Pirmdiena, 23. novembris Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Koncerttūre uz vienas stīgas ar vāciešiem

Koncerttūre uz vienas stīgas ar vāciešiem
12.12.2006 19:26

0

Atslēgvārdi

Ar pozitīvām emocijām par laipno uzņemšanu un bagātīgiem iespaidiem no koncertturnejas pa Nīderlandes un Vācijas pilsētām atgriezies jauktais koris “Lira”. To, ka šī koncerttūre ir izdevusies, apliecina arī atsauksmes, kas saņemtas no klausītājiem, kā arī koncertu organizētājiem.


Nīderlandē latviešus jau pazīst

Koris šim braucienam gatavojās apmēram gadu. Koncertu sēriju Vācijas pilsētās, kā arī Nīderlandē “Lirai” organizēja Anda Kluce Ottena – ilggadējā Priekules Mūzikas skolas direktora un arī kora “Lira” dziedātāja Kārļa Kluča meita, pazīstama vijolniece. Viņa tagad Hāgenas pilsētā Vācijā ir izveidojusi privāto mūzikas skolu.

Pirmais brauciena mērķis bija Amsterdama. Tur latviešus sagaidīja Nīderlandes – Latvijas biedrības vadītāja Melita Hartgers-Rumberga, kura koristus pavadīja ekskursijā pa pilsētu. Pa dienu koristi apskatīja šo Nīderlandes pilsētu, bet vakarā devās uz Heino, kur dievnamā sniedza pirmo koncertu, ko bija sarunājusi Melita. Tur viņi satikuši Šuringa kungu, kurš, izrādās, vada Heino un Sabiles sadraudzības fondu.  “Mēs stāstījām, ka Sabile atrodas salīdzinoši netālu no mums, un viņš bija ļoti priecīgs iepazīties arī ar citiem latviešiem,” pastāstīja Liepājas rajona Kultūras nodaļas vadītāja un kora “Lira” dalībniece Ilga Skābarde.

Heino baznīcā nenotika dievkalpojums, bet gan tieši kora “Lira” koncerts. Vietējie organizatori bija ļoti pacentušies no atsūtītajiem materiāliem izveidot skaistas afišas un nodrukāt koncertprogrammu. Tas nepalika neievērots. Baznīca Heino ir ļoti liela, un tā bija ļaužu pilna, tāpēc “Lirai” bija jo lielāks prieks uzstāties. Koris dziedāja garīgo mūziku vācu, angļu un latviešu valodā. Koncerta beigās klausītāji cēlās kājās, aplaudēja un aicināja nodziedāt papildu dziesmas, to koris arī darīja, un koncerts, pēc diriģenta Jēkaba Ozoliņa ierosinājuma, izskanēja ar Agra Engelmaņa “Liepu taku”.

Latviešu saliņa aizvien darbojas

Nākamā diena – sestdiena – bijusi daudz noslogotāka. No rīta  “Lira” uzstājās Ziemassvētku tirdziņā Līdenšaidas pilsētā Vācijā. Pirms un pēc dziedāšanas arī paši koristi baudīja Ziemassvētku noskaņas vācu garā: ēda grauzdētas mandeles, kas labi gan smaržo, gan garšo, dzēra karstvīnu u.c.

Pēc tam koris “Lira” devās uz latviešu centru Minsterē. Tur visu paaudžu vietējie latvieši jau svinēja kopīgos Ziemassvētkus. Latviešu centrā koris “Lira” uzstājās ar nelielu programmu, kurā bija latviešu tautasdziesmas un Jāzepa Vītola garīgā mūzika. Minsteres latvieši saņēma arī ciemkukuli – piparkūku mīklu, saldskābo maizi un rupjmaizi, pelēkos zirņus. Par to viņi bija ļoti pateicīgi.

I.Skābarde Minsteres latviešu centrā nebija pirmo reizi un stāsta, ka sabiedriskā dzīve vairs nav tik aktīva kā laikos, kad tur darbojās latviešu ģimnāzija. Bet centrs tomēr pastāv, galvenā persona tur ir Zuze Sils-Krēsliņa, saimniecību aizvien vēl vada Viktors Kangers, šajā reizē bija ieradies arī Spoģa kungs, kurš pirms tam 40 gadus bija pasniedzējs latviešu ģimnāzijā. Viņš pēc koncerta ciemiņiem no Latvijas izrādījis centra telpas, aizvedis uz Jāņa Jaunsudrabiņa un Zentas Mauriņas piemiņas istabām. “Latviešu saliņa tur joprojām ir,” secina I.Skābarde.

Pēc latviešu centra apmeklējuma “Lira” uzstājās Minsteres Jāzepa katoļu dievnamā, aktīvi ar dziedāšanu piedalījās dievkalpojumā. “Minsterē baznīca arī bija ļaužu pilna, un pēc aplausiem varēja just, ka ļaudis labprāt būtu mūs klausījušies ilgāk, taču dievkalpojums paliek dievkalpojums.”

Trešā koncerttūres diena sākās autosalonā Vupertāles pilsētā, kur arī norisinājās Ziemassvētku tirdziņš. Tur koris “Lira” pavadīja vairākas stundas un ar nelieliem intervāliem uzstājās piecas reizes ar 20 minūšu programmu. Tur latvieši atļāvās arī jestrākas dziesmas, piemēram, “Āži bļāva aplokā”. Protams, iepriekš paskaidrojot, kas tā ir par dziesmu un ko dziedātāji tajā atdarina, un klausītāji to uzņēmuši ar sajūsmu un smiekliem. Uzstāšanās starplaikos daudzi nākuši aprunāties ar ciemiņiem no Latvijas, arī kaimiņciema vīru kora dalībnieki, kuri vēlējušies attīstīt kontaktus ar “Liru”, arī vietējās baznīcas kora diriģents pienācis un izteicis atzinību par latviešu diriģentu manieri, kas atšķiroties no viņa snieguma.

“Liras” priekšnesumos labi iekļāvās arī instrumentālā mūzika. Kora dziedātāja Līga Kvāše, kas ir arī akordeoniste un strādā Kalētu Mūzikas skolā, programmu papildināja ar akordeona solo, un arī tas vāciešiem gājis pie sirds.

Savukārt noslēguma koncerts bija Trendelburgā – ļoti senā vācu pilsētiņā, kur pilis celtas jau 13., 14.gadsimtā un arī citas ēkas lielākoties ir vairākus gadsimtus senas. Tur koncerta organizatori bija domājuši, kā ieinteresēt publiku. Neilgi pirms uzstāšanās baznīcā koris “Lira” dažas dziesmas nodziedāja arī Ziemassvētku tirdziņā, kur tika pieteikts, ka lielais koncerts būs dievnamā. “Tur mūsu koncerttūre beidzās uz ļoti laba viļņa ar diesmām “Liepu taka” un “Pūt, vējiņi!”,” gandarīta ir I.Skābarde.

Mēģinājumi – divos naktī

Diriģente Liene Breča ar “Liru” šādā koncerttūrē devās pirmoreiz un ir gandarīta par piedzīvoto. “Šim korim ir tāda specifika, ka līdz pēdējam brīdim nezini, kā būs. Taču koncertos notiek brīnums, atklājas lielas rezerves, un koris dzied ar milzīgu atdevi. To izjust bija liels prieks. Un, būdama diriģente, jutos ar kori kā viena komanda,” sacīja Liene.

Savukārt Rainai Kurpniecei labas atmiņas palikušas ne tikai par uzstāšanos, kur izjusta dvēseliska stīga ar vāciešiem, bet arī par kopīgo nakts vakariņu gatavošanu un mēģinājumiem divos naktī. “Kad paskatos fotogrāfijas, jāsāk starot par pieredzēto,” piebilda R.Kurpniece.

Savukārt no Andas pēc atgriešanās Latvijā saņemta vēstule, kurā viņa apraksta savus iespaidus par kora “Lira”  koncerttūri: “No sestdienas rīta līdz svētdienas vakaram, no koncerta uz koncertu kora dziedāšanas prieks un aizrautība attīstījās kā milzīgs creschendo. Kora dziedāšana bija neatvairāms publikas magnēts, un, sajūsminot vietējo koru dziedātājus un diriģentus, koris no Latvijas viņus padarīja mēmus.”

Savukārt tie, kas vēlas dzirdēt dziesmas, ar kurām koris “Lira”  uzstājās šajā brauciena, tās varēs noklausīties koncertā, kas šosvētdien, 17.decembrī, pulksten 14 notiks Liepājā, Svētās Annas baznīcā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz