Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Prāgā pārstāvēs Durbes novadu

Prāgā pārstāvēs Durbes novadu
Foto: durbe.lv
17.03.2016 06:50

"Kurzemes Vārds"

Lieģu vidējās paaudzes deju kolektīvs “Re, kā!” kopā ar lauku kapelu “Luste” no Durbes Novada domes ir saņēmuši līdzfinansējumu dalībai starptautiskajā folkloras festivālā Čehijā. Prāgas folkloras dienas notiks vasarā – no 28. līdz 31. jūlijam.

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Re, kā!” vadītāja Inga Āboliņa stāsta, ka ar lauku kapelu veidojas veiksmīga sadarbība: “Mums ir iespēja dejot dzīvās mūzikas pavadījumā, savukārt kapela var apgūt jaunu repertuāru un kopīgi piedalīties dažādos pasākumos. Bieži vien tā ir liela priekšrocība, ka nevajag apskaņošanu, lai sniegtu koncertu brīvā dabā.”

Iespēja doties uz Prāgu radusies, iesaistoties Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursā. Tajā startējuši pirmo reizi. Līdz šim ir veikta cenu izpēte saistībā ar tūrisma firmām, kas varētu nodrošināt braucienu uz festivālu, kā arī lūgts līdzfinansējums Durbes Novada domei. Pašvaldība ir lēmusi piešķirt 115 eiro katram kolektīva dalībniekam.

“Piedaloties šādā festivālā, noteikti paaugstināsies deju kolektīva un kapelas mākslinieciskā kvalitāte, kā arī tiks veicināta latviešu kultūras materiālā un nemateriālā mantojuma  atpazīstamība Eiropā. Katrs pašdarbnieks izjūt lielu lepnumu un godu, pārstāvot savu valsti citā zemē,” pamato I. Āboliņa. Viņa uzsver, ka šāda iniciatīva paplašina kultūras pieejamību Durbes novada pašdarbniekiem un mazina sociālo atstumtību salīdzinājumā ar lielo pilsētu pašdarbniekiem, kuriem ir vairāk iespēju piedalīties starptautiskos festivālos.

Kolektīvs “Re, kā!” ir dibināts 2006. gadā, tajā dejo 24 dalībnieki no Dunalkas, Vecpils, Tadaiķu pagastiem, Durbes un Liepājas. Savukārt kapela “Luste” darbojas kopš 2012. gada, pašlaik tajā ir astoņi dalībnieki.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli