Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Rucavnieki pulcina kopā kultūrtelpas attīstībā iesaistītos

Rucavnieki pulcina kopā kultūrtelpas attīstībā iesaistītos
Foto: liepaja.travel
06.11.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Rucavas tradicionālās kultūras centram šogad aprit 15 gadu. Arī pagājis gads, kopš Rucavas tradicionālā kultūrtelpa ierakstīta Latvijas Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā un baltais sviests ieguvis Eiropas aizsargātā produkta statusu. “Vēl ir daudz izaicinājumu un darāmā,” saka Rucavas tradīciju kluba vadītāja Sandra Aigare.

Sestdien, 9.novembrī, Rucavas tradīciju klubs aicina kopā tradicionālās kultūrtelpas attīstībā iesaistītos “spēlētājus”.

“Visus, kas piedalījās pirmajā sapulcē un nobalsoja par Rucavas kultūrtelpas ierakstīšanu Nacionālajā NKM sarakstā, visus pašdarbības kolektīvus, sabiedriskās organizācijas, kultūras un izglītības iestādes, Rucavas novada domes deputātus un pašvaldības darbiniekus – visus, kuri iesniedza parakstītus apliecinājumus par atbalstu pieteikumam, un kuri ar sirdi un dvēseli iestājas par Rucavas tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanu un tradīciju turpināšanu,” saka S. Aigare.

Pasākumā, kas sāksies pulksten 13, Rucavas kultūras namā, būs ne tikai atskats uz padarīto, bet arī diskusijas par turpmāko.

Savukārt 29.novembrī Rucavas kultūras namā notiks konference “Tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšana: iespējas, izaicinājumi, risinājumi”.

“Paredzēts, ka uzrunu teiks un ievada referātu nolasīs kultūras pētniece un Saeimas deputāte Janīna Kursīte, savā pieredzē kultūras mantojuma saglabāšanā dalīsies nīcenieki, suiti un rucavnieki,” stāsta S. Aigare.

Liepājas rajona partnerība dos ieskatu mantojuma saglabāšanā ar LEADER projektu iespējām. Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte stāstīs par valsts atbalsta formām nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā, kā arī iepazīstinās ar topošo kultūras centru likumu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)