Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Tūrisma rallijs vedīs pa diviem novadiem

Tūrisma rallijs vedīs pa diviem novadiem
Foto: Egons Zīverts
25.09.2018 07:02

"Kurzemes Vārds"

Pagājušajā gadā aizsācis tūrisma ralliju savās robežās, Priekules novads šogad sadarbojas ar Vaiņodes novadu un piedāvā autobraucējiem jaunu izaicinājumu – iepazīt abus novadus. Tūrisma rallijs “Brauc un priecājies!” notiks 29. septembrī.

Lai arī tiks aptverta plašāka teritorija, rallijs garāks nebūs, stāsta Priekules novada domes tūrisma informācijas centra vadītāja Dace Gailīte. “Laika ziņā maršruts būs apmēram tāds pats kā pagājušajā gadā, ilgs aptuveni četras stundas. Bet tas kļūs izvērstāks, aizvedīs cilvēkus uz jaunām vietām. Svarīgi, lai rallijs būtu aizraujošs, lai dalībniekiem neapnīk un ir interesanti,” saka D. Gailīte. Kopā plānoti 7 – 8 kontrolpunkti. Uzdevumos būs iekļauti vairāki “cietie rieksti”. “Skaitīsim punktus. Rallijs būs vairāk vērsts uz vērīgumu nekā ātrumu,” uzsver tūrisma organizatore.

Starts tūrisma rallijam būs pulksten 11 Priekulē. Komandas saņems rīkotāju izdotu karti, kur būs norādīti konkrēti kontrolpunkti un tūrisma objekti. Kontrolpunktos būs jāveic asprātīgi un izzinoši uzdevumi. Arī noslēgumā visi dalībnieki atgriezīsies Priekules kultūras namā, skatīsies pa ceļam uzņemtās fotogrāfijas un dalīsies piedzīvotajā.

Vaiņodes novada domes tūrisma speciāliste Ilze Strēle stāsta, ka rallijā piedāvās sameklēt un apskatīt populārus tūrisma objektus: “Ar domu, lai cilvēki tagad ātri apskata un pēc tam atbrauc apskatīt vēlreiz.” Tūrisma rallijs šeit notiks pirmo reizi. Visu šo gadu Priekules un Vaiņodes novadi sadarbojas tūrisma jomā, un I. Strēle atzīst, ka ieguvumi jau ir redzami. “Zem viena karoga piedalījāmies tūrisma izstādē “Balttour” Rīgā, ir tapis kopīgs buklets. Pie mums brauc vairāk cilvēku no Rīgas, no Vidzemes, un viņu maršruts ir tieši Priekule, Vaiņode un Embūte.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)