Otrdiena, 16. augusts Astrīda, Astra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Šmitu ģimenes veidotajā “Meža dizaina dārzā” mēbeles aug griezdamās

Gan tiešā, gan pārnestā nozīmē teicienu par acīmredzamām pārmaiņām un izaugsmi noteikti var attiecināt uz jūlija izskaņā redzēto “Meža dizaina dārzā” jeb mēbeļu audzētavā, ko Cīravas pagastā izveidojusi Šmitu ģimene.

Šmitu ģimenes veidotajā “Meža dizaina dārzā” mēbeles aug griezdamās
Ja kārklam vienlaikus vajag gan sauli, gan mitrumu, tad ar kļavu ir pretēji – tai patīk ēna, un tā nav prasīga pēc ūdens, norāda Uldis, atzīstot, ka "Meža dizaina dārzs" ir ne vien radošs darbs, bet vesela zinātne, kurai tagad iet cauri. No kļavām tiek audzēta nojume, bet krēsla apveidu ātraudzīgā kārkla stādam piešķīris dabas un cilvēka kopdarbs. (Foto: Laura Vilerte)
Ja kārklam vienlaikus vajag gan sauli, gan mitrumu, tad ar kļavu ir pretēji – tai patīk ēna, un tā nav prasīga pēc ūdens, norāda Uldis, atzīstot, ka "Meža dizaina dārzs" ir ne vien radošs darbs, bet vesela zinātne, kurai tagad iet cauri. No kļavām tiek audzēta nojume, bet krēsla apveidu ātraudzīgā kārkla stādam piešķīris dabas un cilvēka kopdarbs. (Foto: Laura Vilerte)
04.08.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Ja pirms diviem gadiem viņu pļavā bija redzamas nesen iestādītas, tomēr jau iesakņoties paguvušas pirksta resnuma krūmu klūgas, tad nu tās ir izaugušas par mēbeļu krūmiem – izstiepušās un sazaļojušas, un ir jau saskatāmi iecerēto mēbeļu apveidi un formas.

Dzīvā nojume, meža rotas un augošie eksperimenti

“Joprojām esam vienīgie Latvijā, kas ar ko tādu nodarbojas. Šo divu gadu laikā esam gājuši plašumā – stādām ne tikai dārzu, bet arī pētām meža dizaina jeb audzēto mēbeļu stāstus un vēsturi, gribam šo to atkārtot,” saka saimniece Katrīna Knese-Šmite, kura pērn, stāstot par ģimenes dzīvošanu laukos un pļavu un mežu netradicionālo izmantošanu, ekskursijās izvadājusi apmēram pusotru tūkstoti cilvēku.

Šeit labprāt uzņem arī kāziniekus – uztaisa goda vārtus ar uzdevumiem, un īpašais bonuss ir iespēja jaunajam pārim iestādīt stādiņu, no kura nākotnē, tuvāko desmit gadu laikā izaugs kāda koka mēbele, ko varēs aplūkot.

Šī gada jūnijā Šmitu īpašumu apmeklējuši gandrīz 300 cilvēki.

“Meža dizaina dārzu”, ko pirmsākumos sauca par “mēbeļu audzētavu”, savos maršrutos iekļāvušas pat nopietnas tūrisma aģentūras, kas ved ekskursantus uz mūspusi, palepojas Katrīna.

Vīrs Uldis vairāk darbojas praktiski, eksperimentē ar mēbeļu stādu dzīvo zariņu pīšanu un vīšanu vajadzīgajā formā, lieko zaru izgriešanu un stādu potēšanu jeb saaudzēšanu kopā, lai iecerētā mēbele veidotos tieši tāda, kādu viņš savā iztēlē uzbūris.

Pašlaik mēbeļu stādi, kas izretoti vairākās vagās, vēl nesasniedz simtu, taču te jau aug krēsli, mikrofona statīvi, galda lampas un drēbju pakaramie.

Aug arī dzīvā ēka – kļavu nojume tūristu atpūtai. Tai ideja rasta vācu ainavu arhitekta Artura Vīhulas grāmatā par dzīvo ēku audzēšanu. Plānots, ka, saaudzējot kopā vairākus kļavu stumbrus, nojume būs kā viens liels koks. Bet pašu sētā Šmitu ģimene cer izaudzēt atpūtas vietu no eksotiskā princešu koka jeb paulonijas.

Izveidojuši arī koka rotu līniju “Meža rotas”, divu gadu laikā tapušas jau trīs kolekcijas. Lai gan varētu šķist, ka nokarenie auskari trīs dažādās krāsu variācijās piestāv vien hipijiem un citiem līdzīga stila piekritējiem, Katrīna teic, ka tie ļoti labi izskatās arī pie solīdām drēbēm, piemēram, pie melnas samta vakarkleitas.

Kaut gan jau tagad divgadīgajos stādos ieraugāmas augošo mēbeļu formas, līdz gatavībai vēl jāgaida trīstik ilgi, toties “Meža dizaina dārzā” tapusi jau trešā “Meža rotu” kolekcija – auskari ar stāstu gatavoti no koku zariņiem, bet vagā vēl aug kārklu rokassprādzes. Laura Vilerte

“Tas tāds blakus produkts, ideja radās pirmajā ziemā, lai tūristiem būtu kādi suvenīri. Bijām Rīgā vienā pasākumā, un rīdzinieki atzinīgi novērtēja mūsu rotas. Tās ir ar stāstu – katrs zariņš ir tieši tāds, kā izaudzis, tie nav pārveidoti vai speciāli locīti. Katram zariņam ir pieskāries kāds putniņš…” stāsta Katrīna.

Mācās un krāj pieredzi

Uldis un Katrīna smejas, iztēlodamies, kā cilvēki reaģētu, ja pēc vairākiem gadiem viņus aicinātu uz mēbeļu ražas novākšanu. Traktoriņš, piekabe vai rati, kur saliek mēbeles, ko vest žāvēties. “Protams, tā tas nenotiks, nebūs tā, ka vienā dienā ilgo gadu rezultāts izbeigsies. Tas ir mūža darbs, viss notiek pakāpeniski,” teic Uldis.

Pirms diviem gadiem Jāņos, kad ielikuši zemē pirmos stādus, jo radusies ideja par šādu dārzu, nav nemaz varējuši iedomāties, kā te izskatīsies, kad parādīsies izteikti mēbeļu silueti. Taču līdz gatavam rezultātam vēl trīstik daudz gadu jāgaida.

“Paši izmaiņas tik spēcīgi nejūtam, bet tie, kuri brauc atkārtoti, saka, ka ir gan uz priekšu gājis. Redzot izmaiņas, notic mūsu idejai,” teic Katrīna.

“Šīs meža dizaina idejas celmlauži ir angļi, viņiem pasūta mēbeles, un viņi tās audzē. Angļiem pieredze ir no 2005. gada, viņi zina, ko dara. Mēs arī zinām, ko darām, bet mums ir citi principi. Mēbeļu audzēšana pagaidām ir eksperiments. Mums ir atvērts dārzs, uzņemam tūristus un rīkojam pasākumus, stāstām par ideju, iecerēm un rādām, ko spēj kopā paveikt cilvēks un daba,” teic saimniece.

Uldis savukārt pauž, ka pasūtījumu pieņemšana un mēbeļu pārdošana pašlaik nav aktuāla, pagaidām paši ir ieinteresēti tajā, ko dara, jo tas ir ļoti radoši.

“Ja esam iecerējuši, ka tas būs krēsls, uz to tā arī skatāmies, bet ir mēbeles, ko mēs it kā veidojam, taču mežs joprojām ir galvenais dizainers, un par atsevišķām lietām, kas te aug, paši nezinām, kas galu galā sanāks.

Varbūt esam iecerējuši pakaramo, bet sanāks stāvlampas statīvs vai lampas abažūrs. Pats augošais veidojums izvēlēsies, par ko gribēs kļūt,” skaidro Katrīna,

kopā ar vīru rādīdama atšķirības, kā katra lieta aug – krēsli, statīvi, abažūri veidojas kājām gaisā.

Uldis piebilst, ka krēsliem, visticamāk, tiks piepotēti roku balsti. “Potēšanai ir vairāk nekā 100 veidu, bet mums princips vairāk ir tāds, lai saaug divi stumbri kopā – iegriež vienā stumbrā zem mizas, tad tāpat otrā, savelk kopā, lai viens otram pieguļ un nekustas. Tā ir smalka un pacietīga padarīšana. Tāpat ir ar dizaina veidošanu – esmu iedomājies ko vienu, taču pēcāk pārskatu un visu pārtaisu, līdz ar to veidojas pavisam cits dizains,” pastāsta Uldis.

Tā kā Uldis un Katrīna pēta dabas un cilvēku kopdarbu jeb mēbeļu audzēšanu un tās vēsturi, tad šogad dārzā tapis informatīvais stends. Šmitu ģimenei, kas ir mēbeļu audzēšanas aizsācēja Latvijā, ir iecere ne tikai attīstīt mākslinieciski vērtīgu mēbeļu audzētavu, bet arī izveidot dzīvo dabas muzeju. Foto: Laura Vilerte

Vēl Uldis un Katrīna pievērsušies mēbeļu audzēšanas un citu koku brīnumu radīšanas vēstures izpētei. Ja iepriekš pētījuši angļu pieredzi un metodes, tad tagad atklājums ir austrāliešu skatījums un idejas.

Ja vieni iesaka ātraudzīgus kokus, tad otri tieši pretējo. “Mēs esam pa vidu – ņemam no vieniem un ņemam no otriem, Labi, ka ir, no kā mācīties,” pauž Katrīna.

Izveidojuši arī informatīvu stendu par mēbeļu audzēšanu, kuras ieviešanā Latvijā pašiem ir nozīmīga loma. Ietvēruši tajā informāciju par radošās nodarbes vēsturi un attīstību un cer vairākas mēbeļu audzēšanas vēsturiskās lietas atkārtot.

Izveidojot dzīvo dabas muzeju, izaudzētais paliks uz mūžīgiem laikiem. “Gribam izaudzēt gan pašreizējo, gan kādreiz bijušo priekšmetu reprodukcijas,” piebilst Katrīna.

Viņa norāda, ka labprāt dalās pieredzē ar apmeklētājiem, dod padomus, ko, piemēram, darīt ar sētā saaugušiem kārkliem, kam, šķiet, nav nekāda pielietojuma. “Prieks, ka cilvēki atbrauc, sasmeļas idejas, mēs viņiem iesakām, lai kaut ko līdzīgu pamēģina pašu mājās, varbūt sanāk kas interesants. Tā, piemēram, var tapt skaista nojume,” teic saimniece.

Foto: Laura Vilerte

Katrīna arī neslēpj, ka liels ieguvums ir tas, ka atraduši pielietojumu brīvajam zemes pleķītim pie mājas. “Mums tā ir radošā lauksaimniecība, kur galvenie dizaineri ir dārzs, mežs, daba,” piebilst saimniece.

Mežu popularizēs arī ēdienos un mākslā

“Taču mums visu laikus rodas arvien jauni plāni, kā darbošanos attīstīt un nestāvēt uz vietas,” teic Katrīna. Pērn bijis ģenerālmēģinājums piedalīties Mājas kafejnīcu dienās. Šogad nolēmuši to turpināt, iestrādājot ideju par mežu.

Uldis, kurš pēc profesijas ir pavārs, kopā ar saviem bijušajiem kolēģiem gatavos divu veidu – ar bekonu un veģetāros – meža velšu salātus, bet Katrīna uz ugunskura vārīs soļanku pēc savas mammas īpašās receptes. Desertā būs medus kūka, kam izmantots pieneņu medus, melleņu eklēri, pašu lasīta zāļu tēja un kafija svaigā gaisā.

Iepriekš piesakoties, gida pavadībā varēs apskatīt dārzu, bērniem paredzēta aktivitāte – meža medaļas gatavošana.

Kādi pasākumu rīkotāji esot noskatījuši pagaidām vēl nesakoptu zemes pleķi mežā, kur iecerējuši rīkot alternatīvo mākslu festivālu, bet augusta pēdējā piektdienā “Meža dizaina dārzā” būs vasaras noslēguma zaļumballe, kurā spēlēs saimnieku draugu grupa “Noslēpums”.

Savukārt uz rudens pusi un ziemā meža ieloks atkal pārvērtīsies par krāsainu gaismiņu ieskautu pasaku.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz