Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aicina atklāt laivošanas sezonu

Aicina atklāt laivošanas sezonu
Foto: www.liepajniekiem.lv
25.04.2013 11:00

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) aicina uzsākt pavasara laivošanas sezonu un atklāt Latvijas reģionu piedāvātās aktīvās atpūtas iespējas, taču pirms tam der iepazīties ar tūrisma speciālistu padomiem, lai pavasara laivošana būtu izdevusies, brīdina TAVA pārstāve Agnese Ruberte.

“Uzsākot laivošanas sezonu, svarīgi ir rūpīgi izvērtēt savas prasmes un vērsties pie profesionāļiem, kas ieteiks piemērotākos laivošanas maršrutus un parūpēsies ne tikai par aizraujošu laivošanas pieredzi, bet arī gādās, lai piedzīvojums ir drošs un pārdomāts,” iesaka TAVA direktors Armands Slokenbergs. “Laivošana ir ne tikai lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, bet arī iespēja apskatīt ievērojamus tūrisma objektus un izbaudīt atpūtas iespējas upju krastos.”

Latvijā ir 777 upes, kas garākas par 10 km un 17 – sniedzas garumā pāri 100 km.  Laivošanai piemērotas vairāk nekā 80 upes, tāpat arī ir daudz upju, kurās laivot iespējams tikai atsevišķos posmos. Sezonas laikā aktīva laivošana iespējama arī ezeros un jūrā.
Pavasarī laivotāji iecienījuši Vidzemes, Kurzemes un Latgales upes

Kurzemē pavasara palu laikā jādodas uz Abavas senlejas dabas parku, netālu no Sabiles, kur plūst Abavas pietekas – Imula un Amula. Vasarā šīs upes kļūst seklākas, līdz ar to nav izbraucamas, bet pavasarī gan viena, gan otra sagādās patiesu laivošanas prieku, jo ūdens līmenis pavasarī ir augstāks nekā vasaras periodā.

Vidzemē pieredzējuši laivotāji asas izjūtas var gūt dodoties braucienā pa Raunu un tās pieteku Vaivi (upe atrodas Gaujas nacionālajā parkā, starp Valmieru un Cēsīm) vai izbraucot Gaujas pieteku Abulu. Jāatzīmē, ka maršruts pavasara palos nav pa spēkam iesācējiem. Piedzīvojumus laivotājiem Vidzemē sola arī Ogres upe, sevišķi tās augštece ar slavenajām Brāžu krācēm. Krāču posms ir apmēram 8 kilometrus garš, un upes kritums šajā posmā sasniedz pat 27 metrus uz kilometru. Viena no Vidzemes iecienītākajām upēm ir Amata, lai arī atsevišķos posmos tā var būt ļoti bīstama pat pieredzējušam laivošanas profesionālim. Pavasara palu laikā jāseko līdzi Amatas upes ūdens līmenim un jāņem vērā profesionāļu norādes.

Latgales pusē tek viena no straujākajām un mežonīgākajām Latvijas upēm – Tartaks. Laivojot pa to posmā no Ciriša (Cirīša) ezera, skatienam paveras pārplūduši meži, kas rada asociācijas ar  mūžamežiem vai mangrovju audzēm citā kontinentā. Savukārt posmā aiz Pakaļņa ezera līkumaino un krāčaino upi daudzviet aizšķērso sakrituši koki.

Dabas fenomens Latgalē ir Dvietes paliene, kas palu laikā uzkrāj Daugavas ūdeņus, tā pieejama laivotājiem vien pāris nedēļas gadā. Šobrīd ūdens līmenis ir pietiekami augsts, lai varētu doties braucienā ar laivu pa Dvietes appludinātajām pļavām, mežiem un ceļiem Ilūkstes novadā gandrīz 20 kilometrus no upes ietekas Daugavā.

Mēmele ir viena no retajām laivošanai piemērotajām Zemgales – Augšzemes – Sēlijas upēm. Šī upe var sagādāt pārsteigumus, jo tajā rāmi posmi mijas ar krācēm, izdabājot visām laivotāju gaumēm.

Tūrisma speciālistu padomi, lai pavasara laivošana būtu izdevusies:

– TAVA aicina tūristus novērtēt savas spējas un izvēlēties sagatavotības pakāpei atbilstošu laivošanas maršrutu. Laivošana Latvijas upēs iespējama arī gida, profesionāla laivotāja vadībā, kurš izvedīs caur krāčainākajiem upju posmiem.

– Ceļotāji aicināti izmantot tūrisma informācijas centru (TIC) pakalpojumus. Latvijā ir plašs TIC pārklājums – gandrīz katrā pilsētā var saņemt informāciju par aktīvās atpūtas iespējam. TIC speciālisti sniegs informāciju ne tikai par laivošanas maršruta izvēli, bet arī būs iespējams saņemt informāciju par vietām, kuras vērts apskatīt upes krastā un labākajām naktsmītnes iespējām reģionā.

– Mainīgie Latvijas laikapstākļi būtiski ietekmē atpūtas plānošanu. Lai ilgi gaidītais brauciens būtu patīkams, jāņem vērā, ka vēsā, lietainā laikā laivošanu tomēr ieteicams plānot uz vienu dienu, ja laikapstākļi atļauj – tad var doties garākā braucienā uz vairākām dienām. Ieteicams nodrošināties ar karti un iepriekš iepazīties ar informāciju, kas pieejama par izvēlēto laivošanas vietu.

– Drošība ir svarīgs priekšnoteikums ikvienai aktīvajai atpūtai, tādēļ jau laikus nepieciešams nodrošināties ar ūdens sportam nepieciešamo inventāru: vesti un ķiveri, būtiski paņemt līdzi maiņas drēbes un apavus. Mantas, kas veido kopējo bagāžu ieteicams iepakot ūdens necaurlaidīgos maisos.   

– Brauciena laikā jāatceras, ka straujās upēs aizliegts piestāt pie klintīm, nogāztiem kokiem, aizsprostiem un dambjiem, jo straume var laivas ārējo malu pavilkt zem ūdens un laiva apgāzīsies. Nevajadzētu braukt zem zemu virs ūdens noliektiem kokiem vai pieķerties tiem, jo straume var laivu apgāzt. Braucot pāri krācēm, laiva jātur upes tecēšanas virzienā.

– Konsultēties ar profesionāliem laivošanas pakalpojumu sniedzējiem. Laivošanas instruktori sniegs visu nepieciešamo informāciju par laivošanas aprīkojumu, drošību un noteikumiem, kas jāievēro laivojot un izkāpjot upes krastos.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz