Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Sienu grezno senie raksti

Sienu grezno senie raksti
Foto: Egons Zīverts
15.11.2018 07:02

"Kurzemes Vārds"

Otaņķu pagasta pārvaldē Rudē ikvienu apmeklētāju priecē liels un krāsains sienas dekors. Tā autores ir interešu kopas “Rude” dalībnieces, kā arī citas rokdarbnieces, kas jūt saikni ar šo vietu un vēlējās pasniegt dāvanu Latvijas simtgadē. “Iesaistījās pat tās sievas, kas ikdienā neada un netamborē,” uzsver interešu kopas aktīviste Biruta Vāgnere.

Kopas “Rude” vadītāja Aija Šķubure stāsta, ka katra rokdarbniece varēja izvēlēties materiālus no saviem krājumiem un arī tehniku, kādā darināt savas dekora daļas. “Nosacījums bija veidot 20 x 20 centimetru kvadrātiņus,” viņa saka. Sienas dekora idejas autore ir jaunā Grīnvaltu sabiedriskā centra vadītāja Gunta Šlosberga, norāda B. Vāgnere. Gunta atklāj, ka ideju esot nošpikojušas pagājušajā gadā Alsungā, kurp seniores devušās dejot. “Tur gan dekors bija citāds. Bet te, pagastmājā, visas sienas ir plikas, domājām – kāpēc sev neizgatavot skaistu segu, ja pašas varam?”

Sienas dekorā iekļautas vairākas senās rakstu zīmes – Jumis, Auseklis un citas. B. Vāgnere norāda, ka daudzos fragmentos ir ieadīti īstie Rudes un Otaņķu etnogrāfiskie raksti.

Savukārt rokdarbu pulciņa “Vēlziedes” dalībnieces Nīcā ir noadījušas daudz krāšņu, etnogrāfiskiem rakstiem rotātu cimdu, iesaistoties akcijā “Cimdotā Latvija”. To izstāde ir skatāma Nīcas kultūras namā. Vēlāk cimdus būs iespējams iegādāties Adventes tirdziņā Tūrisma informācijas centrā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)