Trešdiena, 21. oktobris Severīns, Urzula
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ziemupe var palikt bez Ziemassvētku vecīša biroja

Ziemupe var palikt bez Ziemassvētku vecīša biroja
20.07.2007 18:30

0

Atslēgvārdi

Ziemupē izveidotā Ziemassvētku vecīša biroja idejas autors Kārlis Cinītis apsver iespēju pārcelt biroju uz citu vietu, ja nesaņems šim projektam atbalstu no pašvaldības, ko tā savulaik solījusi. Pašvaldība gan ir neizpratnē par šādu nostāju un izsaka aizdomas, ka šis spiediens patiesībā slēpjot vēlmi tikt pie īpašuma. Ziemassvētku vecīša biroju ar vērienu pagājušā gada aprīlī atklāja Ziemupes Tautas nama un pasta ēkā. Idejas autors K.Cinītis biroja izveidi pamatoja ar vēlmi piesaistīt uzmanību Ziemupei, kas ir skaista, gleznaina, taču nomaļa vieta. Bez tam biroja ideja netika balstīta uz materiālu labumu gūšanu, bet gan garīgo vērtību izkopšanu un prieka radīšanu bērniem. Viņi tika aicināti rakstīt Ziemassvētku vecītim vēstules, ģimenes varēja pieteikties Rūķu skolā, kur darbojās jaunrades darbnīcas.

Neko nezina par nākotni

Šā gada sākumā starp Ziemassvētku vecīša biroja aktīvistiem, pašvaldību un idejas autoru K.Cinīti tika panākta vienošanās, ka biroja darbībai nākotnē jābalstās uz saimnieciskiem pamatiem, tāpēc šim nolūkam jādibina uzņēmums. To paveikt apņēmās Vērgales Pagasta padomes deputāte Liene Glezere. Ar viņu “Kurzemes Vārdam” vakar sazināties neizdevās.

Ziemassvētku vecīša biroja vadītāja Daiga Kadeģe apgalvoja, ka viņa pašlaik nezinot itin neko par biroja nākotnes plāniem. “Pēc pēdējās tikšanās gada sākumā, kad nosprieda dibināt uzņēmumu, kas organizētu biroja darbu uz saimnieciskajiem principiem, man vairs neviens neko nav teicis, kas un kā būs tālāk.”

Lai gan informatīvajos bukletos un biroja interneta mājaslapā www.ziemassvetkuvecitis.lv teikts, ka D.Kadeģe ir biroja vadītāja un uzrādīts viņas tālruņa numurs, D.Kadeģe norāda, ka oficiāli neviens viņu šajā amatā nav iecēlis, bet nav arī atlaidis. Tāpēc tagad izveidojusies savdabīga situācija, kad cilvēki zvana viņai un interesējas par Ziemassvētku vecīša biroja aktivitātēm, bet D.Kadeģe nezinot, ko viņiem atbildēt.

Nav mierā ar pašvaldību

“Kaut kas jau noteikti būs. Es tikai pagaidām nevaru pateikt, kur un kā,” sola K.Cinītis. Viņš norāda, ka pašvaldība līdz šim aizvien vēl nav izpildījusi solījumu par mājvietu birojam. Viņš jau sen esot rakstiski lūdzis rast iespēju biroja vajadzībām piešķirt vecās pienotavas ēku, kas savulaik arī mutiski apsolīts, taču vēl līdz šim brīdim oficiālu atbildi no Vērgales Pagasta padomes neesot saņēmis.

“Ja pašvaldība domā, ka es tagad par saviem līdzekļiem celšu māju, tad uzreiz varu pateikt, ka tā nenotiks. Man tas nav bizness, es to daru bērnu dēļ. Jau pērn Kārļa fonds no saviem līdzekļiem iztērēja piecus tūkstošus latu, lai notiku biroja aktivitātes – Rūķu skola un tamlīdzīgi. Bet tagad rodas iespaids, ka visi skatās, cik ilgi es viens pats to pavilkšu. Būtu vajadzīgs reāls atbalsts,” uzskata K.Cinītis.

Septembrī viņš vēlreiz runāšot ar Vērgales pašvaldību, un, ja tad savstarpēja sapratne netikšot panākta, Ziemassvētku vecīša birojs varētu pārcelties uz citu vietu. K.Cinītis apgalvoja, ka interesi par biroju izrādījusi Pāvilosta, Ziemassvētku vecīša biroju varētu apvienot ar Rūķu māju Inčukalnā, vēl Kārļa fonds Rūķu skolas aktivitātēm varot piešķirt telpas Rīgā.

Pāvilostas Tūrisma informācijas biroja vadītāja Mairita Baltaiskalna gan sacīja, ka ar viņu neviens par šo tēmu nav runājis. Arī Sakas Novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons atzina, ka ideju par Ziemassvētku vecīša biroja pārcelšanu uz Pāvilostu viņš dzirdot pirmo reizi. “Taču ideja nav peļama. To var apspriest,” viņš piebilda.

Pienotavu Ziemassvētku vecītim nedos

“Nu gan laiž!” par K.Cinīša pārmetumiem izbrīnīts bija Vērgales Pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Vitrups. “Mēs neesam snieguši atbalstu? Vai tas, ka ļāvām izmantot Tautas nama telpas, ne par īri, ne elektrību neprasot ne santīma, nav atbalsts? Ko tad gribēja, lai naudu piemaksājam? Tad ņemsim nost pabalstus pensionāriem un atdosim Ziemassvētku vecītim?”

Savs viedoklis J.Vitrupam ir arī par pienotavas ēku. “Tur taču cilvēki dzīvo. Tur ir divi dzīvokļi. Vai man būtu viņi jāmet ārā un jālaiž iekšā Ziemassvētku vecītis?”

J.Vitrups norāda, ka Ziemassvētku vecīša biroja uzturēšana nav pašvaldības pienākums un šādā projektā nav jāiegulda pašvaldības manta. Citādi var vēl gadīties, ka ar laiku tā nonāk uzņēmēja rokās. “Latvijā šādu gadījumu ir, cik uziet. Iedod tik mazo pirkstiņu, bet pēc tam paņem visu roku,” aizdomīgs ir J.Vitrups. Viņš pauda nostāju, ka pašvaldība tikai apsveic labu ideju attīstību un tam netiks likti nekādi šķēršļi. Taču jārūpējas par to pašam idejas autoram, un, kā jau katrā biznesā, vispirms ir jāiegulda līdzekļi. “Kaut arī neliels, bet bizness tas tomēr ir,” piebilda J.Vitrups.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz