Pirmdiena, 15. augusts Dzelde, Zenta, Zelda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pusgadsimta jubilejā handbola draugi satiekas turnīros

Sestdien Vaiņodes vidusskolas sporta zālē skanēja ovācijas un uzmundrinoši izsaucieni, jo draudzības spēlēs satikās dažādu paaudžu handbola spēlētāji, kuri sevi lepni dēvē par Vaiņodes handbola skolas audzēkņiem.

Pusgadsimta jubilejā handbola draugi satiekas turnīros
Draudzības spēles tiesāja Aināra Pāvila audzēkņi, kuriem bija ne vien mērķis iemācīties jaunu pieredzi, bet arī no handbola svētku dalībniekiem savākt autogrāfus. Uz šo aktivitāti nebija jāmudina neviens. (Foto: Ruslans Šuļga)
Draudzības spēles tiesāja Aināra Pāvila audzēkņi, kuriem bija ne vien mērķis iemācīties jaunu pieredzi, bet arī no handbola svētku dalībniekiem savākt autogrāfus. Uz šo aktivitāti nebija jāmudina neviens. (Foto: Ruslans Šuļga)
05.07.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Šogad aprit 50 gadi, kopš pēc skolotāja Arvīda Desmitnieka iniciatīvas un neatlaidības Vaiņodē oficiāli sāka spēlēt rokasbumbu jeb handbolu, taču pusgadsimta jubilejas svētku rīkotāji atzīst, ka šī sporta veida aizsākumi Vaiņodē meklējami vēl nedaudz senāk. “Vaiņode asociējas ar handbolu, un šis sporta veids Latvijā ar Vaiņodi,” saka viens no svētku rīkotājiem, rokasbumbas spēlētājs, sporta organizators un handbola treneris Ainārs Pāvils.

Sporta veids, ar ko var sasniegt vairāk

“Lai kur un kā dzīve ir vedusi, sports un handbols ikreiz ir palīdzējuši pieņemt pareizos lēmumus. Sakām lielu paldies, ka handbols vada visu mūsu dzīvi. Handbols ir skaistas atmiņas par laiku laukumā un arī uz soliņa. Sasniegts ir ļoti daudz!” saka Vaiņodes vidusskolas direktors, rokasbumbas treneris un entuziasts Zigmunds Mickus.

“Vienmēr ir prieks dzirdēt, ka mūsu draugs Anatolijs Kreipāns, televīzijā komentējot handbola spēles, izceļ to, ka kāds sportists ir Vaiņodes handbola audzēknis, tā uzsverot Vaiņodes nozīmi šī sporta veida attīstībā Latvijā,” pasākuma atklāšanā viņš palepojas.

“Tiesa, aizsākums handbola vēsturē šeit ir senāks. Internātskolā bija tāds treneris Jankavs, taču tad vēl nebija sporta skolas. 1972. gadā Desmitnieks rokasbumbas lietu ņēma uz sevi un aizsāka visu oficiāli, izveidojot handbola sporta skolu, bet jau pirms tam vaiņodnieki brauca pa Latvijas čempionātiem,” turpina stāstīt svētku organizators.

Lai arī draudzības turnīros, kur vienā komandā spēlēja pāra gados, bet otrā nepāra gados dzimušie dalībnieki, uzvarētāji bija visi, handbola entuziasti izmantoja jebkuru izdevību izlikt savu azartu un parādīt nezūdošu spēlētmāku. Foto: Ruslans Šuļga

“No tā laika handbols Vaiņodē vienmēr ir pastāvējis, izauguši daudzi spēlētāji, katrs citādāks. Mums ir bijuši un joprojām ir izlašu dalībnieki, piemēram, tagad – Artūrs Kuģis,” viņš turpina.

Tiem, kuri vairāk iecienījuši klasiskos un labi zināmos komandu sporta veidus, kā futbols, basketbols, rokasbumba šķiet savdabīga, it kā visu iepriekšminēto veidu sajaukums – bumbu driblē, piespēlē un met vārtos.

“Tolaik Vaiņodē bija nepieciešams ieviest kaut ko jaunu, ar ko nodarboties un attīstīt sevi. To uzticēja Arvīdam Desmitniekam. Viņš, prasot padomus citiem kolēģiem, pats apguva handbola spēli, trenēja un skoloja audzēkņus. Pēc viņa stafeti pārņēma Zigmunds Mickus, tad par treneriem kļuvām mēs ar Arturu Auderu. 2005. gadā skolotāja Zinaida Skopiņa sāka trenēt meitenes. Un tā tas iegājies, ka Vaiņode un handbols nav šķirami!” Vaiņodes handbola vēsturi atgādina A. Pāvils.

Draudzības turnīra spēlēm bija pieteikušies ap 70 spēlētāju. Handbola svētkos vieni no vecākajiem dalībniekiem bija 1959. gadā dzimušie vīri Vitolds Vīze, Haralds Zeidmanis un Voldemārs Roga.

Vaiņodes handbola sporta svētkos-salidojumā satikās un vienā komandā spēlēja vecākie draudzības turnīra dalībnieki Haralds Zeidmanis (no kreisās), Vitolds Vīze un Voldemārs Roga. Visi trīs joprojām ir pateicīgi trenerim un Vaiņodes handbola pamatlicējam Arvīdam Desmitniekam par savulaik doto iespēju spēlēt. Foto: Ruslans Šuļga

“Arvīds Desmitnieks mani pēc 8. klases aizfīrēja uz Rīgu, lai es turpinu spēlētu rokasbumbu tur!” saka H. Zeidmanis. Līdz 1984. gadam spēlējis profesionāļu līgā, vēlāk strādājis pa treneri, spēlējis arī ārzemēs.

“Vienu reizi netīšām iegāju citā sporta zālē, un sanāca tā, ka sāku trenēt bērnus boulingā. Pats arī spēlēju. Tikpat apaļa bumba kā handbolā, tikai smagāka!” viņš smejas.

Lai arī vairākus gadu desmitus Vaiņodē nedzīvo, viņš teic, ka visu laiku sekojot līdzi vaiņodnieku gaitām. V. Vīze atzīst: “Daudz laika no dzīves pavadīts sporta zālē. Arī tagad kā senioriem vēl patīk sanākt kopā un paspēlēt!”

Savukārt V. Roga, kurš pats ir priekulnieks, handbola spēlē sevi vienmēr dēvē par vaiņodnieku. “Desmitnieks ņēma cerīgākos un labākos, un viņš prata iesaistīt. Rokasbumbā vienmēr šaipusē ir bijis progress!” viņš vērtē.

Notur kopā vaiņodniekus

“Mani handbolā ievilka klasesbiedrenes. Vaiņodē tas ir riktīgais sports!” uzsver viena no jaunākajām turnīra dalībniecēm Linda Marija Ribčika. “Bet mani šajā sporta veidā notur ģimene. Mans tētis ir Zigmunds Mickus, viņš spēlē, mani brāļi spēlē, un es arī spēlēju. Es nespēju pat iedomāties, kā tas ir, ja handbolu nespēlē!” papildina Annika Mickus.

Draudzības turnīra jaunākās dalībnieces – tikai nesen Vaiņodes vidusskolu absolvējušās audzēknes. Elīna Taujēna (otrā no kreisās) pēc vaiņodnieka, trenera Nika Remesa uzaicinājuma spēlē “Salaspils” sieviešu komandā. Foto: Ruslans Šuļga

Elīna Taujēna rokasbumbu spēlē “Salaspils” komandā sieviešu virslīgā. “Jau gadu esmu šajā komandā. Aizgāju studēt uz Jelgavu, Niks Remess jautāja, vai varu palīdzēt komandai. Viņš ir vaiņodnieks,” smaidot teic jauniete.

A. Pāvils pastāsta, ka rīkot Vaiņodes handbola svētkus bijis diezgan liels izaicinājums, jo spēlētāji ir izkaisīti pa visu Latviju, citi dzīvo ārzemēs. Gatavojušies divus gadus, lietderīgi izmantots arī kovida laiks. Kopā ar Ilzi Strēli uzrakstījuši grāmatu “Handbols. Vaiņodes fenomens jau 50 gadus”.

“Gribējām, lai ir svētki, kas paliek atmiņā, un arī kaut kas taustāms piemiņai,” pamato svētku rīkotājs un viens no grāmatas autoriem. Grāmatā ir apkopotas intervijas, izstāstīti spēlētāju dzīvesstāsti, atklāts, kā izvērtusies dzīve pēc handbola gaitām Vaiņodē. Var izlasīt, par ko katrs grāmatā uzrunātais cilvēks ir pateicīgs handbolam un A. Desmitniekam.

Ainārs Pāvils un Ilze Strēle nozīmīgajam notikumam gatavojušies divus gadus un lietderīgi izmantojuši arī kovida pandēmijas laiku, rakstot grāmatu par handbolu un cenšoties izzināt no dažādu paaudžu spēlētājiem, kur slēpjas Vaiņodes handbola fenomena noslēpums. Foto: Ruslans Šuļga

“Grāmatu nebija grūti rakstīt. Pati esmu vaiņodniece, Ainārs – embūtnieks, abi esam auguši kopā ar handbolu. Vaiņodnieku ģimenēs noteikti kāds handbolu ir spēlējis vai spēlē, tādēļ nebija grūti, jo dzīve nāk līdzi,”

papildina otra grāmatas autore I. Strēle, kurai jau ir pieredze ar grāmatu rakstīšanu – iepriekšējā bija par Vaiņodes vēsturi. Viņa atgādina, ka Vaiņodē cilvēki nodarbojās ar dažādiem sporta veidiem, bet handbols bija tas, kurā varēja sasniegt visvairāk.

“Mēs grāmatā necentāmies likt iekšā faktus un statistiku, tos tāpat var atrast, bet cilvēku stāstus tā vienkārši nesameklēsi, tādēļ svarīgāki mums bija tieši tie,” viņa norāda.

I. Strēle pati spēlējusi rokasbumbu pirmajā Vaiņodes handbola skolas meiteņu komandā (no 2005. gada) no 7. līdz 11. klasei. “Arī mūsu skolotājai Zinaīdai Skopiņai tas bija kaut kas jauns. Līdz ar to ne viņai, ne mums negāja viegli.

Skolotāju apmācīja Arvīds Desmitnieks un Zigmunds Mickus. Viņi nekad neliedza padomu,” viņa uzsver. “Handbols tiešām notur kopā vaiņodniekus. Tā vienmēr bijusi iespēja sanākt dažādām paaudzēm – izsmieties, izspēlēties. Esam arī pasauli redzējuši, dodoties uz sacensībām gan Latvijā, gan ārzemēs,” viņa norāda.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz