viņi to dara pēc šiem pandēmijas diviem gadiem,”
atklāj deju skolotāja Aida Kupiča. Tāpat skolotājas uzskata, ka koncerts bija izdevies un bērni bija labi sagatavojušies.
Noslēgumā katrs deju kolektīvs saņēma pateicību un veselīgos našķus – turzu ar burkāniem.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.