Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Grobiņas ražas svētkos burkānu neatrast

Grobiņas ražas svētkos burkānu neatrast
Foto: Ģirts Gertsons
30.09.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Dodoties uz ražas svētkiem, pirmais, kas nāk prātā, – zemnieki lepni stāv katrs pie sava dārzeņu kalna un apspriež šī gada ražas plusus un mīnusus vai dalās ar talkās piedzīvoto. Bērni grozās ap divgalvainiem kartupeļiem un burkāniem, bet vietējās kundzītes dzied kādu ražas slavināšanas dziesmu. Nedēļas nogalē Grobiņas pagasta Robežniekos nosvinēti tradicionālie Ražas svētki, bet ar tikko uzburto ainu apmeklētāji vis nesastapās.

“Mēs, grobiņnieki, paši esam lauku cilvēki un mums īsti nav vajadzības, lai te tirgotos ar dārzeņiem. Katram pašam savs dārziņš un saimniecība,” saka vietējās kundzes, kas, lēni pastaigājoties, pēta tirgošanai izliktās preces.

“Raža grobiņniekiem ir, bet iespējams, ka mēs šo pasākumu rīkojam par vēlu. Arī laiks šodien nav no labākajiem, varbūt vajadzētu pārcelt šo datumu. Šodien visapkārt notiek Miķeļdienas tirgus, arī šī iemesla dēļ daudzi atteica dalību mūsu Ražas svētkos.

Vēl jau jāsaka, grobiņnieks nav nekāds baigais pilsētnieks, Liepājā uz bruģa varbūt ir citādi, tur ir aktuāli pirkt. Mums katram ir savs mazdārziņš vai sava ome, kurai ir dārzs,”

laikrakstam paskaidro svētku rīkotāja un Robežnieku kultūras darba organizatore Anna Jākobsone.

“Esmu novērojusi, ka šādi tirdziņi jau kādu laiku vairs nav ražas vēstneši. Turklāt vasara bija tāda, kāda bija, arī medū redzams, ka sezona bija īsāka,” saka biteniece Liāna Limore no Vērgales. “Vispār ražas svētki man ļoti patīk. Droši vien cilvēki nobijās no lietus, bet man, redziet, vismaz jumts ir virs galvas,” rādot uz mašīnas bagāžnieka pārsegu, smaida L. Limore.

Kā tradicionāli ierasts, arī šogad konkursa veidā tika apzināti un godināti Grobiņas novada jaunie lauku uzņēmēji, kuri veiksmīgi un godprātīgi darbojas savā nozarē, veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību.

Pašrocīgi neviens lauksaimnieks savu kandidatūru nepieteica, tos izcēla pašvaldība. Viens no tiem ir Jānis Šļoža. Jānis ir dzimis un audzis Gaviezē. Saimniecību iepriekš vadīja Jāņa vecāki, bet, tā kā tēvs ir miris, vīrietis nonācis izvēles priekšā – turpināt tēva iesākto un darboties graudkopībā vai atmest tam ar roku. Jānis izvēlējās palikt un turpināt.

Bārtas pagastā jaunais lauksaimnieks šogad netika izvirzīts, savukārt Medzes pagastā izcelti divi pretendenti – Edgars Dekants, kurš audzē ķiplokus un agros kartupeļus, ka arī Kristīne Pumpure no “Kociņiem”.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 30.septembra numurā.

#kvards-20190930-10#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz