Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Kociņus saišķī salauzt grūtāk

Kociņus saišķī salauzt grūtāk
Foto: LLKC arhīvs
30.05.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Mājražotājiem un lauku saimniecību pārstāvjiem pieredzes apmaiņas brauciens uz Austriju, Štīrijas Vulkānzemes reģionu, bija lieliska iespēja uzzināt, kā veidot spēcīgu vietējo preču zīmi un veicināt sadarbību, lai ieguvēji būtu gan ražotāji, gan patērētāji. Trīs dienu laikā viņi varēja iepazīt dažādas kooperatīvu darbības formas, iespējas un pieredzi.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Liepājas konsultāciju biroja vadītājs un uzņēmējdarbības konsultants Aleksejs Kačanovs braucienā uz Austriju devās kopā ar mājražotājiem un lauku saimniekiem no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Pārstāvētās nozares bija mājražošana, augļkopība, puķkopība, tējas augu audzēšana, lopkopība, lauku tūrisms un vīnrūpniecība.

“Iepazināmies ar reģiona attīstību, viesojāmies pie mazajiem uzņēmējiem un arī diezgan lieliem ražotājiem, kas pārstāvēja ļoti dažādas jomas,” stāsta A. Kačanovs, “apmeklējām cūku audzētavu un cūkgaļas izstrādājumu ražotāju, dažādu ogu, augļu un sēklu audzētājus un mājražotājus, mārrutku audzētāju un pārstrādātāju, savvaļā augošu ziedaugu kompozīciju meistari, kas sniedz arī tūrisma pakalpojumus, kā arī aitkopjus, kas apvienojušies un piedāvā dažādus izstrādājumus no aitu vilnas un uzņem pie sevis tūristu grupas. Viesojāmies lauksaimniecības un mežsaimniecības koledžā Hatcendorfā, šokolādes ražotnē, vīna darītavās un bioloģiskajā saimniecībā, kas audzē rozes, aronijas, ķirbjus, tikai vietējās izcelsmes šķirnes, kā arī citās interesantās vietās.”

Latvijas pārstāvju apmeklētos uzņēmumus vienojusi viena skaidra vīzija – darbojoties kopā un vienam otru atbalstot, ir iespējams panākt labklājību un izaugsmi. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 30. maija numurā.

#kvards-20180530-06#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli