Svētdiena, 7. jūnijs Gaida, Arnis, Arno
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Medzeniekiem šogad pasta nodaļu neslēgs

Medzeniekiem šogad pasta nodaļu neslēgs
Foto: Ģirts Gertsons
30.10.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Grobiņas novada Medzes pagasta iedzīvotājus uztraucis fakts, ka pēdējā laikā Medzes pasta nodaļa ik pa laikam ir slēgta. Tā kā tā atrodas nomātās telpās Medzes pagasta pārvaldes ēkā, pagasta vadītāja Gunta Konopļeva laikrakstam apliecina, ka šoruden pārvaldes darbiniekiem ne reizi vien nācies mierināt satrauktos iedzīvotājus, kuri, atnākot uz pastu, attapušies pie slēgtām durvīm.

“Cik man zināms, pirmo reizi darbinieci pārcēla strādāt uz Vērgali, bet otro reizi uz Pāvilostu, vairāk nekāda informācija mums nav sniegta. Iedzīvotāji baidās, ka pasta nodaļa tiks slēgta, tāpēc viņi ir apvienojušies un uzrakstījuši Grobiņas novada domei, VAS “Latvijas Pasts” un Satiksmes ministrijai adresētu vēstuli, kurā lūguši saglabāt Medzes pasta nodaļu. Nepieciešamība pēc pasta šeit ir ļoti liela, cilvēki nāk visu laiku. Jaunie – pēc paciņām, bet vecāka gadagājuma cilvēkiem jāveic visādi maksājumi, ko paši internetā viņi nevar izdarīt. Pat marku un aploksni mums te nav kur nopirkt, ja pasts ciet. Kas būs tālāk, to neviens nesaka, tāpēc jau ir tāds apjukums,” paskaidro G. Konopļeva. Viņasprāt, Medzes iedzīvotājus pilnībā apmierinātu, ja pasts darbotos kaut līdz pusdienas laikam, kā tas bijis līdz šim, jo tuvākās pasta nodaļas ir Vērgalē un Grobiņā. “Uz Vērgali no Medzes sabiedriskais transports nekursē, bet uz Grobiņu aizbraukt var, toties atpakaļ pa Ventspils šoseju autobuss nenāk, arī pietura atrodas tālu no pasta nodaļas.”

VAS “Latvijas Pasts” pārstāvji uz jautājumu par to, vai tiešām Medzes pasta nodaļu paredzēts slēgt, laikrakstam atbild noraidoši. “Mūsu plānos vispār nav bijis slēgt šo pasta nodaļu. Šogad tā pilnīgi noteikti turpinās strādāt. Attiecībā uz nākamo gadu, tāpat kā iepriekš, arī šoreiz, monitorējot visu pasta nodaļu darbības rezultātus, skatīsimies, kāda ir konkrētās nodaļas rentabilitāte, un tad pieņemsim lēmumu. Tomēr gribu uzsvērt, ka mēs nevienu nodaļu neslēdzam, bet gan atkarībā no tā, kāds ir pieprasījums konkrētajā teritorijā, mainām darbības modeli. Par konkrēto pasta nodaļu neko nevaram pateikt, jo monitorings tiek veikts ilgākā laika periodā. Pēc pēdējiem novērojumiem, ir tā, ka Medze ir viena no tām nodaļām, kas strādā nerentabli, tomēr jebkurā gadījumā šie rezultāti vēl tiks skatīti un vērtēti. Šī brīža bažas nav pamatotas, par to, kas būs nākamgad, šobrīd nevaram spriest. Esam šo jautājumu izrunājuši arī ar Grobiņas novada priekšsēdētāju Aivaru Priedolu un vienojušies, ka gadījumā, ja būs nepieciešamas izmaiņas, konsultēsimies arī ar pašvaldību, lai izvērtētu tālākās iespējamās sadarbības formas,” skaidro VAS “Latvijas Pasts” ārējo komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa. Viņa atzīst, ka, lai arī Medzes pagasta pasta nodaļa bijusi slēgta tehnisku iemeslu dēļ, šajā periodā pasta pakalpojumi bijuši nodrošināti, bet forma, kā tas tika izdarīts, neesot tik svarīga. “Kādēļ radās šādas šaubas par to, vai nodaļa tiks slēgta, nemāku teikt. No mūsu puses visa informācija klientiem bija sniegta un pasta pakalpojumi nodrošināti. Paziņojumu redzēju pati personīgi un tur ļoti konkrēti bija norādīts, ko darīt, kādus pasta pakalpojumus iespējams saņemt un uz kādiem numuriem zvanīt neskaidrību gadījumā. Šobrīd Medzes pasta nodaļa strādā pēc noteiktā darba laika, jo visi iemesli, kas darbu traucēja, ir novērsti.” Pasta mājaslapā Medzes pagasta nodaļas darba laiks darbdienās norādīts no pulksten 8 līdz 12, izņemot piektdienās, kad tas strādā līdz pulksten 10.30, to apliecina arī Medzes pagasta pārvaldes ēkas ārpusē redzamā pasta izkārtne, tomēr iekštelpās pasta darba laika tabula aizklāta ar baltu lapu.

Vietējo satraukums gan tomēr nav bez pamata, jo pirms pāris gadiem, kas līdzīgs novērots Dubeņos, kur esošā pasta nodaļa saglabāta ar minimālu darba laiku – pasta pakalpojumus tur iespējams saņemt vienu stundu darbdienu rītos no pulksten 8 līdz 9. VAS “Latvijas Pasts” apstiprina, ka modelis ar pielāgotu darba laiku lieliski darbojas vairākos lauku pagastos.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz