Sestdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Tic savai Ziemupei. Ar Asfaltēšanas kongresu nosvin ciema sešsimtgadi

Asfaltu uz Ziemupes ceļa vajag. Par to vienojās absolūts vairākums ciema iedzīvotāju, viesu un Ziemupes skarto, kuri piedalījās ciema sešsimtgades svinību centrālajā notikumā – Asfaltēšanas kongresā. Diez vai kāds ciems ar 160 iedzīvotājiem jebkad ir sasaucis kongresu, taču ziemupnieki spēj ne tikai to gan svētkos, gan ikdienā. Par to varēja pārliecināties 6. augustā, “Ziemupei 600” svētku dienā.

Tic savai Ziemupei. Ar Asfaltēšanas kongresu nosvin ciema sešsimtgadi
Ziemupes sešsimtgades milzīgā svētku torte bija pašā laikā kuplajam svinētāju pulkam. Asfaltēšanas kongress noslēdzās ar Sandras Veinbergas dziesmu Ziemupei ar tautasdziesmu vārdiem. (Foto: Anna Dunkere)
Ziemupes sešsimtgades milzīgā svētku torte bija pašā laikā kuplajam svinētāju pulkam. Asfaltēšanas kongress noslēdzās ar Sandras Veinbergas dziesmu Ziemupei ar tautasdziesmu vārdiem. (Foto: Anna Dunkere)
09.08.2022 00:07

liepajniekiem.lv

Iesāk “Suitu sievas”

Aptuveni 30 tūkstoši viesu gadā apmeklējot Ziemupi. Daudzi no viņiem šajā paradīzē zemes virsū nespēj pat iztēloties, ko šai vietai nodarīja padomju varas gadi, pārvēršot par slēgto zonu. Tāpēc simbolisku ceļojumu pagātnē ap divi tūkstoši svētku apmeklētāju varēja izbaudīt jau ierodoties, kad pie kontrolpunkta, kur stāvēja vecs, tomēr draudīgs armijas bobiks, tika apturētas automašīnas un visiem iebraucējiem bija jāaizpilda anketa.

Pirms 600 gadiem Ziemupes vārds pirmo reizi minēts rakstos. Vietizrāde “Stāstu vietas” aizveda interesentus ekskursijā telpā un laikā, ciktāl sniedzas dzīvā atmiņa.

Vietējie iedzīvotāji, Vērgales amatierteātra un Liepājas teātra aktieri atklāja notikumus, kas reiz risinājušies feldšeres mājās, Raķešniekos, pie Ziemupes baznīcas un kapsētā, kā arī kadiķu audzē un jūrmalā. Stāstus apkopoja Rūta Holandere, režisors Mārtiņš Eihe atrada veidu, kā tos izstāstīt vēsturiskās vietās.

“Forši bija redzēt neviendabīgu, bet vienlaikus saliedēties spējīgu kopienu,” pauda režisors ar Ziemupes saknēm Mārtiņš Eihe. Foto: Anna Dunkere

Arī režisora kopā ar ziemupniekiem veidotais Asfaltēšanas kongress vienlaikus bija izrāde un realitāte.

“Lai jūs saprastu, kādā atslēgā notiks Asfaltēšanas kongress, vēlos, lai jūs tam sagatavo “Suitu sievas”,” teica M. Eihe.

Nedaudz nenopietni par sūro un sāpīgo – tā tika risināts jautājums, ko darīt ar tiem astoņiem kilometriem no Ziemupes līdz šosejai? Dziedāja Vaiņodes Mūzikas skolas audzēkņi, dejoja vidējās paaudzes dejotāju kolektīvs “Vērgalīte”, uzstājās lietuviešu folkloras grupa “Intanka” no Viļņas.

Valsts futbols

Kongresā bija iekļauts telefona sarunas atstāsts, kurā būvnieks atzīst, ka esot jāsāk ar sūdzību un pretenziju pašvaldībai. “Sākot šķetināt ķēdīti pretējā virzienā, nonācām pie Vērgales pagasta pārvaldnieces Vitas Cielavas,” teica M. Eihe.

Klātesošos uzrunāja gan viņa, gan VARAM ministra padomnieks Reinis Strolis, kurš norādīja, ka pēc reformas šogad vien Latvijā pieejami 24 miljoni eiro ceļu būvei, taču apstiprinātajā sarakstā Ziemupes ceļa nav. “Jums jāsaņemas, jākļūst redzamākiem un dzirdamākiem,” viņš ieteica.

Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Kronbergs atsaucās uz V. Cielavas teikto, ka ceļa jautājumu risina jau kopš 90. gadiem, tātad

“valdības mājā būs jāsaka mutisks “fui” Satiksmes ministrijai, kura nav šo mazo darbiņu izdarījusi”.

“Satiksmes ministrija teiks, ka nav naudas, bet mums te ir Ekonomikas ministra biroja vadītājs Artūrs Butāns,” kongresa vadību turpināja M. Eihe. “Nauda ir Finanšu ministrijai, ja mēs te turpinām to valsts futbolu,” A. Butāns norādīja.

Viņš ceļu sarakstā, kurus sataisīs par reformas naudu, atradis tikai vienu Dienvidkurzemes novadā – no Aizputes uz Kuldīgu.

Ziemupe bija uzposta svētku rotā ar fotorāmi ciema centrā, un visur ērtai sēdēšanai bija siena un salmu ķīpas. Asfaltēšanas kongresā braši piedalās dejotāju kolektīvs “Vērgalīte”. Foto: Anna Dunkere

“Latvijas Valsts ceļi” atsūtīja vēstuli, kurā pateicas par ielūgumu un norāda, ka šajā dienā notiek uzņēmuma iekšējais pasākums, bet tikšanos varētu sarīkot citā laikā.

Kongresa referāti aktieru izpildījumā bija iedzīvotāju pārdomas, atmiņas un ieteikumi. Ceļš uz Ziemupi vienmēr bijis smags. Vasarā putekļos neko nevar redzēt, pavasarī un rudenī neizbraucami dubļi. Pārsistas riepas, ar akmeņiem izsisti vējstikli, pa grāvmalām izkaisītas detaļas. Taču kokam ir divi gali. Labs ceļš veicina atpūtnieku pieplūdumu, un klusā paradīze var pārvērsties par pārpildītu pludmali ar izbraukātiem mežiem.

Tādējādi kongresā izskanēja arī šaubas par to, vai ceļu vajag asfaltēt. Labs ceļš uz Ziemupi varētu būt arī rūpīgi uzturēts grants ceļš vai arī dubultā virsmas apstrāde.

Mīlestības vieta

Tirdziņš, koncerti, iespēja vasarā satikt Ziemassvētku vecīti, kapusvētki un vēl dažādas izklaides aizpildīja svētku dienu. “Vīramāte, vīrs, mīlestība. Autobusu pietura, kur jaunieši tusēja,” tādas ir asociācijas Baibai, kura saistīta ar Ziemupi divdesmit gadus.

“Jūrmala šeit ir pati labākā. Dzīvoju Liepājā, bet tur man jūrmala nepatīk,” viņa teica. “Ziemupe ir mājas, kur esmu izaugusi, pavadījusi lielāko daļu laika,” atzina Madara.

Feldšerei Lienei Ziemupe esot pirmā darbavieta un mīlestības vieta. “Esmu dzimusi Kalnišķos. Kad mani te nosūtīja strādāt, 1980. gadā tētis veda mani šurp paskatīties, kā te ir. Atbraucām, pirmās acīs iekrita garas nātres mājās pie paša ceļa. Kļuvu piesardzīga, bet tētis teica – meit, pie jūras cilvēki ir ļoti nabadzīgi un ļoti sirsnīgi, paliec te. Cilvēki bija draudzīgi un pieņemoši,” viņa pastāstīja.

Šeit apprecējās, piedzimuši trīs bērni, katram ir sava māja un nu jau radušies septiņi mazbērni, kuri gaida, kad atkal varēs atbraukt uz Ziemupi.

M. Eihe gandrīz katrā sētā atradis radus. Brēdiķi, Glezeri, Eihes, Veinbergi, Vītoli – līdz katram varot novilkt svītriņu. “Piederību Ziemupei var izjust dažādi,” teica režisors.

“Ir cilvēki, kuriem nav tiešas saiknes ar šo vietu, bet vēlējušies, lai pēc nāves tiktu šeit izkaisīti jūrā. Es arī to vēlētos. Un Ziemupes kapos varētu būt stēla, kur atstāt šo cilvēku vārdus.”

Pirms pusotra gada nomira Mārtiņa tētis, kura bērnība pagājusi Ziemupē, “Stumbreniekos”. Pēc viņa vecvecāku aiziešanas mūžībā tēta sapņi par atgriešanos nepiepildījās. Tur tagad dzīvo dzimtas viena zara turpinājums.

Feldšerītes Gaidas Jansones mājinieki ar palīgiem vietizrādē izstāstīja un izrādīja to, kā 60. gados feldšere bija īsta lauku daktere, kas pat glāba no tīfa un pieņēma dzemdības. Zaiga Kuplā (no labās pie galda) strādājusi feldšerpunktā vēlākos laikos. “Viss bija tieši tā, kā parādīts,” viņa stāsta. Foto: Daina Vītola

“Sarunas ar cilvēkiem, tikšanās šeit bija sava veida sarunas turpināšana ar tēvu par lietām, kuras nelikās svarīgas pirms tam vai arī laika trūkuma dēļ palika neizrunātas,” pauda Mārtiņš.

Svētku rīkotāju, biedrības “Ziemupīte”, pārstāve Daina Vanaga teica paldies visām ziemupnieku ģimenēm, kas pielika plecu svētku tapšanā.

“Jūras mājas” vadītāja Daina Vītola atgādināja, ka notiek arī ziemupnieku saiets: “Tas pirmo reizi notika 2003. gadā, tas nozīmē, ka nākamgad mums atkal ir viens apaļš cipars, kuru atzīmēt. Mēs ticam savai Ziemupei, Ziemupe tic mums, un mēs visi kopā, kas šos svētkus rīkojām, visi jūs, kas atbraukuši, esam Ziemupes skarti.”

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz