Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Vāc liecības par Vībiņu muižu un padomju saimniecību Embūtes ciemā

Vāc liecības par Vībiņu muižu un padomju saimniecību Embūtes ciemā
Foto: zudusilatvija.lv
04.09.2019 07:02

"Kurzemes Vārds"

Vaiņodes novada iedzīvotāju grupa “Vēstures mantojuma glabātāji” jau otro gadu vāc un apkopo materiālus par Embūti un embūtniekiem. “Šajā gadā plānojam apkopot dažādas liecības par bijušo Vībiņu muižu un padomju saimniecību “Embūte”,” informē novadpētniece Ruta Barute.

2020. gadā apritēs 780 gadi, kopš rakstos – Baltasara Rusova “Livonijas hronikā” – pirmo reizi minēta Embūte. 

“Mēdz teikt, ka cilvēki un vietas dzīvo tik ilgi, kamēr vien ir kāds, kas to atceras. Vēl ir cilvēki, kuri atceras Vībiņu muižu, kuri tur strādājuši, uz ballēm un citiem pasākumiem gājuši. Vēl ir cilvēki, kuri strādājuši padomju saimniecībā “Embūte”. Aicinām ikvienu patīt atmiņu kamolu vismaz 30 gadus atpakaļ, atcerēties savas darba gaitas un darbabiedrus, kā arī priecīgus un bēdīgus, jautrus un nopietnus notikumus,” aicina R. Barute. 

Projektā noderēšot jebkas, kas saistīts ar Vībiņu muižu, Embūtes ciemu un padomju saimniecību – fotogrāfijas, atmiņu pieraksti, tā laika avīžu raksti, piemiņas lietas u.c. Lūgums norādīt fotogrāfiju uzņemšanas laiku, notikumu un cilvēkus. Materiālus var nodot Embūtes bibliotēkā vai sūtīt uz e-pastu [email protected]. Sīkāka informācija, zvanot Rutai Barutei 26540947.

Pagājušajā gadā vēstures mantojuma glabātāji pievērsās Embūtes pagasta mājām, vāca liecības par mājvietām. Projekta rezultātā tapa karte ar visām esošajām un jau zudušajām mājām.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli