Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte, Mudrīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kalētu sētas sacenšas daiļumā

Kalētu sētas sacenšas daiļumā
20.06.2007 19:12

0

Atslēgvārdi

Sagaidot Jāņu dienu, Kalētu pagastā ik gadu risinās pašvaldības organizēts konkurss “Skaista mana tēva sēta”, kura uzvarētājus sumina Līgo vakarā Priediena parkā pie svētku ugunskura, skanot līgodziesmām. Tā kā tradīcija ir noturīga, viensētas, daudzdzīvokļu mājas un to pagalmi, kā arī iestāžu un uzņēmumu apkārtne kļūst aizvien sakoptāka un daiļāka. Mēs dzīvojam skaistā pagastā, pamatoti lepojas kalētnieki.

Naska kā irbīte

Šoreiz redakcijai bija iespēja uz pāris stundām pievienoties konkursa “Skaista mana tēva sēta” vērtēšanas komisijai, kas deputātes Ivetas Tuskenas vadībā apbraukāja pagastu, lai iepazītos ar gandrīz simts piemājas un zemnieku saimniecībām, kā arī daudzdzīvokļu mājām un iestāžu apkārtni.

Vispirms iegriezāmies Gundegu pagalmā, kur kopā ar Māru un Juri Dabariem par daiļumu gādā saimnieces māmuļa Ilga Bērziņa. Lai gan kundze jau atskatījusies uz aizvadītajiem 80 mūža gadiem, sastapām viņu darbojamies dārzā.

Gluži kā irbīte tekot pa priekšu vērtētājiem, viņa izrādīja zālienā iekārtotās atpūtas vietas, lielos laukakmeņus, pirtiņu, kā arī pirms gadiem 15 iestādīto krūmrozi, kas, greznojot mājas dienvidu sienu, uzziedējusi vairāk nekā tūkstoš košsarkaniem ziediem. Rododendri. Stīgojošā hortenzija. Citi krāšņumi. Nudien miniatūrs botāniskais dārzs.

Kādreiz I.Bērziņa dzīvojusi Vaiņodē, kur aprūpēts vēl vairāk puķu. “Latvietis jau nespēj dzīvot bez ziediem. Tie mums vajadzīgi gluži tāpat kā maize,” viņa secina.

Ieceru ir vairāk par paveikto

Jaunas puķudobes savas mājas ceļa galā šovasar ierīkojis arī Juris Rižkovs, kurš uzsvēra, ka iecerētā ir daudzreiz vairāk nekā tā, ko līdz šim izdevies paveikt. Viņš iegaumējis, ka konkursa nolikumā akcents likts uz jaunradi. Kad Atmodas gados te sācis saimniekot, mežaudzes malā bijis vien klajš lauks. 15 gados uzcelta gan dzīvojamā ēka, gan garāža un klēts, iestādīts plašs augļu dārzs.

Paņēmis smagu veseri, saimnieks pagalmā steidzās pabeigt dekoratīvu veidojumu. Tā darināšanā viņš asprātīgi izmantojis nolietotus ratu riteņus un nokaltuša, neparasti žuburota koka stumbru. No tā galotnes lejup vijas traukā iestādīts vīteņaugs. Vēl jāuzliek dekoram jumtiņš, un tad to varēšot uzskatīt par pabeigtu.

Bet Lazdeniekos, kas atrodas aiz zilām rudzupuķēm piekaisīta kviešu lauka, dzīvo Lohansku ģimene, kurā aug trīs atvases. Lai bērniem būtu vieta, kur pavadīt brīvo laiku un vingrināties sporta veidos, blakus tehnikas stāvlaukumam šopavasar izveidots sacensību laukums.

Saimniece Iveta kopā ar vīru uzsākusi pagalma pārkārtošanu, jo gribas, lai sētā ir vairāk gaismas un plašuma. Izņēmuši pāraugušo ceriņu rindu, sakopuši aizaugušo dīķi. Pagalma nostūrī bijis vecs akas grods, kas bojājis ainavu, taču atraduši risinājumu. Tas apaudzēts ar meža vīnstīgām un atgādina majestātisku laikaveča krēslu.

Senlietām dod otru mūžu

Vērtēšanas komisijas dalībnieces Elita Jaunzeme un Svetlana Zaša-Zase pastāstīja, ka pirmajā brauciena dienā iepazīta nepilna puse Kalētu sētu. Taču tās bijušas no centra attālākās, kas izvietotas gar Bārtas upi un Lietuvas robežu. Visur, kur vien iznācis iegriezties, redzējušas, kā cilvēki cenšas. Šovasar kopējiem palīgā nākot arī daba, jo zālieni nav saules izdedzināti un puķes koši zied.

Ļoti labs iespaids radies Mazkalētos, pie Vārtājas krasta, kur dzīvo Biruta Struika. Viņa piedaloties visos pašvaldības rīkotajos pieredzes braucienos un ekskursijās, no kuriem vienmēr atvedot ko jaunu savas sētas izdaiļošanai. Tagad māju rotājot jauns uzraksts. Viņa sameklējusi arī zirga redeļu ratus, kas pārvērsti par puķu dobi. Sētu vērtētāji sprieda, ka tādējādi senlietām tiek iedots otrs mūžs.

Čaklumu izstarojot Mazziemeļu apkārtne. Šo māju saimniece Gunta Ziemele kopā ar māmuļu bijušās izgāztuves vietā ne tikai iekopusi mežu, bet arī aprūpē zālājus, veido puķu dobes un akmensdārzus. Ja kādā vietā pļaut traucē akmeņi vai skulpturāli veidojumi, tad zāli nolīdzina, ņemot talkā šķērītes.

Savs skaistums piemītot zemnieku saimniecībai “Apšenieki”, kur lielā apjomā norit ražošana. Tieši tādēļ esot svarīgi nodalīt sētu no saimnieciskās darbības ritma. Saimnieki to panākuši, izveidojot pāļu apžogojumu, kā arī izrokot lielu dīķi. Bet Zita Simanoviča Zveju pagalmā ierīkojusi strūklaku.

Pēteris Jaunzems,
“Kurzemes Vārds”
 

Gundegu sētas skaistumu ciemiņiem laipni izrādīja Ilga Bērziņa, kura puķes audzē visu mūžu.

Juris Rižkovs sētu izgreznojis ar vairākiem dekoriem.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz