Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Saimniecības varēs pieteikties atbalstam

Saimniecības varēs pieteikties atbalstam
Foto: Egons Zīverts
10.04.2017 06:58

"Kurzemes Vārds"

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludinājis projektu iesniegumu pieņemšanu mazo lauku saimniecību attīstībai. Par to informē LAD pārstāve Kristīne Ilgaža.

Atbalsta pasākuma mērķis ir veicināt mazo lauku saimniecību konkurētspēju, paaugstinot to ražošanas produktivitāti, efektivitāti, atbalstot kooperāciju un tirgus pieejamību. Kopējais pieejamais finansējums ir gandrīz 19 miljoni eiro, ar ko varētu pietikt aptuveni 1250 saimniecībām. Katra saimniecība ražošanas attīstībai varēs saņemt vienreizēju atbalstu 15 tūkstošu eiro apmērā. Finansējumu saimniecības saņems pa daļām – 80 procentus no kopējās summas pirms ieguldījuma veikšanas, bet atlikušo tikai pēc tam, kad projekts būs veiksmīgi realizēts.

Atbalsta pretendentiem projekta iesniegums, kas ietver darījumdarbības plānu, jāsagatavo sadarbībā ar lauksaimniecības nozarē strādājošu konsultantu. Lai saņemtu atbalsta finansējumu, vērā tiks ņemta virkne kritēriju, piemēram, gada kopējam neto apgrozījumam vai standarta izlaides vērtībai projekta iesniegšanas dienā jābūt vismaz 2000 eiro, bet neviens no šiem rādītājiem nedrīkst pārsniegt 15 tūkstošus eiro, kopējā īpašumā esošā vai nomātā zeme nedrīkst pārsniegt 50 hektārus, kā arī jāatbilst vēl citiem nosacījumiem.

Projektu iesniegumu pieņemšana apakšpasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības” notiks no 1. līdz 30. jūnijam. Tos varēs iesniegt, izmantojot LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmu vai ievērojot “Elektronisko dokumentu likumu”, vai personīgi LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, vai LAD Centrālajā aparātā Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centrā Rīgā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli