Sestdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Janeta Embrekte: “Audzinātāja var nostiprināt bērna audzināšanu, bet ne izmainīt”

Grobiņniece Janeta Embrekte ir stipra mamma savām trim meitām un pacietīga otrā mamma šobrīd 19 maziem cilvēciņiem, kas apmeklē Grobiņas pirmsskolas izglītības iestādi. Šī ir viņas vienīgā darbavieta jau daudzus gadus, bet sarunā mēs pieskārāmies ne vien viņas profesijai, bet arī mammas mīlestībai un pacietībai, kas vajadzīga, lai izaudzinātu bērniņu ar īpašām vajadzībām, turklāt ļautu viņam noticēt savām spējām.

Janeta Embrekte: “Audzinātāja var nostiprināt bērna audzināšanu, bet ne izmainīt”
Foto: Kristīne Šildere
Foto: Kristīne Šildere
05.06.2023 00:03

liepajniekiem.lv

Jau vairākas paaudzes bērnu izaugušas, kopš strādājat par audzinātāju bērnudārzā. Kā nonācāt pie šīs profesijas, kurā esat tik ilgi?

– Bērnībā man ļoti patika sētā pieskatīt jaunākos bērnus. Labprāt ar viņiem arī spēlējos. Tad es ieciklējos, ka vēlos kļūt par bērnudārza audzinātāju, un apņēmīgi gāju uz šo mērķi.

Atceros, ka man pašai bija foršas audzinātājas. Nevarētu teikt, ka viņas mani iedvesmoja, bet man šis darbs likās interesants.

Bija audzinātāja Gundega, kurai kļuvu par kolēģi, kad pati sāku strādāt. Ilgus gadus bijām kolēģes arī ar manu pirmo auklīti Indriņu. Tagad, kad jau manas pašas audzēknes ir kļuvušas par manām kolēģēm, tas liekas nedaudz savādi. Tāpat arī savu pirmo audzēkņu bērniem nu jau esmu bijusi audzinātāja.

Es lepojos, ka tik ilgu laiku esmu nostrādājusi vienā darbavietā, nevis mētājusies no vienas uz citu.

Darbs ar bērniem man patīk, un es izjūtu gandarījumu par paveikto. Saprotu, ka šī ir mana vieta, un nekur citur es nemaz sevi vairs nevaru iedomāties.

Interesanti ir arī sagadījies, ka grupa, kurā es šobrīd strādāju, ir tā pati, kur es, maza būdama, esmu nākusi. Tā ir sagadījies, ka esmu atkal šajās pašās telpās.

Kā ir būt par otro mammu veselam bariņam mazuļu?

– Tagadējā audzināmā grupa mums ir mīlulīši, jo labprāt grib samīļoties. Bērni bieži vien nāk klāt man, otrai audzinātājai Ievai, kā arī auklītei Gunitai un saka: ”Es tevi mīlu.”

Ir bijušas grupas, kad bērni ir atturīgāki un nenāk mīļoties. Protams, viņi mēdz būt ļoti dažādi, ja kāds negrib mīļoties, tad virsū nebāžamies.

Darbs ar bērniem nav viegls.

Ir dienas, kad mazie ir mierīgāki, tad ar viņiem ir viegli strādāt. Tāpat ir dienas, kad ir īpaši nemierīgi un skaļi. Esmu novērojusi, ka pilnmēness tuvošanās viņus ļoti ietekmē.

Vai pieķeraties saviem audzināmajiem?

– Tas ir ļoti atkarīgs no bērniem. Sanāk, protams, dažiem vairāk pieķerties. Bet tajā pašā laikā Grobiņa ir maza. Šeit bieži satieku savas grupas bērnus uz ielas, un viņi mani pasveicina vai nāk samīļoties. Vecāki mani vienmēr sveicina.

Vai esat novērojusi arī atšķirības starp paaudzēm?

– Esmu sapratusi, ka šiem bērniem ir grūti lasīt pasakas, tās viņus neinteresē. Lai arī vienu reizi tika atnesta grāmata, kas bērniem dikti patika. Tad secinājām, ka tā ir no multfilmas, ko bērni ir redzējuši, tāpēc arī viņiem patika. Bet par princesēm, sunīšiem un kaķīšiem viņiem nav interesanti.

Gribētos, lai jaunajai paaudzei ir lielāka cieņa pret pieaugušajiem, pret pedagogiem. Kādreiz, ja pieaugušais kaut ko pateica, tad bērns to ņēma vērā. Tagad esmu piedzīvojusi, ka

puika man met ar krēslu tikai tāpēc, ka negrib kopā ar visiem kārtot grupas rotaļlietas un iet laukā. Atļaujas arī spert, sist un spļaut.

Protams, ne visi bērni ir tādi. Tāpat vēlētos vecākiem atgādināt, ka tādi brīnumvārdiņi kā ”piedod”, ”lūdzu” un ”labdien” vispirms jāiemācās mājās.

Esmu novērojusi, ka vecāki, savus bērnus ievedot grupā, pat nesasveicinās cits ar citu. Bērni ņem piemēru no saviem vecākiem, tāpēc jāmēģina rādīt to labāko.

Ko vēl sagaidītu no vecākiem?

– Audzinātāja var nostiprināt bērna audzināšanu, bet ne izmainīt. Tieši mājās jaunā paaudze iemācās būt pieklājīga, gādīga un draudzīga. Mēs sagaidām, ka bērns pratīs atbildēt par savām mantām un neaiztiks svešas, tāpat cienīt apkārtējos.

Bērnudārzs ir tā vieta, kur iepazīstam un vērojam tuvāko apkārtni, apgūstam pirmās prasmes zīmēšanā, dejošanā, vingrošanā. Vēlāk jau mācām burtus un ciparus. Un tas nav viegli, jo mazie nereti negrib mācīties.

Ko iesākat, ja rodas konflikti?

– Ir dažādas metodes, bet vispirms mēs ar bērnu runājam, noskaidrojam, kas noticis. Ja tā ir agresija, tad cenšamies paņemt klēpī un gaidīt, kad nomierināsies. Ja pa visām varītēm klēpī negrib, tad liekam pasēdēt mierā un padomāt par savu rīcību.

Dažreiz izdodas vienoties, ka palūdz piedošanu, bet tas bērniem nenāk viegli.

Vai jums pēc šādiem gadījumiem nav tā, ka emocijas aiznesat uz mājām?

– Esmu tikai cilvēks! Gan ar savām pozitīvajām, gan ar negatīvajām emocijām. Jā, atzīšos, mana ģimene bieži vien saņem manu noskaņojumu. Bet parasti, ejot mājās no darba, es tomēr cenšos nomierināties.

Janeta Embrekte kopā ar meitām un vīru Guntaru pastaigā pa Dunikas purva laipu. Foto: no Janetas Embrektes personīgā arhīva

Zinu, ka jums pašiem ģimenē bijis jāaudzina bērniņš, kam vajadzīgas papildu rūpes, un Zane, kas ir nedzirdīga, tagad izaugusi par titulētu peldētāju, ko atpazīst gan Latvijā, gan pasaulē. Kā tikāt galā ar to, ka meitiņai ir problēmas ar dzirdi?

– Viņai pat nebija gadiņš, kad uzzinājām. Atceros viņa sēdēja gultiņā, pagriezusies ar muguru, un es ar viņu runāju. Piegāju klāt, un viņa nobijās no manis. Domāju, mazums, aizspēlējusies, mani nepamanīja.

Pēc tam, protams, bija vēl dažādas situācijas, kas radīja bažas, kaut arī Zane kā visi citi bērni ūjināja mazuļu valodiņā.

Apmēram desmit mēnešu vecumā aizvedām meitu uz Rīgas dzirdes centru, tur veica mazo pārbaudi, un ārste teica, izskatās, ka meita ir nedzirdīga. Neilgi pēc tam aizvedām uz lielo pārbaudi narkozē, kur atklāja izteikti smagas V pakāpes vājdzirdību.

Tajā mirklī viss sabruka… Nesapratu, kāpēc tieši ar manu bērnu tas ir noticis, ne vīra, ne manos rados neviens nav nedzirdīgs.

Bija ļoti grūti to pieņemt.

Atceros, Zanei vēl nebija zobiņi izlīduši un vecākā meita Anna mums jautāja: ”Kad māsai būs zobi, viņa runās?” Nācās atbildēt, ka pat tad, kad būs zobi, viņa nerunās.

Ļoti grūti bija palaist Zani kopā ar māsu divatā turpat sētā, jo viņa bija aktīva un skaļa meitene un pārējiem bērniem pagalmā bija neizpratne, kā cilvēks var nerunāt un nedzirdēt.

Bija reizes, kad pati dzirdēju, kā Zani izsmēja un mēdīja. Man tas bija sāpīgi.

Bet tagad ar Zanes panākumiem grobiņnieki lepojas!

– Jā, bet ir reizes, kad manī viss sagriežas! Es būtu ar mieru visas medaļas iemainīt, lai tikai mans bērns dzirdētu. Bet Zane ar savu kluso pasauli ir apradusi.

Lai arī viņai viegli neiet, meita ir ļoti mērķtiecīga un ar ļoti stipru gribasspēku. Zane peld kopā ar dzirdīgajiem un visas medaļas Latvijā ir ieguvusi tikai konkurencē ar dzirdīgiem sportistiem. Laimējās, ka viņai ir laba trenere Gaļina Broka, kurai Zane patīk un kura patīk meitai. Sanākusi ļoti laba komanda.

Paši cenšamies nevienas sacīkstes nelaist garām. Ja nevaram būt klātienē, tad sekojam līdzi tiešraidēm. Ceļamies kaut nakts vidū, lai nelaistu garām peldēšanas sacensības, kur Zane piedalās.

Prieks un lepnums bija par Zani, kad viņa 24. vasaras nedzirdīgo olimpiskajās spēlēs Brazīlijā ieguva zelta medaļas. Brazīlijā skanēja Latvijas valsts himna un to melodeklamēja žestu valodā.

Vai Zani vedāt uz speciālo bērnudārzu nedzirdīgajiem?

– Uzreiz sapratām, ka parastajā bērnudārzā laist nevarēsim. Aizbraucām uz atvērto durvju dienām Rīgā speciālajā bērnudārzā, un tur man saka, ka bērns ir informācijas badā.

Protams, to es sapratu, jo es gandrīz nevienu žestu nemācēju. Tikai dažus elementārākos.

Sākumā gadu Zane gāja mazajā grupiņā Grobiņas bērnudārzā. Citi bērni viņu labprāt pieņēma, jo tur daudzi jau arī īsti vēl nerunāja, bija vēl maziņi. Pēc gada sākām vest uz Rīgas bērnudārzu. Tas bija murgs! Bērnam nevarēju pateikt, ka vakarā nebūšu pakaļ, jo jāpaliek uz nedēļu. Pirmdienā es aizvedu un piektdienā braucu pakaļ. Pakārtots tika arī mans darba grafiks, lai varu izbraukāt.

Atceros, ka vienā brīvlaikā paņēmu Zani līdzi uz darbu.

Kopā ar pārējiem bērniem zīmējām ar krāsām, un Zanīte visu lapu melnu sakleksēja.

Un tad es vienkārši vairs nevarēju viņu palaist atpakaļ uz Rīgas bērnudārzu. Tad gadu kopā ar māsu gāja vienā grupā, bet es sapratu, ka šeit viņai būs grūti. 31. augustā Zanīte raudāja vannā, es istabā, bija ļoti smagi atgriezties Rīgas bērnudārzā.

Toties, 31. maijā, kad sākās brīvlaiks – Zane bija pats laimīgākais bērns, jo veselus trīs mēnešus varējām pavadīt kopā.

Janeta Embrekte kopā ar meitām un vīru Guntaru pastaigā pa pludmali. Foto: no Janetas Embrektes personīgā arhīva

Kā gāja ar zīmju valodas apgūšanu?

– Mēs visa ģimene gājām mācīties kursos, bija ļoti labs pasniedzējs. Kad Zane bija mājās, tad sanāca diezgan daudz zīmju valodu izmantot. Darbdienās, kad Zane bija Rīgā, tad nesanāca un šis tas jau arī brīžiem piemirsās.

Bet vecākā meita Anna daudzus gadus kopā ar Zani nodzīvoja Rīgā, un viņa ļoti labi iemācījās zīmju valodu, un, ja kaut ko aizmirstam, tad viņa mums iztulko.

Kad gaidījāt trešo meitu Kati Evu, vai nebija iekšējas bailes par viņas veselību?

– Kati gaidīju, kad man bija jau 37 gadi. Protams, sākumā bija bažas, vai viss būs labi. Sonogrāfijās vienmēr jautāju, vai viss ir kārtībā, un dakteris mierināja, ka nav, par ko satraukties. Ārsti man radīja drošības sajūtu, ka ar mazuli viss būs kārtībā.

Kā jaunākā meita saprotas ar vecākajām māsām?

– Īstenībā Kate ir viena pati augusi, bez māsām. Vecākā meita Anna mācījās Murjāņu Sporta skolā un pēc tam Rīgā, Zane arī praktiski visu laiku bija Rīgā. Tikties sanāca tikai brīvdienās un svētkos.

Tagad Katei ir jau 13 gadi un viņām visām ir izveidojušās ļoti labas māsu attiecības. Bet pirms tam Kate mājās bija sīkākā un lielās māsas mazo gribēja pakaitināt, tad mazā pārdzīvoja. Tagad Kate labprātāk ņem vērā māsas Annas padomus, nevis manus. Piemēram, ja ir jautājumi par volejbolu.

Janetas Embrektes meitas Zane (no kreisās), Kate un Anna pludmalē. Foto: no Janetas Embrektes personīgā arhīva

Kate prot sazināties ar Zani?

– Katei īstenībā ir visgrūtāk. Ja ko vēlas pateikt un nezina, kā, tad daktilē burtus. Protams, vienkāršākos žestus jau viņa prot, bet, ja kādu nezina, tad daktilē vārdu pa burtiem, jo, kad mēs mācījāmies zīmju valodu, viņa nebija vēl dzimusi. Un, ja vēl kaut ko nesaprot, tad to var uzrakstīt. Var komunicēt arī rakstot.

Bet Katei jau nekas cits neatliks, kā nedaudz apgūt zīmju valodu, jo viņa vasarā nedēļu paliks Rīgā pie Zanes. Pieteicās par brīvprātīgo Challenge pludmales volejbola turnīrā.

Divas meitenes no Grobiņas tika apstiprinātas, tāpēc nedēļu māsām sanāks dzīvot kopā.

Jauki, ka meitas ir lielas un tik patstāvīgas, vai ne?

– Ir lieliska sajūta.

Mēs tagad esam kā draudzenes, izveidojušās draudzeņu attiecības.

Varam runāt pieaugušo lietas. Nav vairs tā, kā ar mazuļiem.

Priecājos, ka Anna pēc daudziem Rīgā nodzīvotiem gadiem atgriezusies Grobiņā. Gandrīz katru otro vakaru nāk ciemos, padzeram kafiju un papļāpājam. Abas lielās meitas ir precējušās. Man ir superīgākie znoti.

Ļoti priecājos, kad Zane atbrauc ciemos pie mums uz Grobiņu. Gribētos, lai arī viņa nāk dzīvot uz šo pusi, bet viņai mājas ir Rīgā.

VIZĪTKARTE

Janeta Embrekte

 • Dzimusi 1971. gada 29. oktobrī.
 • Bērnudārza audzinātāja ar 33 gadu stāžu.
 • Mamma trīs meitām: Annai (29), Zanei (26) un Katei Evai (13).
 • Ar vīru Guntaru precējusies 30 gadus.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz