Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Nīcas Mūzikas skolai vajag lielāku vietu

Nīcas Mūzikas skolai vajag lielāku vietu
Foto: Egons Zīverts
25.09.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Nīcas Mūzikas skolai septembra vidū nedaudz piepildījies sapnis par telpu paplašināšanu. Tagad skola savām vajadzībām izmanto visu domes administratīvās ēkas trešo stāvu. “Mums tiešām tā ir nepieciešamība. Ir tādas dienas, kad uz vietas ir visi pedagogi un pietrūkst klašu,” saka skolas direktore Dina Sleže. “Arī audzēkņu katru gadu pa kādam kļūst vairāk.”

Iepriekš trešajā stāvā strādāja arī Nīcas novada Attīstības nodaļa, kas nu darbojas stāvu zemāk. Savukārt Sociālais dienests pārcēlies uz Nīcas ambulances ēku.

“Esam tikuši pie skolotāju istabas un atpūtas telpas. To izmantos arī kā klasi. Bērni var nākt šeit vingrināties, ja ir brīvs laiks. No drošības viedokļa ir svarīgi, ka stāvā tagad esam tikai mēs, pie durvīm ir kodu sistēma. Taču joprojām sadarbojamies ar kultūras namu, kur ir sitamo instrumentu klase. Mēs varētu to ierīkot šeit, taču klase būtu uz galvas kantora darbiniekiem, kuriem noteikti būtu grūti strādāt,” domā direktore.

Flīģelis no telpas gaiteņa galā, kuru nācās dalīt ar Laulību zāli, tagad pārvietots uz citu klasi, kur notiks nelielas ieskaites, eksāmeni un pasākumi. Visi lielie koncerti arī turpmāk notiks kultūras nama lielajā zālē, jo audzēkņu vecāki kuplā skaitā tos apmeklē.

Nīcas Mūzikas skolā mācās 87 bērni. Skolēnu lielo skaitu D. Sleže skaidro ar to, ka izglītotāki vecāki saprotot, cik bērnam nepieciešama muzikālā izglītība: “Iegūto dzīvē var arī praktiski pielietot. Cenšamies, lai mūsu bērni daudz koncertētu. Beidzamajos divos gados mūsu absolventi ir aizgājuši mācīties tālāk uz LMMDV un augstskolu. Viņi sāk izvēlēties arī mūzikas skolotāja profesiju. Mēs uz to virzām, jo saprotams, ka citādi nebūs skolotāju.”

Kadru pietiekot, taču ļoti grūti esot atrast klavierspēles, sitaminstrumentu un ģitāras spēles skolotājus. Šāda problēma esot visā Kurzemes reģionā.

“Agrāk mūzikas vidusskolās mācīja pedagoģiju un pēc pabeigšanas varēja sākt strādāt skolā un turpināt iegūt augstāko izglītību. Tagad absolventi nevar to darīt, jo viņiem nemāca pedagoģiju, tā arī radies pārrāvums. Visi skolotāji šeit liepājnieki. Bet mēs esam Nīcas patrioti. Ļoti laba ir sadarbība ar pašvaldību, kas atbalsta audzēkņus, vecākus un skolotājus,” pastāsta direktore.

Pārsvarā šeit mācās Nīcas novada bērni, taču brauc arī no Liepājas un Rucavas, lai gan tur ir skolas filiāle. “Bērns nav ticis Liepājas mūzikas vidusskolā. Mēs viņu uzņemam un izaudzinām ļoti labi. Kad mācījos maģistrantūrā, par to bija mans kvalifikācijas darbs, tāpēc varu pierādīt, ka dziedāt iemācīt var jebkuram, arī tam, par ko saka, ka lācis uz auss uzkāpis,” apgalvo D. Sleže. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 25.septembra numurā.

#kvards-20190925-04#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)