Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pieaug ne tikai alga, bet arī parādi

Pieaug ne tikai alga, bet arī parādi
Foto: Andris Gertsons
13.05.2016 07:06

"Kurzemes Vārds"

Šoreiz pētām Rucavas Novada domes vadošo amatpersonu ienākumu deklarācijas. Irēnas Šustas, Gunta Ratnieka un Romāra Timbras ienākumi pašvaldībā pērn nedaudz palielinājušies, bet būtiskus darījumus viņi nav veikuši. Arī īpašumu saraksts nav pārlieku garš.

Nav neviena spēkrata

Amati. Rucavas Novada domes priekšsēdētāja Irēna Šusta pērn bez tiešajiem pienākumiem pašvaldībā, darbojoties komitejās, bijusi arī Kurzemes Plānošanas reģiona Attīstības padomes locekle. Viņa ir arī Talsos reģistrētā kooperatīva “Ziemeļoga” valdes locekle. “Aktīva darbība tajā pašlaik nenotiek,” viņa norāda.

Īpašumi. I. Šustai, tāpat kā pērn, pieder tikai zeme Rucavas pagastā. Amatpersonas deklarācijā nav uzrādīts arī neviens transportlīdzeklis.

Ienākumi. Rucavas Novada dome priekšsēdētājai algā pērn samaksājusi aptuveni 18 tūkstošu eiro. Tas ir par apmēram četriem tūkstošiem eiro vairāk nekā gadu iepriekš. Vēl viņa saņēmusi 32 eiro pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras. 2014. gadā I. Šusta saņēmusi arī atalgojumu SIA “Purva dzērvenīte” – 650 eiro. Pērn šādu ienākumu vairs nebija. “Kolīdz kļuvu par domes priekšsēdētāju, pārstāju strādāt uzņēmumā,” paskaidro I. Šusta. Viņa piebilst, ka amatā ievēlēta 2014. gada februārī.

Mašīnu daudz, braucamu nav

Amati. Rucavas Novada domes priekšsēdētājas vietnieka Romāra Timbras pienākums ir aizvietot pašvaldības vadītāju viņas prombūtnes laikā. Ikdienā viņš strādā par SIA “Compaqpeat” struktūrvienības vadītāja vietnieku. Pie amatiem viņš norādījis, ka ir arī zemnieku saimniecības “Kalnieši” īpašnieks. Tā atrodas Rucavas pagastā.

Īpašumi. R. Timbram, tāpat kā iepriekš, pieder dzīvoklis Liepājā, būve Rucavas pagastā, kā arī zeme un ēka šajā pašā teritorijā. R. Timbram ir arī gana bagātīgs transportlīdzekļu saraksts: pirms diviem gadiem pirkts aptuveni 17 gadu vecs “Land Rover Freelander” un divi vairāk nekā 30 gadu veci transportlīdzekļi – “Ford Sierra” un “Ford Fiesta”. R. Timbra gan atzīst, ka fiziski šie spēkrati viņa sētā neatrodas, ir nodoti metāllūžņos, vienkārši tie nav norakstīti. Vēl viņam pieder 1986. gadā ražota motorlaiva “Yamaha”, airu laiva “Bombard” un piekabe laivu transportēšanai. Toties īpašumu sarakstā vairs neparādās pirms diviem gadiem pirktais “Ford Tourneo”, kas ražots 2006. gadā. “Nopirku, bet izrādījās, ka priekšā ir dārgs remonts, un pārdevu,” skaidro R. Timbra. Arī landrovers patlaban stāvot garāžā bez apskates.

Ienākumi. Rucavas Novada domē R. Timbra pērn nopelnījis gandrīz 4000 eiro, tas ir divas reizes vairāk nekā gadu iepriekš. Vairāk pienākumu pašvaldībā gan neesot bijis, varbūt vienīgi novada vadītāju nācies aizvietot vairāk – gan viņas atvaļinājuma, gan slimības laikā. Nedaudz palielinājusies arī SIA “Compaqpeat” gada laikā saņemtā alga, tā tuvojas 20 tūkstošu eiro atzīmei.

Parādi. R. Timbram ir arī parādsaistības. Interesanti, ka tās, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nevis samazinājušās, bet pieaugušas par 5000 eiro. Tagad viņš kādam ir parādā 15 tūkstošu eiro. Priekšsēdētājas vietnieks skaidro, ka tā nav kļūda – paņēmis vēl vienu aizdevumu lauksaimniecības traktora iegādei.

Skaidras naudas mazāk

Amati. Rucavas Novada domes izpilddirektors Guntis Ratnieks pērn bijis arī pašvaldības Lauksaimniecības zemes darījumu izvērtēšanas komisijas loceklis. Gadu iepriekš viņš šādu amatu nav uzrādījis.

Īpašumi. G. Ratniekam pieder trīs zemes īpašumi un ēka Bārtas pagastā. Izpilddirektoram ir arī 2001. gada “Hyndai Santa Fe” un 42 gadus vecs žigulis. Šī automašīna gan vairs neesot braukšanas kārtībā, vienkārši līdz šim neesot nokārtoti dokumenti. Vēl G. Ratniekam ir 3000 eiro skaidras naudas uzkrājumi. Summa gan salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu sarukusi par 500 eiro.

Ienākumi. Rucavas Novada domē G. Ratnieks pērn nopelnījis gandrīz 16 tūkstošu eiro. 2014. gadā – tikai divarpus tūkstošu eiro, taču tad viņš tikai sāka strādāt pašvaldībā. Pēc deklarācijas spriežot, iepriekš G. Ratnieks strādājis Nodrošinājuma valsts aģentūrā par Nekustamo īpašumu nodaļas vadītāju un darbu beidzis jūlijā. Līdz tam viņš tur nopelnījis 14,6 tūkstošus eiro. Vēl 2014. gadā tūkstoš eiro saņemti kā pabalsts no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras. Savukārt pērn 1600 eiro saņemti no SIA “Promotex”, tie minēti kā ienākumi no saimnieciskās un komercdarbības. “Lursoft” datu bāzē redzams, ka uzņēmumam ir plašs darbības spektrs.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz