Piektdiena, 7. oktobris Daumants, Druvvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizpeldēt līdz pirātiem un kormorāniem. Liepājā šovasar izpriecas uz ūdens netrūkst

Šovasar atpūtniekiem Liepājā nav nekāda pamata sūkstīties par izpriecu trūkumu uz ūdens. Piedāvājums ir gana plašs – izbraucieni ar kuģi, dažādiem katamarāniem, plostiem un citiem peldlīdzekļiem. Diemžēl šosezona pieviļ laikapstākļi – par maz saules siltuma, par daudz vēja, spriež pakalpojuma sniedzēji.

Aizpeldēt līdz pirātiem un kormorāniem. Liepājā šovasar izpriecas uz ūdens netrūkst
Pa ostas akvatoriju braucējus jau daudzus gadus vizina kuģis "Četri vēji". Nu tam uzradušies vairāki konkurenti, katram no tiem gan ir atšķirīga odziņa. (Foto: Egons Zīverts)
Pa ostas akvatoriju braucējus jau daudzus gadus vizina kuģis "Četri vēji". Nu tam uzradušies vairāki konkurenti, katram no tiem gan ir atšķirīga odziņa. (Foto: Egons Zīverts)
08.08.2022 00:00

liepajniekiem.lv

“Vai tiešām būs jābrauc atpakaļ uz Rīgu?” vīlusies teica kāda rīdziniece ar diviem bērniem, ko jūlija pēdējās pirmdienas pēcpusdienā sastapām Tirdzniecības kanāla malā. Laiks šajā dienā bija mainīgs – vējains, brīžiem uzspīdēja saulīte, dažbrīd nokrita pa kādai lietus lāsei, un ļaužu krastmalā bija maz.

Sieviete ar bērniem bija iecerējusi doties izbraucienā pa ostu ar kuģīti “Četri vēji”, taču tā komanda paskaidrojusi, ka jābūt vismaz četriem braucējiem.

Nedaudz tālāk, līdzās Jahtu ostai, pieejams šīs sezonas jaunums – projekts “Water Sledge” šeit piedāvā ar atpūtas kuģīti katamarānu izbraukt trīs dažādus maršrutus: pa Tirdzniecības kanālu, pa ostas akvatorijas teritoriju un pa Liepājas ezeru. Taču rīdzinieku trijotnei uzreiz tikt pie brauciena neizdevās arī tur – viens katamarāns ar pasažieriem jau bija devies ceļā, otrs gaidīja, kad sapulcēsies vairāk braucēju.

Projektu “Water Sledge” (“Ūdens kamanas”) īsteno SIA “Majoka” (īpašnieki Vilnis Brikmanis un Vladimirs Sizovs), piesaistot Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda finansējumu uzņēmuma darbības dažādošanai, ar līdzfinansējumu atbalstījusi arī Liepājas pašvaldība.

Šīs sezonas jaunums Liepājas ostā ir “Water Sledge” atpūtas kuģīši. “Esmu piekrastes zvejnieks. Šajā [tūrisma] jomā esam pionieri, vēl tikai mācāmies, cenšamies saprast, kas cilvēkiem patīk vai nepatīk,” pauž “Water Sledge” pārstāvis Vilnis Brikmanis. Foto: Egons Zīverts

“Liela daļa mūsu klientu ir atpūtnieki no Lietuvas, arī vietējie ceļotāji no dažādām Latvijas vietām.

Šobrīd pasažieriem, kuri dodas izbraucienā pa ostu, pie viļņlauža starp vidējiem un dienvidu vārtiem ir ļoti interesants skats uz kormorānu koloniju – pingvīniem līdzīgie putni tur savijuši daudz ligzdu.

Cilvēki steidz fotografēt, taisa selfijus. Aizbraucam arī līdz Karostas tiltam, un, ja kāds lielāks kuģis pabrauc garām, tad tā uzreiz ir laba atrakcija,” pastāstīja V. Brikmanis.

Vienā katamarānā var uzņemt līdz 12 pasažieriem, turklāt šis braucamais pieejams arī cilvēkiem ratiņkrēslos.

Atpūtniekus ostā vizina arī jahta “Discovery”, bet aģentūras “JA Travel” īpašnieki Agita Kurzeme un Jānis Freimanis vilina izbraukt jūrā ar vēsturisko zivju kuģi “Ornfloy” un nobaudīt pavāra gatavotus ēdienus. Nu kuģa viesi var našķoties ne tikai izbrauciena laikā, bet arī tad, kad “Ornfloy” pietauvots promenādē. “Grilbārs uz ūdens un iespēja nobaudīt Jāņa nozvejotu svaigu zivi. Uzsvars būs uz vietējo Dienvidkurzemes virtuvi,” dienā, kad ēdienkarte vēl tikai tapa, atklāja Agita.

“Mūsu ekskluzivitāte ir tā, ka jūrā dodamies ar īstu kuģi un viesiem piedāvājam uzkodas. Drīzumā uz kuģa klāja darbosies pavārs. Arī laikā, kad “Ornfloy” būs pietauvots piestātnē, ikvienam būs iespēja apmeklēt grilbāru,” jūlija nogalē pastāstīja “JA Travel” īpašniece Agita Kurzeme. Foto: Egons Zīverts

“JA Travel” Liepājā jau izveidota vesela flote – mazais zvejas kuģis, ar kuru atpūtnieki var doties zvejot, divas jahtas un jau minētais zivju kuģis, kas vienlaikus var uzņemt līdz 20 pasažieriem. “Esam jau izvizinājuši daudzus ceļotājus no ASV, Dānijas, Holandas, Vācijas, Polijas, Baltijas valstīm,” priecājās “JA Travel” īpašniece.

Otrpus Tramvaja tiltam, pie viesnīcas “Libava” jau vairākus gadus darbojas vabolīšu katamarānu noma. Laikapstākļu dēļ liela rosība šovasar gan neesot, atzina katamarānu nomas punkta kasiere Gunta Kalniņa. “Tad cilvēkiem par aukstu, tad par karstu, citreiz atkal vējš traucē,” viņa sprieda.

Šovasar katamarānus krastmalē nomā galvenokārt pašmāju atpūtnieki, pastāstīja nomas punkta kasiere Gunta Kalniņa (no kreisās). Arī dienā, kad “Kurzemes Vārds” apciemoja nomas punnktu, bija ieradusies draugu kompānija no Liepājas. Puiši izvēlējās nomāt vabolīti, kas darbojas ar motoru, jo mīt pedāļus nekārojoties. “Negribas brīvdienā samocīt kājas,” pauda viens no puišiem. Foto: Egons Zīverts

Šogad šos ūdens priekus maz baudot lietuvieši, lai gan pilsētā kaimiņi manāmi padaudz.

Iespējams, pie vainas ir K. Zāles laukuma rekonstrukcija – pilsētas viesi būvlaukuma teritorijai met līkumu, arī novietot automašīnu tur ir problemātiski.

Līdz ar to šogad ar katamarāniem un bumbuļiem vai bubļikiem (ar motoru darbināms apaļas formas peldrīks, kuram pa vidu ir galdiņš, lai varētu sarīkot pikniku uz ūdens) kanālā lielākoties izbraucot vietējie atpūtnieki.

Liela ūdenstransporta izvēle ir arī “Makšķernieku namiņā” – plosti, parastie un elektrokatamarāni u.c. Savukārt pretējā krastā, netālu no jaunā gājēju un velosipēdistu tiltiņa, tagad nobāzējušies pirāti – uz ūdens atrodas kafejnīca “Kurland Pirat Kafe”, kurai var piekļūt tikai peldus. Lai tiktu pie burgera un citiem našķiem, nepieciešams kāds peldlīdzeklis, vienalga, laiva, katamarāns vai peldriņķis, jo pirāti krastā nekāpj.

Jūlija nogalē “Kurland Pirat Kafe” pārstāve Marija Kondratenko pastāstīja, ka krastā, netālu no kafejnīcas, plānots atvērt bubļiku parku un piestātnē izvietot galdiņus un solus piknikam.

Kanālā šovasar iepeldējusi arī “Kurland Pirat Kafe” – ēstuve, kurai klienti var piekļūt tikai peldus. Foto: publicitātes

Arī peldošās kafejnīcas piedāvājums atkarīgs no laikapstākļiem, un diemžēl šīs vasaras pirmie divi mēneši atpūtai uz ūdens bijuši nelabvēlīgāki, nekā pagājušovasar. Tāpēc pakalpojumu sniedzēji cer, ka saulīte un siltums mūs lutinās vēl septembrī, kas ļautu viņiem pagarināt sezonu.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz