Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Grobiņas novadā no aprīļa pieaugs ūdensapgādes pakalpojumu tarifi

Grobiņas novadā no aprīļa pieaugs ūdensapgādes pakalpojumu tarifi
Foto: liepajniekiem.lv
18.12.2019 16:27

LETA

Atslēgvārdi

Grobiņas novada ciemos no 2020.gada 1.aprīļa pieaugs ūdensapgādes pakalpojumu tarifi, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Ieva Lazdiņa.

SIA “Grobiņas namserviss” klientiem ūdensapgādes pakalpojumu tarifs no aprīļa būs 0,93 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Tādējādi, salīdzinot ar spēkā esošajiem tarifiem, tarifs Grobiņas pilsētā, Grobiņas pagasta Robežnieku ciemā un “Ārēs” pieaugs par 0,43 eiro kubikmetrā jeb 86%, bet Dubeņu, Cimdenieku, Kapsēdes, Bārtas, Gaviezes ciemā – par 0,1 eiro kubikmetrā jeb 12%.

SPRK Ūdenssaimniecības pakalpojumu nodaļas vadītāja Dace Čodare-Plaude skaidroja, ka, uzklausot novada iedzīvotāju viedokli par zemo ūdens kvalitāti vairākos Grobiņas novada ciemos, “Grobiņas namserviss” plāno veikt papildu ieguldījumus ūdensapgādes sistēmu uzlabošanā. Komersants jau daļu no uzlabošanas darbiem ir veicis, kas arī ir viens no galvenajiem iemesliem tarifa kāpumam. Tomēr vēl ir nepieciešami papildu uzlabojumi sistēmu sakārtošanai.

Savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifi būs atšķirīgi. Šādu lēmumu pieņēmusi Grobiņas novada pašvaldība. Līdz ar to no nākamā gada 1.aprīļa Grobiņas pilsētā, Robežnieku, Dubeņu ciemā un “Ārēs” kanalizācijas pakalpojumu tarifs būs 1,23 eiro par kubikmetru, Cimdenieku ciemā – 1,63 eiro par kubikmetru, Kapsēdes ciemā – 1,49 eiro par kubikmetru, Bārtas ciemā – 0,81 eiro par kubikmetru, bet 

Gaviezes ciemā – 0,75 eiro par kubikmetru.

Čodare-Plaude norādīja, ka, iesniedzot tarifu projektus, “Grobiņas namserviss” nebija iekļāvis visas izmaksas, kas attiecas uz pakalpojumu nodrošināšanu. Vienlaikus publiskā iepirkuma rezultātā komersantam būtiski pieauga elektroenerģijas cena, kas sākotnēji iesniegtajos tarifu projektos bija zemāka. Tādējādi apstiprinātie tarifi ir nedaudz augstāki, nekā komersants tos sākotnēji bija iesniedzis. Tie pieauguši robežās no 0,02 līdz 0,33 eiro par kubikmetru.

SPRK, izvērtējot projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu “Grobiņas namserviss” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Kompānija “Grobiņas namserviss” reģistrēta 1994.gadā. Tās vienīgā īpašniece ir Grobiņas novada pašvaldība.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli