Pirmdiena, 6. februāra Dace, Dārta, Dora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Iļģos” jaunas prasmes apgūst visi

Valsts sociālās aprūpes centrs (VSAC) ”Iļģi” kolektīvs un klienti kovida uzliesmojuma laiku šajā rudenī pārdzīvoja vieglāk, jo pamatīgu pieredzi guva ziemā, kad no pērnā gada decembra līdz šī gada februāra vidum šeit saslimstība sita augstu vilni. ”Iemācījāmies dzīvot savā kapsulā, savā pasaulē, daudz diskutējām, lai nonāktu līdz sapratnei, un drošības dēļ pat bijām gatavi dzīvot uz vietas,” pieredzē dalās ”Iļģu” vadītāja Gita Dižgalve.

“Iļģos” jaunas prasmes apgūst visi
“Iļģu” klientiem ikdienā ir nodrošinātas arī radošās nodarbības keramikā, rokdarbos, floristikā, kokapstrādē, kur viņi gūst prieku, gan noderīgas prasmes. (Foto: Ģirts Gertsons)
“Iļģu” klientiem ikdienā ir nodrošinātas arī radošās nodarbības keramikā, rokdarbos, floristikā, kokapstrādē, kur viņi gūst prieku, gan noderīgas prasmes. (Foto: Ģirts Gertsons)
03.12.2021 06:00

Liene Kupiča

"Kurzemes Vārds"

Bet vienlaikus kovida laikā te turpinājies un ne uz mirkli nav apstājies iesāktais darbs aprūpes centra klientu ikdienas dažādošanā un patstāvīgas dzīves prasmju apguvē un pilnveidē.

Noticēja, ka kovids maina dzīvi visiem

”Iļģos” ir 270 vietas klientiem, pašreiz aprūpes centru par mājām sauc 267 klienti ar garīga rakstura traucējumiem. ”Pirms kovida bija 285 vietas. Uz vietas mums bija nepieciešams tā saucamais izolators ar kovidu inficētajiem klientiem,” skaidro vadītāja. Pagājušajā ziemā ar Covid-19 inficējās un saslima ap trešdaļa klientu.

”Lai izvairītos no slimības pārneses, organizējām, lai centra nodaļu klienti ikdienas gaitās nekrustotos, taču vienlaikus jārēķinās, ka mūsu klienti ir ar garīga rakstura traucējumiem un viņus ir grūti nodalīt un novērst, lai viņi pilnībā savstarpēji nesatiktos. Arī ar to tikām galā salīdzinoši veiksmīgi.

Intensīvi testējām – maksimāli vilkām ārā pozitīvos gadījumus. Bijām kā uz adatām, daudz strīdējāmies, lai saprastu, kā pareizi darīt, jo bija daudz nezināmo. Tiešām negribam, lai tas atkārtotos,” viņa atzīst.

”Klientu saprašanā nostrādāja moments, ka mēs, darbinieki, stāstījām par drošības pasākumiem un kā mēs dzīvojam. Teicām, ka arī mums ir tikai darbs un mājas, ātri ieskrienam veikalā – neapciemojam bērnus, nebraucam pie vecākiem. Viņi noticēja, ka mūsu dzīve arī ir mainījusies,” vērojumos dalās VSAC Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītāja Evija France.

”Iļģu” iemītnieki Gints (no kreisās) un Aivars apmācību virtuvē sociālās rehabilitētājas uzraudzībā viens otram pagatavojuši vēlās brokastis – pašaprūpes prasmes un darbu te var apgūt ikviens klients, kurš izrāda interesi. Foto: Ģirts Gertsons

Klientiem, kad paši ieraudzījuši un nonākuši saskarē ar kovidu, kā arī piedzīvoja desmit savu gados vecāku draugu un paziņu nāvi, ar ko ikdienā iepriekš sastapās, parādījās vēl lielāka izpratne par situāciju.

Izstrādāja vairākus scenārijus

”Cepuri nost darbiniekiem, pierādījām paši sev, cik lielisks kolektīvs esam! Mēs pat bijām gatavi arī dzīvot uz vietas. Izstrādājām vairākus scenārijus, kā rīkosimies, jau sadalījām komandas, balstoties uz to, kurš ko var atļauties – kurš dienās, kurš naktīs. Nezinājām, vai kādā brīdī būs jāiet virtuvē zupu vārīt, klientus aprūpēt, veļu mazgāt,” stāsta G. Dižgalve.

”Ikviens darbinieks bija gatavs jebkuram darbam. Šis laiks bija vērtīgs ar to, kad ieraudzījām lielo atsaucību,” saka VSAC struktūrvienības ”Pusceļa māja” vadītāja Solvita Stalidzāne.

”Iļģos” strādā 155 darbinieki. ”Līdz ar vakcinēšanās iespēju, šoruden noteikumi ir vieglāki. Joprojām cenšamies klientus pierunāt bez vajadzības lieki neiet un ilgstoši nebraukt nekur ārpus centra. Jo mēs nezinām, ar ko viņi satiekas, ko viņi var atvest mums. Viņi teic, ka nesaslims, bet jārēķinās, ka ar visu vakcinēšanos var saslimt. Saka – es nesaslimšu, bet cenšamies skaidrot, ka pašam kovids var nebūt, bet te ir daudzi citi, kuriem slimību var atvest,” norāda vadītāja.

”Bez tā, ka klientiem ir garīgie traucējumi, lielai daļai ir vēl papildus buķete ar saslimšanām,” turpina G. Dižgalve.

No klientu skaita pret Covid-19 smagu saslimšanu potējušies nav pieci, bet regulāri veic analīzes. 145 saņēmuši balstvakcināciju. Tie, kuri nav vakcinēti, vai nu paši atsakās vai tuvinieki nevēlas.

Arī lielākā daļa personāla pabeiguši vai uzsākuši vakcināciju, taču vadītāja pieļauj, ka kāds no darbiniekiem tomēr varētu aiziet pavisam. Te ir vairāk nekā 90 procentu vakcinācijas aptvere. ”Tie, kuri šeit strādā, viņiem tas ir misijas darbs, saauguši ar to 24 stundas, domājot par katru klientu un situāciju,” pauž G. Dižgalve.

Cenšas sevi pierādīt

Taču paralēli kovida izraisītajām situāciām, ”Iļģos” turpinājās arī ierastais ikdienas darbs, un klientu pasaulē ritms tiešām nemainījās.

”Un gatavojām savus klientus patstāvīgai dzīvei ārpus centra kā iestādes. Ar iespēju dzīvot speciāli ierīkotā dzīvoklī, maksāt rēķinus, meklēt darba iespējas. Protams, tas notiek tikai ar viņu pašu brīvu gribu un izteiktu vēlmi,” paskaidro Evija France.

”Pirmie četri klienti patstāvīgu dzīvi uzsāka pavasarī, dodoties uz Saldus novadu,” viņa pastāsta. Vēl viena kliente savā dzīvē devās jūlijā. Vēl to izvēlējušies vairāk nekā desmit klientu, daļa no tiem dosies uz Liepāju.

Patstāvīgas dzīves uzsākšana ir viena no deinstitunacionalizācijas projekta ”Kurzeme visiem” aktivitātēm, lai veicinātu aprūpes centru klientu iekļaušanos sabiedrībā. ”Viņi iziet apmācību programmas, lai iemācītos rūpēties par sevi, jo te viņi bijuši aprūpēti, pieraduši. Viņiem jārēķinās, ka būs jāmācās tikt galā ar rēķinu apmaksu, līdz ar to jāzina savu finanšu plānošana. Tāpat viņiem ir iespēja strādāt – šādas iespējas kļūst arvien vairāk. Darba devēji, kuri pieņem sociālās aprūpes centru klientus, nav daudz, bet viņi ļoti novērtē viņus, kad kovida piesardzības laikā viņi uz darbu netika, viņus gaidīja atpakaļ. Šie cilvēki ļoti cenšas sevi pierādīt un viņiem tas sanāk,” stāsta S.Stalidzāne.

”Pusceļa mājas” kliente Iveta (no kreisās) gatavojas drīzumā sākt dzīvi ārpus sociālās aprūpes centra. Viņa demonstrē ”Pusceļa mājas” vadītājai Solvitai Stalidzānei (pa labi) savas galda klāšanas prasmes. Foto: Ģirts Gertsons

Patstāvīgās dzīves prasmes ārpus centra klienti apgūst kopā ar uzticības personām-mentoriem. Arī tie klienti, kuri negatavojas doties dzīvot ārpus centra, nostiprina pašaprūpes un pašapkalpošanās prasmes darbinieku uzraudzībā. ”Tie, kuri vēlas dzīvot paši savu dzīvi, viņiem ir svarīga drošības sajūta, ka saņems atbalstu. Bet esam novērojuši, ka drosmīgākie ir tie klienti, kuri šeit nav mudināmi uz darbošanos – viņi jau te paši atrod, ko darīt, piedalīties,” norāda E. France.

”Mums darbiniekiem daudz vairāk sāp sirds, ja klienti aiziet, bet ir gandarījums, ka tie, kuri ir projām, iedzīvojušies viegli. Pat iemācās iekrāt naudu. Viņi turpina sazvanīties ar mums, uztur kontaktus ar šeit iegūtajiem draugiem,” viņa piebilst.

UZZIŅAI

”Pusceļa mājas” pakalpojuma mērķis – veicināt personu ar garīga rakstura traucējumiem rehabilitāciju, integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, sniegt sociālās rehabilitācijas pakalpojumu un individuālu atbalstu sociālo problēmu risināšanā personām ar garīgās attīstības traucējumiem, nodrošināt klientam sociālo pakalpojumu atbilstoši klienta individuālajām vajadzībām.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz