Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Pārliecība par drošu pārtiku

Pārliecība par drošu pārtiku
Foto: Ģirts Gertsons
04.07.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina saimniecības iegūt starptautisko sertifikātu “Global Good Agricultural Practice” (GLOBALG.A.P), kas apliecina drošas un nekaitīgas pārtikas ražošanu. Visā pasaulē sertifikāts ir vairāk nekā 200 000 ražotāju, nu šāda iespēja būs arī interesentiem no Latvijas, jo LLKC ir apmācījis pirmos 13 konsultantus, kuri varēs veikt sertifikāciju saimniecībās.

Sertifikācijai drīkst pieteikties jebkura saimniecība, kas nodarbojas ar primārās produkcijas audzēšanu. Sertificēt var jebkuru kultūraugu, kas nav pārstrādāts, piemēram, zemenes ir sertificējams augs, bet zemeņu ievārījums vairs nav.

Starptautiskajai sertifikācijas sistēmai LLKC pievienojās šī gada pavasarī, noslēdzot sadarbības līgumu ar GLOBALG.A.P un kļūstot par tās oficiālo pārstāvniecību Latvijā. Šāds lēmums pieņemts, lai arī Latvijas lauksaimnieki spētu laikus adaptēties un konkurēt starptautiskajā vidē, kur jautājumi par pārtikas nekaitīgumu un ilgtspēju kļūst aizvien aktuālāki.

“Sadarbības līguma slēgšana, no vienas puses, ir jauns izaicinājums, bet, no otras puses, tā ir laba iespēja vēl vairāk palīdzēt Latvijas saimniecību attīstībai, veicinot vietējās produkcijas noietu,” pārliecināti saka LLKC Liepājas biroja vadītājs un uzņēmējdarbības konsultants Aleksejs Kačanovs. Viņaprāt, šajos procesos nozīmīga loma ir gala patērētājam, kas kļūst aizvien prasīgāks pret produkciju, ko iegādājas: “Tam pievērš uzmanību arī mazumtirgotāji. Viņi pieprasa sertifikātu kā apliecinājumu produkcijas ražošanas izsekojamībai visos tās aprites posmos.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 4.jūlija numurā.

#kvards-20190704-10#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli