Ceturtdiena, 8. decembris Gunārs, Vladimirs, Gunis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Grobiņā atceras leģendāro skolotāju Mirdzu Gūžu

Pagājušās nedēļas izskaņā Grobiņas pilsētas bibliotēkā skolotājas un dzejnieces Mirdzas Gūžas 90 gadu atceres pasākumā tikās viņas bijušie audzēkņi un literārā pulciņa dalībnieki. Skolotāju, kura Mūžībā aizgāja šā gada sākumā, Grobiņā dēvē par leģendu un atceras ar siltumu un pateicību.

Grobiņā atceras leģendāro skolotāju Mirdzu Gūžu
"Kā cilvēks viņa bija ārkārtīgi sirsnīga un nemācēja dusmoties. Dusmas uznāca, bet ļoti ātri pārgāja. Kā skolotāja viņa pret savējiem bija krietni stingrāka nekā pret pārējiem," sacīja skolotājas Mirdzas Gūžas dēls Dainis Šmits. Skolotājas 90 gadu atceres pasākumā sanākušie dalījās atmiņās par leģendārās skolotājas nenovērtējamo ieguldījumu izglītotu un radošu personību izslīpēšanā. (Foto: Ģirts Gertsons)
"Kā cilvēks viņa bija ārkārtīgi sirsnīga un nemācēja dusmoties. Dusmas uznāca, bet ļoti ātri pārgāja. Kā skolotāja viņa pret savējiem bija krietni stingrāka nekā pret pārējiem," sacīja skolotājas Mirdzas Gūžas dēls Dainis Šmits. Skolotājas 90 gadu atceres pasākumā sanākušie dalījās atmiņās par leģendārās skolotājas nenovērtējamo ieguldījumu izglītotu un radošu personību izslīpēšanā. (Foto: Ģirts Gertsons)
30.09.2022 06:00

liepajniekiem.lv

Apbrīnojams entuziasms

Grobiņā nav gandrīz neviena, kurš nezinātu skolotāju Mirdzu Gūžu. Vietējie viņu dēvē par leģendu, turklāt 2006. gadā viņa iemantojusi arī “Goda grobiņnieces” titulu.

Pateicoties viņai, Grobiņā savulaik tapa arī Zentas Mauriņas piemiņas istaba. “Tā viņai bija sirdslieta, viņa Zentu Mauriņu dievināja,” sacīja Grobiņas pilsētas bibliotekāre Valda Cepurīte.

Par latviešu valodas un literatūras skolotāju Grobiņas vidusskolā M. Gūža sākusi strādāt 1960. gadā, un tur aizvadītie gadi bijuši uzcītīga un ražīga darba pilni, bijušie audzēkņi viņu glabā siltās atmiņās.

V. Cepurīte zināja teikt, ka M. Gūžas moto bijis Henrika Ibsena vārdi: “Tiks piedots – ja tu neiespēji, bet mūžam ne – ja negribēji.”

Skolotājas 90 gadu jubilejas atceres pasākumā pulcējās viņas bijušie audzēkņi, no kuriem vairāki tagad pazīstami literāti un žurnālisti.

M. Gūža savulaik skolēnu labākos darbus tika apkopojusi krājumos, un piemiņas pasākumā tie sanākušajiem par lielu pārsteigumu tika nolasīti. Rakstītājiem tie bija jāprot atpazīt, un tas uzjundīja mīļas atmiņas par skolas laiku.

Bijušie audzēkņi atcerējās, kā skolotāja ar vislielāko aizrautību stundās stāstījusi par latviešu rakstniekiem, bet neatsverams ieguvums bijušas tās reizes, kad viņa skolēniem rīkojusi dažādas ekskursijas pa rakstnieku dzīvesvietām, vedusi uz dažādiem literāriem pasākumiem un bibliotēkām.

“Tas, ka mēs visur esam izvadāti, ir skolotājas Gūžas nopelns. Viņai patika darboties, un viņa daudz piedalījās dažādu pasākumu organizēšanā. Ka tikai varētu būt kādā virpulī iekšā,” sacīja Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas bibliotekāre un M. Gūžas bijusī audzēkne Ilona Toropova.

Sanākušie atcerējās, kā skolotāja vienmēr visus mudinājusi rakstīt, bet spilgtākās atmiņas visiem tomēr palikušas no viņas organizētā literārās jaunrades pulciņa nodarbībām, kuras reizēm norisinājušās arī skolotājas mājās.

Šajās nodarbībās viņa rīkojusi literārās “tiesas”, kad tikuši apspriesti izlasītie darbi. ”Tas bija apjomīgs darbs. Kad nāca literārās tiesas laiks, tad bija skaidrs, ka mums visiem jābūt mapītei ar recenzijām un konspektiem, lai mēs varētu aizstāvēt literāros varoņus. Tā mēs iemācījāmies, kā pastāvēt par savu viedokli,” atzina M. Gūžas bijusī audzēkne un rakstniece Sandra Vensko.

“Viņa vienmēr rakstīja kopā ar mums, un pēc tam mēs visi kopā lasījām, analizējām. Skolotāja vienmēr rosināja mūs meklēt dažādus izteiksmes līdzekļus. Viņa varēja sirsnīgi smieties līdzi par kaut kādām uzrakstītām muļķībām, bet, kad vērtēja, tad to darīja ļoti cilvēcīgi,” atcerējās Dienvidkurzemes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Audzēkņi uzteica arī viņas erudīciju, apbrīnojamo entuziasmu un gandrīz neticamās darbaspējas. “Viņai bija kolosālas darbaspējas. Prasības bija ļoti augstas, ļoti daudz skolēnu par to dusmojās, bet viņa mācēja dabūt rezultātu. Viņa nevienu sacerējumu vai recenziju neatstāja neizlasītu un katram rakstīja recenziju pretim, turklāt diezgan garu,” pastāstīja skolotājas dēls Dainis Šmits, kurš skolas laikā bijis arī viņas audzēknis.

“Skolotāja Gūža daudz strādāja ar mums, bet strādāja arī pati sev. Ja bija kāda radošā diena, kad vajadzēja mācīties rakstīt dzejoļus, stāstus vai skečus, tad viņa arī pati vienmēr radoši strādāja,” atcerējās S. Vensko.

Bijušie audzēkņi M. Gūžu atminas kā stingru, taču taisnīgu pedagoģi. “Viņa vienmēr ir bijusi taisnīga, un tas viņai bija raksturīgi. Ja viņa gribēja kaut ko panākt, tad par to droši runāja, nebaidījās, un šādā ziņā viņa mani ir ietekmējusi. Skolotāja Gūža ir pelnījusi, ka par viņu runā ar pietāti, un, manuprāt, mūsu cieņa ir vislabākais apbalvojums. Viņa izstaroja to gaišumu, kas nekad nepāriet,” atzina S. Vensko.

Skolotāja zelta vērtē

Sanākušie piemiņas pasākumā pauda pateicību ne tikai par iegūtajām literārajām zināšanām, iemācīto prasmi pareizi salikt komatus un skaisti noformēt tekstu, bet arī par iemācītajām vērtībām. “Viņa mums iemācīja pietāti pret grāmatām un izskoloja tā, lai mēs būtu zinoši cilvēki un saprastu, kas ir vērtīgi,” sacīja S. Vensko.

“Visus skolotājus jau tomēr pēc tik daudziem gadiem neatceras, bet ir skolotāji, kuri ir sevišķi iespiedušies atmiņā un patiesi iemācījuši kaut ko tādu, kas dzīvē noderīgs. Ja es varu kaut ko uzrakstīt vai pateikt kādu runu un man nav jāstreso, un jāgatavojas dienām ilgi, tad tas ir šīs skolotājas nopelns,” sacīja Juris Raķis, kuram M. Gūža bijusi ne tikai latviešu valodas un literatūras skolotāja, bet arī klases audzinātāja.

D. Šmits pasākumā nolasīja pāris paša sacerētos dzejoļus. Viņam interese par literatūru bijusi jau no mazām dienām, bet savu lomu, protams, spēlējis arī tas, ka mamma bijusi literatūras skolotāja. Viņš dalījās ar personīgākiem stāstījumiem par savu mammu ne tikai kā skolotāju, bet arī kā cilvēku.

D. Šmits pastāstīja, ka M. Gūžai bijuši vairāki postulāti jeb svētās lietas.

“Viņa mums jau no mazām dienām mācīja, ka pirmām kārtām katrs ir cilvēks un tikai pēc tam viņš ir ministrs, pētnieks un vēl nez kas.

Ja ar cilvēku runā, tad visu var sarunāt un sarunāties normāli, neņemot vērā, ko varbūt par viņu runā apkārt. Otra lieta, kuru viņa mums iemācīja: kolektīvs nerodas mācību stundā, kolektīvs veidojas, braukājot ekskursijās, dodoties uz pasākumiem un izbraucienos. Pretējā gadījumā kolektīva nav,” viņš uzsvēra.

S. Vensko, kuru ar M. Gūžu vieno arī radniecīgas saites, atcerējās, ka skolotājai ārkārtīgi paticis dziedāt. “Mirdzai vienmēr bija vēlme izpausties. Viņa ar manu tēti ļoti daudz kopā dziedāja dažādos saviesīgos pasākumos un dziedāja tik ilgi, kamēr viss bija izdziedāts.”

Daloties atmiņās par M. Gūžu, D. Šmits akcentēja, ka nerimstošajā skolotājas darbā liels palīgs un atbalsts bijis tieši M. Gūžas vīrs. “Mammīte varēja būt tāda, kāda bija, un darīt to, ko darīja, tikai pateicoties tam, ka aiz muguras bija tēvs, kurš visur palīdzēja un piedalījās,” teica skolotājas dēls.

Atmiņu pasākums sanākušajiem noslēdzās ar kopīgu atziņu par to, ka skolotāja M. Gūža atstājusi paliekošas un neizdzēšamas pēdas. “Zelta burtiem viņas vārds ir ierakstīts. Viņa ir un uz mūžīgiem laikiem paliks Grobiņas leģenda,” sacīja J. Raķis.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz