Trešdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Slēgs arī atlikušās pasta nodaļas novadā

“Latvijas Pasts” paziņojis, ka šī gada laikā plāno likvidēt atlikušās Dienvidkurzemes novadā esošās pasta nodaļas.

Slēgs arī atlikušās pasta nodaļas novadā
Šogad ir plānots likvidēt arī atlikušās pagastos esošās pasta nodaļas, kas nozīmē, ka novada iedzīvotāji turpmāk pasta pakalpojums varēs saņemt izsaucot pastnieku uz mājām vai dodoties uz tuvākajām pasta nodaļām Liepājā. (Foto: Ģirts Gertsons)
Šogad ir plānots likvidēt arī atlikušās pagastos esošās pasta nodaļas, kas nozīmē, ka novada iedzīvotāji turpmāk pasta pakalpojums varēs saņemt izsaucot pastnieku uz mājām vai dodoties uz tuvākajām pasta nodaļām Liepājā. (Foto: Ģirts Gertsons)
30.01.2024 05:50

liepajniekiem.lv

Precīzs slēgšanas datums patlaban ir noteikts Grobiņas pagasta pasta nodaļai – 22. februāris – un Pāvilostas pasta nodaļai – 29. februāris.

Šobrīd gan ziņo, ka Latvijas Pašvaldību savienība ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu vienojusies pārskatīt pasta nodaļu reorganizācijas plānus atbilstoši novadu iedzīvotāju vajadzībām.

Kā vienu no iemesliem, kāpēc ir pieņemts šāds lēmums, uzņēmums min fokusēšanos uz jaunu stratēģisko virzienu.

“Laikā, kad papīra dokumentus pakāpeniski aizvieto e-dokumenti un preses patēriņu ietekmē elektroniskie mediji, samazinās arī vēstuļu un drukāto izdevumu aprite. Arvien vairāk klientu dod priekšroku pakomātiem jebkurā diennakts laikā, izmantojot drošus un parocīgus digitālos risinājumus.

Cilvēku pieprasījums palielinās arī pēc iepirkšanās pašmāju un ārzemju interneta veikalos. Tas novērojams daudzviet Latvijas teritorijā, tai skaitā Dienvidkurzemes novada iedzīvotāju vidū,” norāda uzņēmuma pārstāvji.

Dienvidkurzemes novada pašvaldības Pāvilostas klientu apkalpošanas  speciāliste Ilze Janvare pastāsta, ka pasta nodaļas slēgšana tiekot apspriesta. Pāvilostnieki pret to ir noskaņoti ļoti negatīvi.

“Neesmu dzirdējusi, ka kāds būtu priecīgs. Bet, domāju, ka cilvēki saprot, ka pašvaldība nav vainīga, tāpēc mums tieši neviens nav sūdzējies,”

atzīst I. Janvare.

Viņa norāda, ka tas ir pilnīgi saprotams, ka cilvēki nav priecīgi, ja tuvākā pakalpojumu saņemšanas vieta būs Liepājā, kas ir 50 km attālumā.

“Cilvēkiem, jo sevišķi vecāka gadagājuma, kas izmanto šos pakalpojumus, būs grūti. Iedomājos arī, ka pastniekam pēc avīzēm būs jābrauc uz Liepāju, tad jāizvadā pa Sakas pagastu un Pāvilostu un vēl papildus jāpilda visi pārējie pienākumi – tas izklausās nereāli.”

Foto: Agrita Maniņa

Grobiņniece Ausma Bērziņa atzīst, ka pati pastu apmeklē retu reizi – tikai tad, kad pienācis laiks abonēt žurnālus.

“Es nemaz nezināju, ka slēgs pastu. Runājot ar dēlu, es šausminājos, ka visā valstī likvidē pastus, un viņš ieminējās, ka Grobiņā arī.

Nodomāju, ka nevar būt, ka pat te slēgs! Vienmēr redzu, ka tur ir rindas un daudz cilvēku. Arī tagad, pēdējo reizi, kad biju, tur bija rinda,”

pastāsta pensionāre.

Viņa norāda, ka pretim pasta nodaļai esot arī pakomāti, taču atzīst: “Ne jau visi māk ar pakomātiem apieties. Ja man būtu vajadzība, tad nemaz tur neietu, sūtītu bērnus.”

Uz portālu bija atnākusi arī pensionāre Lilija Ločmane no Vecpils, kura pauda sašutumu par to, ka Vecpilī, Lieģos un Cīravā jau ir aizvērtas pasta nodaļas, un to, ka plāno aizvērt arī pārējās.

“Mani neapmierina tas, ka visu slēdz ciet. Kur lai tie cilvēki iet savas lietas kārtot?

Es vienmēr pastā pasūtu apsveikumus, pērku tur visādas vajadzīgās lietiņas, abonēju avīzes, pastā saņemu arī pensiju. Tagad man būs jābrauc uz Liepāju! Man no mājām līdz Aizputes pasta nodaļai ir 30 km, bet uz Liepāju – tie ir 50 km katrā virzienā,” stāsta L. Ločmane.

Seniori uztrauc pastnieka iespējas ne tikai viņai uz vietas nodrošināt visus nepieciešamos pakalpojumus, bet arī tas, vai pastnieks vienmēr maz būs spējīgs mērot ceļu līdz viņas mājai.

“Un, ja būs slapjdraņķis vai sniegs, ko tad? Man no mājas līdz pastkastītei ir kilometrs. Zinu gadījumu, kad vienai sievietei pastniece uz mājām veda pensiju, bet viņai lielajā sniegā noplīsa mašīna. Tad nu nabadzīte, slapja, ar naudu somā, brida uz sievietes māju atdot pensiju un lūgt palīdzību.”

Pensionāre ir pārliecināta, ka, izņemot pašu “Latvijas Pastu”, par šo slēgšanas lēmumu nepriecājas nedz iedzīvotāji, nedz paši pastnieki.

“Latvijas Pastā” norāda, ka

turpmāk visi Dienvidkurzemes novada iedzīvotāji pasta pakalpojumus saņems savā dzīvesvietā pēc pieprasījuma.

“Pasta pakalpojumus bez iepriekšēja pieteikuma varēs saņemt arī Liepājas 1. pasta nodaļā Pasta ielā 4, Liepājas 5. pasta nodaļā Siļķu ielā 24, Liepājas 3. pasta nodaļā Jaunajā ostmalā 3/5, kā arī Liepājas 16. pasta nodaļā, kas atrodas Klaipēdas ielā 74, Liepājā,” informē uzņēmums.

Grobiņas un Pāvilostas iedzīvotāji esot aicināti izmantot arī pakomātu priekšrocības.

“Latvijas Pasts” atgādina, ka Grobiņā “Latvijas Pasta” pakomāts ir izvietots Lielajā ielā 62, bet Pāvilostā tas tiks uzstādīts februārī.

Plānots, ka martā pakomātu uzstādīs arī Nīcas pagastā, bet Vaiņodes un Priekules pagastos – aprīlī. Ir arī vēstuļu kastītes, kuras atrodas Grobiņā, Lielajā ielā 37, un Pāvilostā, Tirgus ielā 1.

“Latvijas Pasts” Grobiņas, Pāvilostas un pārējo novada pasta nodaļu klientiem piedāvā alternatīvus pensiju saņemšanas veidus, piemēram, piegādi dzīvesvietā, pārskaitījuma formātā, izmantojot “Latvijas Pasta” VISA karti vai jebkurā ērtākajā pasta nodaļā.

Satiksmes ministrija šobrīd ir aicinājusi “Latvijas Pasta” padomei steidzamības kārtā iesniegt izvērtējumu par katras pasta nodaļas slēgšanas pamatotību.

Uzdots apkopot iedzīvotāju un iesaistīto valsts, pašvaldību, nevaldības sektora un nozares darbinieku redzējumu par piedāvāto pasta nozares reformu.

Tāpat prasīts apkopojums par katras pasta nodaļas pakalpojumu klāstu, katra pakalpojuma saņemšanas nosacījumiem un plānoto rīcību.

Uzziņai

Kad slēgs atlikušās Dienvidkurzemes pasta nodaļas?

 • Grobiņas pasta nodaļa – 22. februārī
 • Pāvilostas pasta nodaļa – 29. februārī
 • Nīcas pasta nodaļa – maijā
 • Vaiņodes pasta nodaļa – jūnijā
 • Priekules pasta nodaļa – augustā
 • Aizputes pasta nodaļa – oktobrī

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz