Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Nīcā strauji pieaugs gružu izvešanas tarifs

Nīcā strauji pieaugs gružu izvešanas tarifs
Foto: Egons Zīverts
25.02.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Nīcas novada iedzīvotāji ir satraukušies par saņemtajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “Clean R” paziņojumiem. Tajos teikts, ka līdz šā gada 1. aprīlim jānoslēdz jauni līgumi un jaunais atkritumu apsaimniekošanas tarifs būs 25 eiro par kubikmetru (ar PVN). Pašreizējā maksa ir 16,40 eiro. Uzņēmumā “Clean R” norāda, ka izmaksas ir augušas un tarifs līdz šim no tām esot atpalicis.

Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis stāsta, ka “Clean R” arī iepriekš bija atkritumu apsaimniekotājs pašvaldības teritorijā. Līgums beidzās, pašvaldība veica jaunu iepirkumu, kurā piedalījās divi pretendenti. “Šis bija lētākais piedāvājums, to arī izvēlējāmies un 18. februārī noslēdzām līgumu uz visgarāko iespējamo termiņu – septiņiem gadiem,” saka pašvaldības vadītājs. Šobrīd “Clean R” izsūtot iedzīvotājiem brīdinājumus par jauno līgumu slēgšanu, lai pakalpojums netiktu pārtraukts. “27. februārī pašvaldības vadība tiksies ar atkritumu apsaimniekotāju, pārrunāsim līguma izpildi,” saka A. Petermanis.

Jaunais tarifs attieksies gan uz privātmāju, gan daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem. Domes priekšsēdētājs norāda, ka izvēles nav, šo jomu regulē likums. Pašvaldība organizē atkritumu apsaimniekošanu, bet iepirkumā uzvarējušajai firmai ir pirmtiesības strādāt noteiktajā teritorijā, līdz ar to atsevišķu māju īpašniekiem neesot iespēju noslēgt līgumu ar kādu citu gružu izvedēju, kas varbūt prasītu mazāku samaksu.

A. Petermanis atgādina, ka atkritumu apsaimniekošanas tarifs paaugstināts jau šā gada 1. janvārī un iepriekš – pērnā gada septembrī. “Tarifa izmaiņas ir saistītas ar dabas resursu nodokļa paaugstināšanu, par ko lemj Saeima, un atkritumu apglabāšanas izmaksām poligonā “Ķīvītes”, kuras nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija,” skaidro pašvaldības vadītājs. Visas izmaksas, kas aug, atkritumu apsaimniekotājs, saprotams, iekļauj tarifā. A. Petermanis pastāsta, ka jau pirms diviem gadiem publiskajā telpā izskanējis viedoklis, ka atkritumu apsaimniekošanas tarifs palielināsies, bet viņš saprotot, ka cilvēki pa šo laiku to varēja aizmirst.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 25. februāra numurā.

#kvards-20190225-06#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli