Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

10. vidusskolas skolēni atgriežas modernizētās telpās

10. vidusskolas skolēni atgriežas modernizētās telpās
Foto: Izglītības pārvalde
04.02.2019 12:08

liepajniekiem.lv

Pirmdien, 4. februārī, modernizētajās skolas telpās atgriezušies J.Čakstes 10. vidusskolas skolēni. Skola ar atjaunotajām klašu telpām, infrastruktūras uzlabojumiem, jaunām mēbelēm un mācību aprīkojumu kļuvusi daudz gaišāka un mājīgāka, sniedzot jaunu iedvesmu gan skolēniem, gan skolotājiem, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Skolā veikta vienkāršotā atjaunošana, modernizējot 16 mācību kabinetus un laboratorijas, tajā skaitā – dabas zinību kabinetus. Atjaunoti arī sanitārie mezgli, elektromezgli, ūdens un kanalizācijas sistēma, izbūvēts LED apgaismojums. Vienīgi sporta ģērbtuvju un dušu izbūve vēl turpināsies līdz martam, jo šim mērķim projektā vajadzēja rast papildus risinājumus.

Kā zināms, pēc ugunsgrēka postījumiem 2016. gadā 10. vidusskolā daļēji jau tika izremontēti 2. un 3. stāva gaiteņi. Kosmētiskais remonts toreiz tika veikts arī trīs klašu telpās, pilnībā tika atjaunots matemātikas kabinets. 2017. gadā skolā atjaunota arī sporta zāles grīda.

Savukārt A.Puškina 2. vidusskolā būvniecības process noslēdzās 31. janvārī, lai februārī varētu noritēt visas pārbaudes un pieņemšanas darbi skolas nodošanai ekspluatācijā. Paralēli notiek skolas telpu uzkopšanas darbi, kā arī projektā iegādāto mēbeļu un IKT uzstādīšana. Plānots, ka skolēni mācības atjaunotajās telpās uzsāks marta sākumā.

A. Puškina 2. vidusskolā veikta sienu, griestu un grīdu pārbūve. Līdz ar to skolas ēka pamazām ieguvusi to vizuālo koptēlu, ko bija iecerējuši projektētāji – lai atgādinātu par jūras un liedaga tuvumu šai izglītības iestādei, sienu krāsojums ir jūras zilos, zaļos un smilšu toņos. Skolas aktu zāle pārbūvēta par multifunkcionālu mācību auditoriju, četru jaunu dabaszinību kabinetu izveide 7.-9.klasēm, zinātnes centra izveide un ēku pielāgošana vides pieejamības prasībām. Papildus blakus skolai esošajam jaunajam stadionam skolēni ieguvuši arī jaunu sporta zāli, kurā atjaunota dēļu grīda, griesti un ierīkots jauns apgaismojums.

Atjaunošana turpinās arī Liepājas pilsētas 12. vidusskolā. Šajā skolā būvdarbi, atbilstoši līgumam ar būvnieku, ir jāpabeidz līdz marta vidum, ja neradīsies neparedzētas darbu aizķeršanās.

Paralēli skolās notiek jaunu mēbeļu piegāde un to uzstādīšana – Raiņa 6. vidusskolā, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā un Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā. Mēbeles saskaņā ar iepirkuma procedūru iegādātas UAB “ISKU Baldai” un SIA “FL”. Pamatā tie ir ērti transformējami, pārvietojami un katra skolēnu augumam piemērojami galdi, soli un krēsli. Mēbeles tiks izvietotas gan klasiskā izkārtojumā, gan arī pēc laikmetīga un funkcionāli atšķirīga koncepta, kur, atšķirībā no ierastā klases iekārtojuma, mācības varēs norisināties arī nelielās grupās un tam pakārtotu mēbeļu izvietojumu klašu telpās un arī skolas gaiteņos.

Skolām pasūtītas un pakāpeniski tiek piegādātas mūsdienīgas IKT tehnoloģijas par kopējo summu 340 000 eiro no Elektronisko iepirkumu sistēmas (EIS), kas ir Latvijā pirmā e-iepirkumu sistēma Baltijas valstīs.

Šogad modernizācijas darbi notiek piecās skolās: Liepājas A. Puškina 2.vidusskolā, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolā, Liepājas Raiņa 6.vidusskolā, J. Čakstes 10. vidusskolā un Liepājas 12. vidusskolā.

Kopumā vairāk nekā 10 miljoni eiro tiks ieguldīti 10 Liepājas izglītības iestāžu modernizācijā un mācību vides uzlabošanā šajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā līdz 2020. gadam. Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā, kur izglītības iestāžu modernizācijas process skar vienlaicīgi tik daudz izglītības iestādes.

Pavisam ir trīs projekti, no kuriem pirmais jau pabeigts Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, otrais tuvojas noslēgumam piecās lielākajās pilsētas skolās. Noslēgušies projektēšanas darbi Liepājas 3. pamatskolā, tie vēl turpinās, 7.vidusskolā, 8. vidusskolā un O. Kalpaka 15. vidusskolā.

Modernizācija jau noslēgusies Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, Raiņa 6. vidusskolā, tai skaitā skolas stadionā. Lielie būvdarbi pabeigti arī Draudzīgā Aicinājuma 5. vidusskolā.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli