Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Sociālās kampaņas ietvaros varēs bez maksas čipēt un reģistrēt suņus

Sociālās kampaņas ietvaros varēs bez maksas čipēt un reģistrēt suņus
Foto: Egons Zīverts
02.11.2016 15:25

liepajniekiem.lv

“4finance fonds Labie Darbi” sadarbībā ar nodibinājumu ”Dzivniekupolicija.lv” organizē sociālo kampaņu, kuras ietvaros četros Latvijas novados suņu īpašniekiem būs iespēja bez maksas apzīmēt un reģistrēt savu mājas mīluli. Kampaņa norisināsies arī Rucavas novadā, portālu informē “4finance fonda Labie Darbi” komunikācijas konsultante Olga Ribkina.

Pēdējā laikā sabiedrībā ir aktualizējies jautājums par nepieciešamību apzīmēt (čipēt) mājas (istabas) dzīvniekus un reģistrēt tos vienotajā Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē. Mājdzīvnieku čipēšana ir veids, kā mazināt dzīvnieku nokļūšanu patversmēs un bezatbildīgu dzīvnieku pamešanu likteņa varā. Taču patlaban dzīvnieku čipēšana ir maksas pakalpojums, ko var veikt tikai veterinārārsti, līdz ar to liela sabiedrības daļa to nevar atļauties. Turklāt ne visi suņu īpašnieki ir informēti par čipēšanas un reģistrācijas procesu, kā arī par ieguvumiem, ko tas sniedz ne tikai dzīvniekam, bet arī pašam saimniekam.

Lai informētu sabiedrību par suņu apzīmēšanas priekšrocībām, ieguvumiem, kā arī par pašu procedūru un ar to saistītām izmaksām un aicinātu suņu īpašniekus čipēt savus mājdzīvniekus, “4finance fonds Labie Darbi” sadarbībā ar nodibinājumu “Dzivniekupolicija.lv” organizē sociālo kampaņu.

“Organizējot bezmaksas čipēšanas dienas, mēs vēlamies palīdzēt tieši tiem cilvēkiem, kuriem šīs nozīmīgās procedūras veikšanai ir ļoti ierobežoti resursi, tādējādi gan veicinot suņu apzīmēšanu Latvijas reģionos, gan pasargājot iedzīvotājus no soda, kas, sākot ar 2017. gada 1. janvāri, tiks piemērots neapzīmēto suņu saimniekiem. Ceram, ka ar šīs kampaņas palīdzību mēs spēsim samazināt to suņu skaitu Latvijā, kuri ir bezatbildīgi pamesti!” stāsta “4finance fonds Labie Darbi” vadītāja Jeļena Šļihta.

Mājas dzīvnieku apzīmēšana ir nepieciešama vairāku iemeslu dēļ. Galvenokārt, apzīmēts dzīvnieks ir identificējams ar konkrētu personu – īpašnieku un/vai turētāju – kurš ir atbildīgs par dzīvnieku. Pateicoties čipam, pazudušo dzīvnieku būs iespējams ātri atgriezt saimniekam, tādējādi mazinot viņa atrašanos ārpus mājām.

Bezmaksas suņu čipēšana un reģistrēšana Rucavas novadā norisināsies 9.novembrī:

Pulksten 10:00 – Rucavas pagastā pie Rucavas brīvdabas estrādes;

Pulksten 11:30 – Rucavas pagastā ”Birztalās” pie Ķāķišķes ģimeņu centra;

Pulksten 13:30 – Dunikas pagastā ”Purenītēs”pie Dunikas pagasta pārvaldes;

Pulksten 15:00 – Dunikas pagastā pie mājām ”Akmentiņi”.

Uz suņu apzīmēšanu līdzi nepieciešams ņemt saimnieka personu apliecinošu dokumentu, suni un suņa dokumentus – vakcinācijas apliecību vai pasi, ja tādi ir.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)