Ceturtdiena, 18. jūnijs Madis, Alberts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Foto: Trīs draudzības, piedzīvojumu un atpūtas dienas dabā. Ukraiņu un latviešu ģimenes tiekas nometnē Rudē

Uz Latviju atbēgušie ukraiņi uztur kontaktus cits ar citu, un tas ir pats par sevi saprotams. Viņu sarunās ir karš, un noskaņa skumīga. Tāpēc viņiem nepieciešams pavadīt laiku kopā ar latviešiem, kas cenšas karu neatgādināt, un tad to arī sāpes uz brīdi pierimst.

01.08.2024 06:50

liepajniekiem.lv

To portālam liepajniekiem.lv pastāstīja ukraiņu un latviešu ģimeņu nometnē, kas notika Otaņķu pagasta Rudē.

Trīs draudzības, piedzīvojumu un atpūtas dienas dabā, ģimeņu mācību centrā “The Cave”, 38 ukraiņiem un 38 latviešiem.

Visi ieradās ar teltīm un pārējām lietām, kas mežā nepieciešamas, lai izgulētos un nenoēstu odi. Viss cits bija sarūpēts jo bagātīgi.

Mārupnieki Aiga un Reinis Molkes līdzi paņēma dēlu Oskaru, jo viņam šis gaidītākais vasaras notikums. Ģimeni šurp atveda emocijas, ko nometne atstāja pērn, tā iedeva arī jaunus draugus. “Nometnei jāpiesakās, pamatojot savu vēlmi piedalīties, un rīkotāji izvērtē, ko uzaicināt. Motivācijas vēstulē jāapliecina cieņa pret ukraiņiem, un es arī uzrakstīju, ka mūsu uzņēmums daudz ziedojis ukraiņiem un palīdzējis arī finansiāli, kad viņi sāka braukt šeit,” Aiga arī atcerējās organizētāju pārsteigumu, kad Molkes uz Rudi pie busa piekabē atveda bērniem sava uzņēmuma “Bumbiņballīte” atrakcijas. Foto: Ģirts Gertsons

Nometne norisinājās projektā “Cilvēks paliek cilvēks”, un tai bija sapņu saturs, sākot ar filmēšanos 360 grādu kamerā un pēršanos latviskā pirtī, kas piebrauca klāt.

Bija dažādas brīvā laika pavadīšanas atrakcijas, brauciens ar laivu pa Bārtu, ēdienu gatavošana ar Rucavas sievām un folkloras vakars ar lauku kapelu “Paurupīte”, dziedāšana pie ugunskura… 

Nākmaņu ģimene no Rundāles atbrauca, lai stiprinātu savas attiecības neierastā vidē un iepazītos ar citiem. “Ļoti gribējām šeit nokļūt. Esam radoši, atvērti, gribam visur piedalīties, un mūsu bērni arī – draudzīgi, priecīgi. Esam gatavi labiem iespaidiem,” mamma Kintija teica gan dzīvesbiedra Linarda, gan bērnu Olivera un Meldras vārdā. Atklāja, ka iepriekš nebija bijusi Liepājā, kur nu vēl Otaņķos, nu sanāca iepazīt Latviju. Foto: Ģirts Gertsons

Vienrīt vēroja saullēktu Dunikas purvā, arī bija rokdarbu darbnīcas un sarunas no sirds, kanisterapijas suņu ciemošanās, podnieku darbnīca, Liepājas iepazīšana u.c. Daļu nodarbību sagatavoja un vadīja dalībnieku ģimenes.

Nometne norisinājās ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu un par ASV Valsts departamenta finansējumu.

Ģimenes sabrauca no dažādām Latvijas vietām, tās uzņēma nometnes organizētāja – biedrība “Patvērums “Drošā māja””.

Projekta “Cilvēks paliek cilvēks” koordinatore Kurzemē Līga Krēsliņa sacīja, ka ukraiņu un Latvijas iedzīvotāju draudzība bieži aizsākas “Patvēruma “Drošā māja”” pasākumā “Vakariņas Latvijas ģimenē”. Foto: Ģirts Gertsons

“Pieteikšanos izsludinājām publiski gan ukraiņiem, gan latviešiem, tā ka viņi ir no visas Latvijas. Viens ieguvums cilvēkiem tāds, ka viņi draudzējas, bet, kā ukraiņi atzina pēc pagājušā gada nometnes, – uz brīdi aizmirsa par slikto,” projekta “Cilvēks paliek cilvēks” koordinatore Kurzemē Līga Krēsliņa sacīja, ka ukraiņi pateicīgi par iespēju to visu iegūt bez maksas.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz