Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Lūdz precizēt lauku platību

Lūdz precizēt lauku platību
05.12.2012 07:02

Atslēgvārdi

Vairāki Liepājas puses lauksaimnieki ir saņēmuši Lauku atbalsta dienesta vēstules, kurās lūgts precizēt zīmējumu platību maksājumu kartē vai labot pieteikto platību. Atbilde jānosūta divu nedēļu laikā no saņemšanas dienas.

 

Šogad pirmo reizi veikta drukātā formā iesniegto platību maksājumu kartēs iezīmēto lauku elektronizācija. Līdz ar to konstatēts, ka daļai lauksaimnieku kartēs iezīmētā platība būtiski atšķiras no pieteikumā norādītās. Tādēļ LAD novembra beigās izsūtīja lauksaimniekiem vēstules, lūdzot precizēt sniegto informāciju.

“Tas ir nepieciešams, lai racionālāk un precīzāk sagatavotu kartes nākamajam periodam,” skaidro LAD Dienvidkurzemes Reģionālās pārvaldes vadītājs Ģirts Osis. “Ja lauksaimnieks kaut ko nav sapratis, neprecīzi pieteicis, tas parādīsies nākamā gada klienta kartē.”

Atbildi nepieciešams nosūtīt divu nedēļu laikā no vēstules saņemšanas dienas. Ja tas netiks izdarīts, nekādu soda sankciju nebūs, taču klienta kartēs parādīsies tāda pati informācija, kā norādīts šogad, informē Ģ. Osis. Sankcijas varētu skart tikai tos lauksaimniekus, kuri savus zemes gabalus atbalstam pieteikuši dubultā ar kādu citu.

“Pie manis bija pārbaude jau rudenī, tad visu precizēja,” stāsta Bārtas pagasta lauksaimnieks Jānis Plācenis. Šī iemesla dēļ nekādu vēstuli viņš saņēmis nav. Neesot dzirdējis, ka tādas pienākušas kolēģiem. “Neprecizitātes jau gadās, visi esam cilvēki, visi varam kļūdīties,” J. Plācenis uzsver un piebilst, ka šādos gadījumos 10 dienu laikā informāciju izlabo un viss ir kārtībā.

Arī Embūtes pagasta zemnieks Jānis Lieģis kļūdījies neuzmanības pēc. Labības laukiem norādījis nepareizu kodu. “No vecās kartes ierakstīju, nepaskatījos, ka tagad ir mainījies,” viņš kļūdu izlabojis un dokumentus pats aizvedis uz LAD. Tā izgājis pirmo reizi. Reiz gan vēl iznākusi nesaprašanās par nomas zemi. “Bet tas bija tikai pus hektārs,” piebilst J. Lieģis.

Ilze Šķietniece,
“Kurzemes Vārds”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli