Jātnieki vasaras sacensību sezonu atklājuši

22.04.2008 17:20

0

Sestdien, 19.aprīlī, Grobiņas jātnieku klubs “Jura staļļi” pulcēja kopā jāšanas sporta entuziastus uz balvas izcīņu. Ar to, varētu teikt, atklāta jāšanas sporta vasaras sezona. Šie mači sportistiem deva iespēju pēc ziemas sezonas parādīt sevi daudzajiem jāšanas sporta mīļotājiem, kuri bija ieradušies vērot sacensības, kā arī paskatīties uz citu jātnieku panākumiem.

Šoreiz kuplā skaitā pirmie startēja mazie dalībnieki vadības maršrutā ar ponijiem un mazajiem zirgiem. Šajā maršrutā 1.vietu ieguva Maira Melvere ar zirgu Pērle no sporta kluba “Priedes”, 2.vieta Maijai Gertsonei ar zirgu Hallali no sporta kluba “Jura staļļi” un 3.vieta Annai Anevicai ar zirgu Lizel no sporta kluba “Jura staļļi”.

Tālāk mazie dalībnieki turpināja sacensības maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 50 centimetriem, kur 1.vietu izcīnīja Alise Tjapkina no sporta kluba “Favorīts” ar zirgu Rudze, 2.vieta Zanei Jurikai no sporta kluba “Jura staļļi” ar zirgu Garboss un 3.vieta Mairai Melverei no sporta kluba “Priedes” ar zirgu Pērle. Maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 80 centimetriem labāko rezultātu uzrādīja Reinholds Ditke no sporta kluba “Favorīts” ar zirgu Qwazimodo, tikai ar sekundes starpību 2.vietā ierindojās A.Tjapkina ar Rudzi un 3.vieta – Jānim Kalitam no sporta kluba “Jura staļļi” ar zirgu Kortedža. Trešajā maršrutā ar šķēršļiem līdz metram 1.vietu izcīnīja kuldīdznieks Eduards Triblis ar zirgu Agne, tikai par sešām sekundes desmitdaļām vēlāk finišēja 2.vietas ieguvējs J.Kalita un 3.vietu ieguva Sindija Svipsta no “Jura staļļiem” ar zirgu Lafero. Maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 110 centimetriem laurus plūca daiļais dzimums. 1.vietu savā laukumā izcīnīja S.Svipsta, ar nelielu laika atšķirību 2.vietā ierindojās Ligita Jurecka no sporta kluba “Māliņi” ar zirgu Golfa un 3.vietā – Elīna Kadēvica no sporta kluba “Priedulāji” ar zirgu Viva. Pēdējā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 120 centimetriem labākā bija E.Kadēvica ar zirgu Vivano, tikai sekundi vēlāk finišēja L.Jurecka ar Kvatro un 3.vietu izcīnīja Mārtiņš Kārkliņš no “Jura staļļiem” ar zirgu Reila.

Balvas izcīņas nobeigumā aktīvākie skatītāji varēja vērot nelielus paraugdemonstrējumus, ko sniedza M.Kārkliņš ar Reilu. “Lai gan šie bija tikai treniņu mači, pasākums bija izdevies,” sacensību noslēgumā teica pasākuma organizators un jātnieku kluba “Jura staļļi” īpašnieks Juris Kalita.

“Jura staļļi” piedāvā apmācību jāšanas sportā bērniem, kā arī ikvienam interesentam zirga mugurā doties pārgājienā pa meža takām.