Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Solījumi grimst bedru jūrā. Priekules pusē maz cerību uz labākiem ceļiem

Solījumi grimst bedru jūrā. Priekules pusē maz cerību uz labākiem ceļiem
Foto: Egons Zīverts
18.02.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Priekules novada dome saņēmusi VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) atbildi uz pašvaldības iesniegumu par divu valsts reģionālo autoceļu P114 Ilmāja–Priekule–Lietuvas robeža (Plūdoņi) un P135 Priekule–Vaiņode briesmīgo stāvokli. “Nesaprotu, ko man darīt – dziedāt vai raudāt,” vēstuli komentē pašvaldības vadītāja Vija Jablonska.

LVC informē, ka šo ceļu pārbūve nav iekļauta valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmās 2020.–2022. gadam. “Papildus informējām, ka projektēšanas darbus valsts reģionālajā autoceļā P114 Ilmāja–Priekule–Lietuvas robeža (Plūdoņi) km 0,00 – 17,21 un km 19,78 – 38,12 plānots uzsākt 2021. gadā. Projektu īstenošana notiks atbilstoši autoceļu nozarei pieejamam finansējumam,” teikts vēstulē.

Šajos posmos finanšu līdzekļu nepietiekamības dēļ uzturēšanas klases esot pazeminātas uz B un C. Uzturēšanas klases paaugstināšana uz A1 klasi nozīmētu, ka autoceļi būtu jāapstrādā ar pretslīdes materiālu biežāk, kas pastiprinātu bedrīšu intensīvāku veidošanos. Tāpēc līdz iespējai būtiski uzlabot autoceļu stāvokli tiks nodrošināta ikdienas uzturēšanas darbu izpilde atbilstoši noteiktajai uzturēšanas klasei.

Lielas ticības solītajai Skodas ceļa projektēšanai V. Jablonskai neesot. “Jau pirms trim gadiem bija projekts šim ceļam par Eiropas Savienības naudu, bet tā nauda mūsu novadā beidzās,” viņa saka. “Pēc televīzijas un preses iesaistīšanās bedres drusku aizlāpīja. Tikko biju aizbraukusi – tur atkal ir bedru jūra!” Domes priekšsēdētāja atzīst – labi, ka atbilde “vismaz uzlikta uz papīra”, jo iepriekš visās instancēs saņemti tikai mutiski solījumi. “Mans nākamais solis būs braukt uz koalīciju, saukt visus kopā un reformas sakarā pieprasīt skatīt ceļu jautājumu kā prioritāti,” saka V. Jablonska.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli