Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Uzdots sakārtot kūtsmēslu apsaimniekošanu zvēraudzētavā Plocē  

Uzdots sakārtot kūtsmēslu apsaimniekošanu zvēraudzētavā Plocē  
Foto: Egons Zīverts
02.10.2018 11:17

liepajniekiem.lv

Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālā vides pārvalde (RVP) ir izdevusi rīkojumu AS ”Grobiņa” kažokzvēru audzētavā Pāvilostas novada Vērgales pagasta Plocē ”Ceļmalniekos” nodrošināt likumdošanā noteikto prasību ievērošanu  kūtsmēslu uzglabāšanai un iestrādei, jo šobrīd tur tiek radīti draudi pazemes ūdeņu kvalitātei,  kūtsmēsli un virca piesārņo dzīvnieku novietnes teritoriju un nokļūst arī apkārtējā vidē, portālu informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

25.septembrī, saņemot informāciju no kāda Ploces iedzīvotāja, ka no kažokzvēru audzētavas Pāvilostas novada Vērgales pagasta Plocē, ”Ceļmalniekos”, tiek izvesti mēsli un krauti turpat ārpus iežogotās teritorijas, VVD Liepājas RVP vides inspektors devās pārbaudē uz kažokzvēru audzētavu.

Apsekojot fermas apkārtni, tika konstatēts, ka fermas dienvidrietumu pusē žogs ir daļēji demontēts, lai kravas automašīna varētu brīvi iebraukt blakus esošajā pļavā. Tur jau bija savests un daļēji izlīdzināts ievērojams grunts apjoms ar kūtsmēslu piejaukumu.

Pārbaudot fermu, inspektors konstatēja, ka starp sprostu rindām ar smagās tehnikas palīdzību tiek noņemta grunts virskārta un krauta kravas mašīnā – izvešanai no iežogotās fermas teritorijas. Tā kā teritorija starp sprostu rindām ir piesārņota ar kūtsmēsliem un vircu, tad, noņemot grunts virskārtu, veidojas augsnes – mēslu maisījums.

Īpašnieks apgalvoja, ka esot veicis analīzes un mēslu saturs gruntī esot 5%, taču analīzes uzrādīt nevarēja. Par atklātajiem pārkāpumiem VVD tika uzsākta administratīvā lietvedība.  

”Kūtsmēsli izvietoti ūdensapgādes urbumu stingra režīma aizsargjoslā, neievērojot Aizsargjoslu likuma 35. un 39. panta prasības,” Maruta Bukleviča skaidro: ”Rīkojums jāizpilda līdz šā gada 12.oktobrim.”

Savukārt līdz 1.novembrim uzņēmumam jāsakārto ārpus iežogotās kažokzvēru novietnes izvietotās grunts ar kūtsmēslu piejaukumu apsaimniekošanas process tā, lai tas atbilstu Ministru kabineta noteikumu ”Īpašās prasības piesārņojošo darbību veikšanai dzīvnieku novietnēs” prasībām.

”Ja AS ”Grobiņa” līdz šā gada 1.novembrim nebūs labprātīgi izpildījusi uzdoto, VVD Liepājas RVP uzsāks lēmuma izpildi piespiedu kārtā,” uzsver VVD pārstāve. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli