Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Rūķupes rūķi aicina gādāt dāvanas

Rūķupes rūķi aicina gādāt dāvanas
Foto: Andris Gertsons
04.12.2017 07:07

"Kurzemes Vārds"

No svētdienas, 10. decembra, galvenais Rūķrūķis visus aicina gaiši nosvinēt Ziemassvētkus Rūķupē, kas atrodas Ziemupes jūrmalas stāvlaukumā, kā arī gādāt dāvanas lielajam dāvanu maisam. Par to informē rūķis Plānotājs jeb biedrības “Ziemupīte” pārstāve Daiga Kadeģe.

Akcija “Piepildīsim lielo dāvanu maisu” tiek organizēta nu jau ceturto gadu, un līdz šim iepriecinātas vairāk nekā simts ģimenes, vientuļie cilvēki, kā arī pensionāri no visa Kurzemes reģiona. Daudzās mājās noteikti priecāsies par virtuvē noderīgiem produktiem un našķiem, gultas veļu, dvieļiem, ziemas apģērbu un apaviem, grāmatām, spēlēm un skolas piederumiem. Kādu velti gaidīs arī četrkājainie draugi, min D. Kadeģe. Viņa lūdz nedot mīkstās mantiņas un izvērtēt, vai dāvana tiešām būs tāda, kas kādam veicinās labklājību un sagādās prieku: “Jo lieta, kurai ir atplēstas ausis vai norautas pogas, nevienam prieku nevairo!”

Ziemassvētku dāvanas var sagatavot ne tikai ģimenes, bet arī darba kolektīvi. Ja tās līdz 8. decembrim pieteiks rūķim Plānotājam, dāvanām aizbrauks pakaļ, bet no 10. decembra dāvinājumus Ziemupes jūrmalā iespējams nogādāt personiski.

Pēc dāvaniņu savākšanas Rūķi sazināsies ar sociālajiem darbiniekiem un sagrupēs tās pēc cilvēku vajadzībām. D. Kadeģe norāda, ka šī iemesla dēļ tās nepieciešams saiņot viegli attaisāmos iepakojumos.

Rūķupes vārti Ziemupē oficiāli tiks vērti 10. decembrī pulksten 14. Ciemoties tur varēs līdz pat 26. decembrim. Pirms viesošanās gan vēlams piezvanīt rūķim Plānotājam, lai vienotos par vēlamo ierašanās dienu un laiku.

Īpaši gaidīts ikviens būs arī 25. decembrī pulksten 17, kad Rūķupē pasākumā “Sajūtu tekstūra” tiks svinēti Ziemassvētki. “Mēs piedāvājam citādākus Ziemassvētkus: atpūsties no veikalu radītās kņadas un svinēt kopā ar dabu. Vienkārši baudīt klusumu, parunāt ar sevi un apstāties laikā,” skaidro D. Kadeģe.

Šogad īpaši tikšot piedomāts par gaišiem Ziemassvētkiem. Tāpēc ikviens ciemos braucējs aicināts atvest līdzi gaismiņas – lukturus. No visiem rūķi izvēlēsies “lukturu lukturi”, ko ņems par paraugu nākamā gada centrālās Ziemassvētku gaismas izveidei Rūķupē.

D. Kadeģe arī pastāsta, ka Liepājas novada fonda atbalstītajā projektā “Gaišus Ziemassvētkus!” ikvienam Rūķupes ciemiņam piedāvās pašam izveidot lukturi, to darīs arī rūķi. Lai tas varētu notikt, Rūķupes iemītnieki aicina mājsaimniecībās izlietotās pieclitru ūdens pudeles nevis izmest, bet nogādāt rūķiem. Plānots izveidot vairākus simtus gaismekļu. Tos izliks mežā 25. decembrī, gatavojoties pasākumam “Sajūtu tekstūra”.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli