Sestdiena, 19. septembris Verners, Muntis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Virdzenieki svētkus sagaida kopā ar zviedru draugiem

Virdzenieki svētkus sagaida kopā ar zviedru draugiem
17.11.2006 08:05

0

Atslēgvārdi

Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, liela  nevaļība jūtama Virgas pagastā. Tur tikko kā beidzās suvenīru gatavošanas konkurss, kurā uzvarēja mākslinieks keramiķis Mārtiņš Cukurs, bet šonedēļ ciemojas zviedru draugi no Torsas komūnas, kas pārstāv dažādas sabiedriskās organizācijas un, lai vairāk pagūtu padarīt un redzēt, izveidojuši četras interešu grupas. Arī svētku sarīkojumā draugi būšot kopā ar virdzeniekiem.


Populārākais izrādās karaļa Kārļa XII zābaks

Būtībā viss ir savstarpēji saistīts un viens otru pamudinošs. Gan suvenīru darināšana, gan viesmīlīga ciemiņu uzņemšana un sava pagasta iespēju izrādīšana. Mārtiņš Cukurs stāsta, ka, strādājot izsludinātajam suvenīru konkursam, par pagasta simbolu izvēlējies  nevis dzirnavas, kas šobrīd daudz zaudējušas no sava izskata, bet gan parkā uzstādīto piemiņas zīmi – zviedru karaļa Kārļa XII zābaku. Viņš esot atradis arī tam pamatotu izskaidrojumu, zābaks  simbolizējot to, ka pāri pagastam laika gaitā staigājušas daudzas  svešinieku kājas. Tā esot ne tikai virdzenieku vēsture, bet arī  apliecinājums vietējo ļaužu stiprumam un vitalitātei. Tomēr arī dzirnavas nav noniecinātas un pilnīgi aizmirstas. Iespējams tāpēc, ka tur ligzdu ierīkojis stārķu pāris, kuram savu uzmanību allaž pievērš ārvalstu ciemiņi. Suvenīrā šo romantisko idili jauki atainojis skolnieks  Sauļus Staškus, kuram konkursā piešķirta otrā vieta. Savukārt trešajā vietā ierindojusies skolotāja Antra Rozentāle, kas sava pagasta nosaukumu “Virga” meistarīgi ieaudusi grāmatzīmē.

Kā pastāstīja pagasta kultūras darba organizatore Jeļena Ķude, suvenīru konkursā noteiktas arī veicināšanas prēmijas. Tās piešķirtas Purmsātu skolotājai Silvijai Cīrulei, kā arī audzēknēm Līgai Gravai un Vikai Romaško. Patlaban pašvaldība gatavojoties izsludināt konkursa otro kārtu, jo esot jānoskaidro, kāda būs suvenīru komerciālā vērtība un cik lielā skaitā tos iespējams izgatavot. Tad pagasts nākamā gada budžetā šī mērķa atbalstīšanai varēšot atvēlēt līdzekļus.

Zviedri prot novērtēt meistardarbus

Guntis Cukurs jau gājis solīti uz priekšu. Viņš atradis vienkāršu paņēmienu, kā karaļa zābaku atainojošo suvenīru ērti tiražēt.  Turklāt, nonācis viņa keramikas darbnīcā, to spējot izdarīt ikviens ar savām rokām, jo no ģipša izveidotajā formiņā tikai jāiespiež māls. Iegūto figūriņu pēc tam gan vēl jāapdedzina ceplī. Pat mākslinieku Kristīnes un Mārtiņa Cukuru bērni prot parādīt, kā tam ir jānotiek. Un tieši viņi bija tie, kas zviedru ciemiņus mudināja māloties. Viens otrs  no viesiem to arī neatteicās darīt un bija priecīgi pārsteigts, kad viņam tas izdevās.

 Bet Kristīne tikmēr sēdās pie ripas un demonstrēja, ka top keramikas izstrādājumi. Viņa strādāja tik veicīgi un pārliecinoši, ka likās, māla krūzīte pati izlobās no mālu pikuča. Tāpat ciemiņus ļoti ieinteresēja Mārtiņa Cukura darināto sakoptāko sētu nosaukumu plāksnītes, ko māksliniekam pasūtījusi kāda no mūsu rajona pagastu pašvaldībām. Saulē zaigojošie keramikas izstrādājumi gāja no rokas rokā, tika aplūkoti un cildināti, jo neko tādu zviedri vēl nebija redzējuši. Te jāteic, ka ciemiņi ļoti augstu vērtē tieši roku darbus un  uzskata, ka tikai tiem ir savs starojums. Šinī nolūkā viņi iecerējuši šonedēļ apmeklēt arī kārkla klūdziņu pīšanas amata meistaru Juri Ventaskrastu, kurš darbojas Dunalkas pagastā.

Draugu atbalsts kļūst daudzpusīgāks

Kā pastāstīja Virgas pagasta vadītāja Ruta Balode, Torsas komūnas delegācijā šoreiz ir 13 cilvēku. Viņu pulkā,  protams, redzama arī latviešu draugu biedrības vadītāja Margarēta Ohlina, kura ir nenogurdināma savā ierosmē un izdomā. Zviedru ciemiņi, kas pārstāvot daudzas sabiedriskās organizācijas, nolēmuši vairāk iepazīties ne tikai ar Virgu, bet arī ar Priekuli un citām rajona vietām. Pirmā no interešu grupām vairāk plānojusi pievērsties novadpētniecības lietām un tam, kā notiek privāto mežu apsaimniekošana. Šinī jomā zviedriem netrūkstot pieredzes, kurā viņi alkst dalīties ar draugiem, izpalīdzot audžu kopējiem ar padomu.  Otrā grupa nodarbošoties ar ģimeņu ciltskoku izpēti. Ruta Balode teica, ka zviedri esot atsaucīgi un labprāt sniegšot savu atbalstu, ja gadījumā kādam no virdzeniekiem saknes aizsniegsies tālāk par Latviju un būs meklējamas Skandināvijas pussalā.

Savukārt trešajā grupā apvienojušies mākslinieki. Viņi jau bija devušies uz Liepāju, kur divi no viņiem nolēmuši pārnakšņot  Karostas cietumā, lai pēc tam gūtos iespaidus un pārdzīvojumus atspoguļotu savā daiļradē. Visbeidzot – ceturtā grupa, kas veicinās sadarbību ar baznīcu un reliģiskajām organizācijām. Virgas pagasts ir viens no retajiem mūsu valstī, kam sadarbība ar zviedru draugiem nostiprināta ar pašvaldību līgumu. Pateicoties tam, aktivitātēm ir mērķtiecīgs un ilglaicīgs raksturs.


Zviedru draugi vēro, cik veikli pie māla ripas strādā māksliniece Kristīne Cukura.


Mārtiņš Cukurs keramikā izgatavojis sakoptāko sētu nosaukuma plāksnītes, kas drīzumā rotās kaimiņpagastu.


Virdzeniekiem daudz laba darījusi ir latviešu draugu Zviedrijā vadītāja Margarēta Ohlina.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz