Pirmdiena, 4. marts Alise, Auce, Enija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Viņi neatbild, bet mēs taču varam ar viņiem runāt!

80 klientu un 60 darbinieku – tik liela šobrīd ir Valsts sociālās aprūpes centra “Kurzeme” filiāles “Aizvīķi” saime. Cilvēkiem ar garīga rakstura slimībām tur ir mājas.

Viņi neatbild, bet mēs taču varam ar viņiem runāt!
150 gadu vecā Aizvīķu muižas kungu māja ar piebūvi ir centra galvenā ēka. Tajā istabiņas, ēdināšanas bloks, mediķu kabineti, sociālās aprūpes, brīvā laika un citas telpas, kas pēdējos gados padarītas skaistākas, klientiem pieejamākas, arī apkārtne. Teritoriju kopj iestādes strādnieki, arī iesaista klientus. Ārpusē vienmēr ir gadalaikiem un svētkiem atbilstoši dekori, ko izgatavo interešu pulciņa audzinātāja Sandra Purmale. (Foto: Ģirts Gertsons)
150 gadu vecā Aizvīķu muižas kungu māja ar piebūvi ir centra galvenā ēka. Tajā istabiņas, ēdināšanas bloks, mediķu kabineti, sociālās aprūpes, brīvā laika un citas telpas, kas pēdējos gados padarītas skaistākas, klientiem pieejamākas, arī apkārtne. Teritoriju kopj iestādes strādnieki, arī iesaista klientus. Ārpusē vienmēr ir gadalaikiem un svētkiem atbilstoši dekori, ko izgatavo interešu pulciņa audzinātāja Sandra Purmale. (Foto: Ģirts Gertsons)
01.12.2023 06:00

liepajniekiem.lv

Iestādes vadītāja Gražina Ķervija viņus dēvē par brāļiem un māsām, jo, atrodoties ilgstošā aprūpē, visi dzīvo cits citam cieši līdzās zem viena jumta. No centra aiziet vien tad, ja aiz brīvas gribas izvēlas pārcelties dzīvot citur. Taču tādi gadījumi ir reti.

Brīvu vietu nav

“Mums klājas labi,” Gražina Ķervija teica, uzņemot portālu liepajniekiem.lv, kaut aizbraucām nebrīdinājuši. Piedāvāja apskatīt telpas, lai paši pārliecināmies, ka centrā izveidota tāda vide, kas atgādina mājas.

Istabiņās pie logiem aizkari, kādā krāsā kuri iemītnieki gribējuši. Ir rozā, zili, raibi. Pie sienām – attēli. Viens prasījis, lai pieliek gleznu, un to arī dabūjis. Lielai rokdarbniecei iekārtots galds, pie kura viņa strādā, bet vadītāja teica, ka jānomaina pret lielāku. Uz tagadējā visiem materiāliem nepietiek vietas.

“Cenšamies pielāgoties ikviena klienta vēlmēm, lai viņi šeit justos labi,”

vadītāja uzsvēra.

Pa gaiteņiem gājām brīdi pirms pusdienlaika, un cilvēki pulcējās pie ēdamzālēm. Kāds, pamanījis G. Ķerviju, uzreiz viņu apkampa, cits mūs pavadīja, panākdamies līdzi.

Pie vīriešu istabiņām vadītāja uzrunāja ukraiņu vīriešus. Viņiem centrā mācot latviešu valodu, šo to jau saprotot un arī spējot atbildēt.

Vadītājai Gražinai Ķervijai patīk darbavieta, radošais kolektīvs, ko vada, un skaistā vide, ko soli pa solim pilnveido. Iestādē izdarīti sīki labiekārtošanas darbi, bet liels bija granulu apkures uzstādīšanas projekts. Atlicis šo apkures sistēmu aizvadīt uz divām citām ēkām – veļas māju un šovasar izremontēto balto relaksācijas māju. Klienti uz to iet vairākreiz dienā iedzert tēju – lai izkustētos un nomainītu vidi.  Foto: Ģirts Gertsons

“Aizvīķi” ir valsts iestāde, tā pakļauta Valsts sociālās aprūpes centram “Kurzeme” ar sešām filiālēm, savukārt tas atrodas Labklājības ministrijas tiešā pakļautībā.

“Pie mums brīvu vietu nemēdz būt, uz vietām ir rinda.

Visus cilvēkus, kas tajā ir, pa iestādēm sadala valsts. Kad mums atbrīvojas vieta, piemēram, klients deinstitucionalizācijas projektā pārcēlās uz grupu dzīvokli Liepājā, uzrakstām pieprasījumu Sociālās integrācijas valsts aģentūrai, un ātri vien ir cits klients vietā,” paskaidroja vadītāja.

Visas pakalpojuma izmaksas klientiem sedz valsts, bet 15% no pabalsta vai pensijas katram izmaksā uz rokas. To naudu viņi drīkst tērēt pēc saviem ieskatiem.

Citi iet uz veikalu nopirkt kādus konfektes, cepumus, limonādi vai specifisku kafiju. Brīvi cilvēki, neviens nevar liegt pirkt, ko vēlas, kaut arī centrā ir 100% ar visu nodrošināti.

Attieksme mainās

Ir guļoši cilvēki, kas gultā atradušies visu dzīvi. Ir ar smagiem funkcionāliem traucējumiem; kādam vajag ratiņus, citam – protēzi.

“Mēs pret visiem klientiem izturamies kā pret līdzvērtīgiem – viņi ir mūsu sabiedrības daļa!

Runājamies ar katru, arī ar tiem, kuri nespēj atbildēt. Mēs taču savu daļu varam izdarīt – pajautāt: “Kā tev šodien iet?” Man ne vienmēr vajadzīga atbilde, pietiek, ka esmu pateikusi,” vadītāja piekrita, ka šāda spēja un attieksme nav katram dota; ir cilvēki, kas tā nespēs nekad.

Pēc viņas domām, daudz ko dod ģimenes audzināšana, arī paša sapratne, un tad, ja cilvēks vēlas, empātiju var arī iemācīties.

Sievietes iekārtojušas istabiņas kā mājās. Ap sevi tur tādas lietas, kas viņām ļauj justies labi. Foto: Ģirts Gertsons

Sabiedrībā attieksme pret cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem ir dažāda.

Vadītāja gadiem saistīta ar sociālo jomu, bet agrāk, kad nestrādāja “Aizvīķu” centrā, īsti neaizdomājās, kāpēc šos cilvēkus redz tik maz. Viņi taču ir! Un, kad sāka vadīt centru, arī aizsāka tradīciju vest klientus sabiedrībā, jo viņi tās daļa tāpat kā mēs. Iestādei ir mikroautobuss, un ar to ved uz koncertiem, uz parkiem pastaigās, uz izstādēm…

Ar laiku pārējie viņus sāka pieņemt, īpaši saprotoši ir Priekules iedzīvotāji, kas

pasākumos nevairās no atšķirīgajiem cilvēkiem un pieņem viņu reakciju.

Tā ir tāda pati kā bērniem, kas neapslāpē emocijas, – plaukšķina un smejas, priecājas līdzi. Šāda jūtu izpausme samulsina citus, bet no tās nav jābīstas, vadītāja iedrošināja.

Emocionālas dāvanas

Iespējams, momentānas un sirsnīgas reakcijas dēļ pie šiem cilvēkiem patīk braukt uzstāties maziem bērniem.

“Aizvīķu” iemītniekiem ik pa laikam priekšnesumus sniedz Kalētu Mūzikas un mākslas skolas pirmsskolas grupas bērni. Tos viņiem palīdz sagatavot skolotāja Rūta Feldmane.

Viņa pastāstīja, ka uz Aizvīķiem bērnus ved tāpēc, ka šādā veidā viņiem var mācīt solidaritāti, žēlsirdību un iejūtību. Svarīgi, lai mazie redz, ka ir arī citādāki cilvēki nekā vairums. Protams, iepriekš viņus sagatavo, pastāsta, ka  blakus dzīvo arī invalīdi.

Klientiem vada dažādas nodarbības, tajā skaitā – rokdarbus. Daudz viņu darinājumu izlikti gaiteņos un istabiņās. Foto: Ģirts Gertsons

“Pirmajā reizē bērni bija apjukuši, ieraugot cilvēkus, kuri sēž ratiņos vai lēni kustas, bet pēdējoreiz jau uztvēra pavisam normāli. Viņi šīs tikšanās gaida,” skolotāja pastāstīja, ka uzstājas Aizvīķos trīsreiz gadā – Lieldienās, valsts svētkos un Ziemassvētkos.

“Nekad nebraucam tukšām rokām, bet aizvedam līdzi bērnu taisītas kartītes, karodziņus, es paņemu pašas ceptus riekstiņus.

Diezgan daudz ziedoju šiem cilvēkiem, bet man patīk to darīt.”

Tagad mazie kalētnieki gatavo Ziemassvētku programmu. Ar to brauks uz diviem pansionātiem – uz Aizvīķiem un Gramzdu.

“Mēs uzstājamies ne tikai ar koncertu, bet sniedzam teatrālu izrādi. Bērni dzied, dejo, un priekšnesumos ir tikpat skaisti aksesuāri kā Liepājas teātrī. Mācām viņiem, ka dāvanas nav tikai lietas, bet tās ir arī emocionālas – prieks, ko pasniedz citiem,” Rūta Feldmane atklāja iedvesmas avotu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz