Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ornitologs: ziņotāja redzētais putns nevar būt jūras ērglis Raimis

Pagājušajā sestdienā anonīmā ziņotāja redzētais ievainotais putns uz robežām starp Grobiņas un Priekules novadiem, netālu no Virgas lankas tilta, visdrīzāk nav bijis pazudušais jūras ērgļu tēviņš Raimis. 

Ornitologs: ziņotāja redzētais putns nevar būt jūras ērglis Raimis
01.04.2021 15:30

Liene Andersone

“Kurzemes Vārds”

Ornitologs Jānis Ķuze pauž, ka ziņotājs nav bijis pārliecināts, vai tas tiešām bija jūras ērglis nevis kāds cits līdzīgais plēsīgais putns, kā arī šī putna tā brīža atrašanās vieta ir pārāk tālu no Durbes jūras ērgļu ligzdas.

Durbes novada domes sabiedrisko speciāliste Sanita Dejus informēja, ka šis pats ziņotājs viņai atrakstījis, ka sazinājies ar ornitologu

”Izrunājoties tomēr nonācām pie secinājuma,  ka tas tomēr nav Raimis. Pirmkārt, tā vieta ir tālu no ligzdas. Šie putni barību meklē aptuveni piecu kilometru rādiusā no ligzdas. Tai apkārtnē ir pietiekami daudz labu vietu, kur barību atrast,” saka ornitologs.

”Otrkārt, šis cilvēks nebija pārliecināts, ka tas ir jūras ērglis. Vienlaikus jāuzteic, ka cilvēki nav šajā reizē vienaldzīgi un ziņo,” uzsver J.Ķuze.

Viņš konsultējies ar igauņu speciālistiem, kuri pavēstījuši, ka jūras ērgļi bez ēšanas var iztikt 2 nedēļas ar nosacījumu, ja putns pirms tam bijis veselīgā formā. Pēc dabas likumiem Mildai drīzumā vajadzētu ieslēgties pašsaglabāšanās instinktam – doties meklēt barību. 

”Vajadzētu būt tā, ka Milda  upurēaizperētās olas. Jūras ērgļiem perēšanas periods ir 38 dienas – cālēniem vajadzētu šķilties aprīļa otrajā pusē.” Viens no variantiem, ja jaunais tēviņš, kurš ik pa laikam uzrodas ligzdā, ir bez iepriekšējas perēšanas pieredzes, viņš varētu sākt Mildai palīdzēt un viņu barot, pauž J. Ķuze. 

Savukārt S. Dejus joprojām aicina novada un pašvaldības kaimiņu teritoriju iedzīvotājus savāapkārtnē pavērot, vai gadījumā nemana savainotu putnu un ziņot par to ornitologiem.

Mēs saprotam, ka vērot šī brīža norises ligzdā var būt emocionāli grūti, taču tieši tāda ir tiešraides kameru būtība – tā parāda dabas norises to visās izpausmēs. Ne katru sezonu ligzdās notiek veiksmīga ligzdošana un neveiksmju iemesli ir dažādi, šobrīd mēs esam liecinieki vienai no šādām situācijām, teikts Latvijas Dabas fonda mājaslapā.

Jau rakstījām, ka anonīmajā ziņojumā vēstīts, ka sestdien  27.martā pulksten 18, braucot no Priekules puses uz Liepāju kādus 300 metrus jau aiz Virgas lankas tilta ziņotājs redzējis palielu ērgli. 

”Likās kad nav kaut kas kārtībā ar spārnu.Putns atradās kreisajā ceļa pusē. Diezgan braši soļoja uz tilta pusi. Varbūt tas arī bija pazudušais,”pausts saņemtās ziņas tekstā.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz