Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

200 eiro vērta mācība – smaga, bet laba

200 eiro vērta mācība – smaga, bet laba
Foto: liepajniekiem.lv
06.01.2018 07:06

liepajniekiem.lv

Vīrietis, kurš 2017.gada novembrī kādai personai par solījumu iekārtot darbā Dānijā samaksāja 200 eiro, bet darbu tā arī nedabūja, tiesā ar sūdzību nevērsīsies. Taču atzīst, ka gūtā ir smaga, bet vērīga mācība. 

Portāls jau informēja, ka Normunds, atsaucoties uz novembra sākumā portālā liepajniekiem.lv ievietoto sludinājumu, ka tiek piedāvāts darbs Dānijā, sazinājās ar  norādīto kontaktpersonu Artūru, uzzinājis, ka vajadzīgi cilvēki celtniecības jomā un pieteicies uz palīgstrādnieka vietu. 

Sekojusi prasība veikt iemaksu: ”Vajadzēja pārsūtīt 200 eiro. Pretī saņēmu it kā darba līgumu. Solīja atsūtīt arī lidmašīnas biļeti un teica, ka 7.decembrī jāizlido.” Un tad sekojis interesantākais – biļetes nav bijis, bet telefons, uz kuru Normunds izmisīgi zvanījis, bijis izslēgts.

Kad Normundam beidzot izdevies sazināties ar kontaktpersonu un viņš norādījis uz neizpildītajām saistībām attiecībā uz vakanci Dānijā, vīrietis, norādījis, ka Normunds pats esot vainīgs – neesot ieradies, turpina Normunds, piebilstot: ”Bet es jau to solīto un it kā apmaksāto biļeti nesaņēmu!”

Normunds 22.decembrī vērsās Valsts policijā un uzrakstīja iesniegumu, ka ticis apkrāpts. 2017.gada izskaņā portāls Valsts policijā noskaidroja, ka vīrieša iesniegums saņemts, reģistrēts un sākta tā izskatīšana. 

Ceturtdien, 4.janvārī, Normunds no Valsts policijas saņēmis atbildi. Viņam ieteikts ar civilprasību vērsties tiesā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds portālam apstiprināja, ka pieņemts lēmums atteikt uzsākt kriminālprocesu un skaidroja, ka policija saskatījusi, ka starp cietušo vīrieti un naudas saņēmēju bijušas civiltiesiskas attiecības, kā dēļ arī cietušajam ieteikts vērsties tiesā ar civilprasību. 

Taču piebilda: ”Bet vīrietim ir izskaidrots, ka gadījumā, ja viņš nav apmierināts ar Valsts policijas pieņemto lēmumu, tad 10 dienu laikā vīrietis var apstrīdēt policijas lēmumu prokuratūrā.”

Normunds atzīst, ka 200 eiro ir neatgriezeniski zaudējis. Uz tiesu ar prasību viņš negatavojas doties: ”Nav jau jēgas. Man pat nav konkrēta persona, pret kuru celt apsūdzību. Ir tikai personas vārds, kas, iespējams, ir pieņemts. Tāpat nav adreses, bija tikai tālruņa numurs, pa kuru ar šo personu sazinājos.” Cietušais atzīst, ka guvis dārgu, bet labu mācību. Nākotnē, ja viņš meklēs darbu ārzemēs, to darīs tikai caur pazīstamiem cilvēkiem vai oficiālām firmām.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga portālam jau iepriekš atzina, ka policija ik pa laikam saņem sūdzības par to, ka cilvēki iekrituši krāpnieku nagos, samaksājot par it kā iekārtošanu darbā.

Taujāta, vai izdodas atrast un pie atbildības saukt vainīgos, viņa atzīst, ka pēc sūdzību saņemšanas policijā tiek uzsākti kriminālprocesi, notiek izmeklēšana, taču vainīgos pie atbildības saukt diemžēl neizdodas. 

Viens no iemesliem ir tas, ka nav iespējams atrast vainīgo: ”Visbiežāk ārvalstīs norādītais tālruņa numurs ir priekšapmaksas kartes un tā lietotāju noskaidrot nav iespējams.” Otrs iemesls – tā kā cietušais naudu samaksājis labprātīgi, neizdodas pierādīt krāpšanas faktu un policijai lietu nākas izbeigt.

Tāpat diemžēl arī ar policijas palīdzību un starpniecību neizdodoties atgūt krāpniekam samaksāto naudu.

Policijas pārstāve likumsargu vārdā cilvēkiem, kuri meklē darbu ārvalstīs un izmanto starpnieku pakalpojumus, iesaka vispirms pārliecināties, vai firma vai privātpersona, kas sola darbā iekārtošanas pakalpojumus, ir likumīgi tiesīga tos sniegt: ”To var uzzināt kaut vai datu bāzē ”Lursofrt”.”

”Taču vislabāk noteikti par darbā iekārtotāju godaprātu ir apjautāties līdzcilvēkiem, kuri jau izmantojuši šī darba piedāvātāja pakalpojumus,” turpina S.Šteinberga. Vai meklēt darbu, izmantojot draugu un paziņu palīdzību.

Arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālisti silti iesaka darba meklētājus, sevišķi tos, kuri meklē vakances ārzemēs, izmantojot darbā iekārtošanas aģentūru pakalpojumus, pirms sadarbības noskaidrot, vai aģentūra ir licencēta. Ar licencēto aģentūru sarakstu var iepazīties NVA mājaslapā: http://www.nva.gov.lv/index.php?mid=75 .

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz