Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Meklē iespējas ģimenes atbalsta centra paplašināšanai

Meklē iespējas ģimenes atbalsta centra paplašināšanai
06.06.2008 07:03

Atslēgvārdi

Šonedēļ parakstīts starptautisks sadarbības līgums, kas ļaus atbalstīt un attīstīt Vaiņodes Internātpamatskolas ģimenes atbalsta centru “Dialogs”, pastāstīja šīs skolas direktors Reinis Ulberts. Līgumu noslēgusi Vaiņodes Pagasta padome, centrs “Dialogs” un Zviedrijā izveidotā biedrība “Latvijas draugi”, ko pārstāv Margarēte Ohlina. Līgums pagaidām noslēgts uz pieciem gadiem, bet, ja nevienai pusei nebūs iebildumu, to pagarinās.

Sadarbības partneri plāno regulāri sazināties un tikties, lai veidotu projektus centra atbalstam, meklētu finansējumu. Līgumā arī teikts, ka būtu lietderīgi sadarboties arī kultūras un interešu jomā.

Pašlaik svarīgākais ir atrast līdzekļus, lai varētu pārbūvēt veco pagastmāju, kas atrodas līdzās Vaiņodes Internātpamatskolai, lai tajā varētu iekārtot ģimenes atbalsta centru, sacīja R.Ulberts. Pagaidām centrs darbojas skolas telpās, taču tam atvēlētā vieta nav pietiekami plaša. “Mums jau redzam, kā tur vajadzētu izskatīties, arī tāme mums ir, tagad nepieciešami līdzekļi, lai visu plānoto varētu īstenot,” piebilda direktors. Ēka esot tādā stāvoklī, ka to nepieciešams pārbūvēt, taču plānots saglabāt tās senatnīgo garu.

Jaunas un ērtas telpas ļautu ne vien palīdzēt lielākam skaitam ģimeņu, bet arī būtiski papildināt piedāvāto pakalpojumu klāstu, uzsver sociālā pedagoģe Guna Krēgere-Medne. Piemēram, būtu iespējams sniegt ne vien stacionāru, bet arī ambulatoru palīdzību krīzes situācijās nonākušām ģimenēm.

“Šis centrs ir vienīgais rajonā un ir ļoti būtiski, lai bērnu, ja tas

nepieciešams, varētu ievietot šādā centrā tuvu viņa dzīvesvietai,” norāda pedagoģe. “Dialogs” uzņem bērnus arī no kaimiņu rajoniem, tajā ir 11 vietu, tas esot noslogots visu laiku. Turklāt tas sniedz arī nepārvērtējamu palīdzību Internātpamatskolas bērniem, piebilst direktors.

To, ka “Dialogu” nepieciešams saglabāt, uzsver arī Liepājas Rajona padome un Izglītības pārvalde. Bet R.Ulberts gatavojas rudenī sekmīgi piedalīties projektu konkursā, no kura rezultātiem būs atkarīgs, vai “Dialogs” saņems valsts finansējumu, kas piešķirams šādiem centriem.

Ģimeņu atbalsta centru atklāja 2005.gada pavasarī.

M.Ohlina ceļu uz Priekules un Vaiņodes pusi atradusi, pateicoties zviedru izcelsmes Priekules Ev.lut.baznīcas mācītājam Hansam Jensenam. Tagad viņa cenšas atbalstīt šejienes ļaužu aktivitātes. Nupat viņa apmeklējusi Priekules Mūzikas un  mākslas skolas jubilejas pasākumu, nedēļas nogalē pošas piedalīties arī Priekules Ev.lut. baznīcas atjaunošanas gadskārtas svētkos, pastāstīja Priekules Pilsētas domes priekšsēdētāja Vija Jablonska.

Dina Belta,
“Kurzemes Vārds”

Sarunas par iespējām paplašināt ģimenes atbalsta centru ar Margarētu Ohlinu (centrā) vaiņodniekiem nenotiek pirmo reizi. Tagad tās vainagojušās ar sadarbības līgumu, ko parakstījusi arī Pagasta padomes priekšsēdētāja Biruta Strēle un Internātpamatskolas direktors Reinis Ulberts.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli